Урок " Леся Українка «Казка про Оха-чудодія»"

Про матеріал
Конспект уроку з літературного читання 2 клас. Тема "Леся Українка «Казка про Оха-чудодія»
Перегляд файлу

Леся Українка «Казка про Оха-чудодія»

 

Мета: продовжити ознайомлення учнів із життям і творчістю Лесі Українки, її казками; розвивати творчу уяву, образне мислення, навички виразного читання поетичних творів, зв’язне мовлення; виховувати почуття любові до художнього слова.

 

Хід уроку

  1. Організаційний момент

Доброго ранку

Хорошої днини

Щиро бажає

Вам наша родина

 

Вже дзвінок нам дав сигнал:

Працювати час настав.

Тож часу не гаймо,

Працювати починаймо.

  1. Мовленнєва розминка
  • Діти, щоб виразно, з інтонацією читати, виконаймо дихальні вправи
  • Дихальні вправи

Вдих- носом

Видих – ротом

На видих промовляємо речення «Настала зима»

Адже сьогодні перший день зими.

А зараз вивчимо скоромовку.

(1слайд)

 1. Робота над скоромовкою

  Під землею тягне кріт

  До ведмедя в хату дріт,

  Щоб весною у барліг

  Подзвонити зайчик зміг.

2 слайд

 2. Гра «Буквена арифметика»

— Розв’яжіть буквені приклади та прочитайте утворені слова.

 КА+зе-е+ка=

 Ін-н+вак-к+на=

 Фі-і+ра+н+ка=

 Ли+сив-в+че-е+к=

 Ів+на-вна=

 Жур+ал-л+ве+ль=

 

 

III. Перевірка домашнього завдання

 

Учні в парах повертаються одне до одного та переказують казку І. Франка «Лисичка і Журавель».

 

IV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку

— Який розділ ми вивчаємо?

— Сьогодні ми ознайомимося ще з однією літературною казкою. Хто є її автором, ви дізнаєтеся, пройшовши буквеним лабіринтом. Прочитайте кожну третю букву в рядочках і назвіть автора.

3 слайд

Н В Л П Ч Е Д Б С О Ю Я (Леся)

А Є У Р Ж К Т В Р У Я А О Ю Ї П Б Н Х Г К Ц З А (Українка)

4слайд

 

 

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

— Що ви знаєте про Лесю Українку?

— Які твори поетеси вам відомі?

(презентація)

 1. Розповідь учителя

 — Серед чудової волинської природи в родині Олени Петрівни та Петра Антоновича Косачів народилася майбутня зірка українського письменства — Леся Українка.

 Мати, відома письменниця Олена Пчілка, виховувала дітей і вела активну культурно-громадську діяльність. Батько, юрист за освітою, був людиною лагідною і правдивою. Мати вважала своїм головним завданням виховання дітей.

У сім’ї їх було шестеро.

 У родині панувала любов до української мови, яка прищеплювалася дітям з раннього дитинства, повага до звичаїв і традицій, до української культури.Леся Українка дуже любила природу. Маленькою вона бігала лісами і луками, плела віночки, співала пісні, заслуховувалася казками і переказами.

 Природа щедро обдарувала Лесю, дала не лише поетичний хист, а й неабиякі здібності до музики, малювання, і водночас прирекла на постійні муки від тяжкої хвороби.

 Узимку 1881 р., коли Лесі було десять років, у Луцьку на річці Стир дівчинка застудила ноги в крижаній воді. Саме з того часу вона занедужала — почала боліти нога, потім — рука. На дванадцятому році життя Лесі в Києві прооперували ліву руку, що позбавило її можливості грати на фортепіано. Пізніше, у Берліні, Лесі прооперували ногу, але туберкульоз прокинувся у легенях, а потім вразив нирки. Через хворобу вона ніколи не вчилася у школі, однак зуміла стати високоосвіченою людиною. Самостійно вивчила французьку, англійську, італійську, німецьку, польську, болгарську, старогрецьку, латинську мови. Леся Українка стала високоосвіченою людиною завдяки своїй надзвичайній силі волі.

 

 

Фізкультхвилинка

Щось не хочеться сидіти,

Треба трохи відпочити.

Руки вгору, руки вниз,

Руки в боки, руки так,

Руки вгору, як вітряк.

Вище руки підніміть

І спокійно опустіть.

Плесніть, діти, кілька раз.

За роботу, все гаразд!

 

Сіли, дітки, всі гарненько.

Спинки держимо рівненько.

Книги відкриваємо —

Знання здобуваємо!

 

 

 

2. Опрацювання «казки про Оха-чудодія» Лесі Українки (с. 71–74)

1) Гра «Передбачення».

— Прочитайте назву віршованої казки Лесі Українки.

— Як ви гадаєте, про кого і про що йдеться у творі?

2) Словникова робота.

— Прочитайте слова, знайдіть їх тлумачення у підручнику.

Корх, жупанок, сажень, гаплик, бранка, трясовиця, ряхтіти.

3) Читання казки комбінованим способом (учитель, учні).

— Хто є головним персонажем казки?

4) Повторне читання казки учнями «ланцюжком».

— Які думки викликала у вас казка Лесі Українки?

5) Аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання.

— Де жив Ох?

— Як до нього потрапляли люди?

— Прочитайте опис підземного царства.

— Чим воно небезпечне для людей?

— До якої української народної казки подібна казка Лесі Українки?

— Порівняйте назви та зачини цих творів.

— Пригадайте народну казку про Оха.

— Чи легко було вирватися дідовому сину від Оха?

— Хто йому допоміг?

— Як закінчуються обидві казки?

6) Гра «Диктор телебачення».

Читати казку, періодично відриваючи погляд від тексту, щоб подивитися на глядачів.

 

VI. Підсумок уроку

— Що найбільше вам сподобалося в казці Лесі Українки?

— Чи могли б ви її продовжити?

 

VII. Домашнє завдання

Скласти продовження казки.

— Яким ви уявляєте Оха з казки Лесі Українки? Намалюйте його.

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1.  Olena
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2.  Olena
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додав(-ла)
Гаврилюк Олена
Додано
4 лютого 2019
Переглядів
1948
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку