Багатоцифрові круглі числа. Таблиця ділення на9. Задачі на дворазове збільшення числа в кілька разів

Про матеріал

Багатоцифрові круглі числа.

Таблиця ділення на9.

Задачі на дворазове збільшення числа в кілька разів

Перегляд файлу

Міністерство освіти та науки України

Науково – педагогічний проект «Інтелект України»

 

 

Картинки по запросу інтелект україни

 

 

 

Конспект уроку

 з математики

 2 клас. Урок 12 (зошит 8)

 

Багатоцифрові круглі числа.

Таблиця ділення на9.

Задачі на дворазове збільшення                                числа в кілька разів

 

учитель початкових класів

ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1

м. Славути

                                                                               Каленюк Людмила Вікторівна

 

 

 

 

Славута 2018

 

 

Тема. Багатоцифрові круглі числа. Таблиця ділення на 9.

           Задачі на дворазове збільшення числа в кілька разів

 

Мета: формувати математичні предметні компетентності, формувати поняття «круглі числа», «задачі на дворазове збільшення числа в кілька разів», «многокутник», розвивати уміння записувати багатоцифрові числа,  закріпити  таблицю ділення на 9, розвивати обчислювальні навички, уміння самостійно складати задачі, розвивати пізнавальний інтерес, математичну спостережливість, логічне мислення, уміння узагальнювати і абстрагувати, виховувати наполегливість, впевненість у своїх силах, почуття успіху.

 

Обладнання: мультимедійний супровід, плакати, зошити.

 

Хід уроку

І. Орієнтація і мотивація навчальної діяльності.

- Доброго дня. Привітаємося з гостями.

-  Починаємо наш урок,  як завжди з гарним настроєм. Усміхніться один одному. 

- Математика прийшла у клас,

Скільки див чекає нас!

 

- Пригадаймо вислови, прислівя, приказки про навчання, математику, які ми вивчали на уроці «Навчаємося разом».

- Не кажи не вмію, а кажи навчуся. Поясніть, що означає цей вислів.

- Без муки немає науки.

- Математика – цариця всіх наук.

 -  Що означає цей вислів.

- Що ж таке математика?

Математика – це наука, зокрема, про числа і геометричні фігури.

ІІ. Цілепокладання.   

1. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

- Прочитайте тему уроку.

- Які ж завдання стоять перед нами на уроці.  Перегляньте урок.

  2. Визначення очікуваних результатів.

- Чого ви очікуєте від уроку? ( що урок буде цікавим, змістовним, що ми все встигнемо),  ( сьогодні на перегонах розв’яжу всі 24 приклади без помилок)

3. Мотивація навчальної діяльності.

  • Де потрібно нам знати нумерацію чисел?( щоб порахувати щось) нумерація будинків, нумерація на дорозі).
  •  Для чого потрібно вміти множити і ділити? (В магазині швидко порахувати..В багатьох професіях.)
  • Отже сьогодні наш урок буде важливим? (так)
  • ІІІ.  Цілереалізація.
          1. Актуалізація й корекція опорних знань.
  • Пригадаймо, які числа називають натуральними? (які використовуємо при лічбі)
  • Яке число не відносимо до натуральних чисел? (це число 0)
  • Як утворити наступне число? (до числа додати 1)
  • Як утворити попереднє число? (від числа відняти 1)
  • Чи існує найбільше число? ( ні, бо завжди можна додати 1)
  • Що ж тоді не гаймо часу і розпочинаймо.
  • Хвилинка каліграфії.
  • Запишемо число, класна робота
  • Які цифри ми знаємо? (арабські, римські )
  • Установіть закономірність і продовжіть ряд.

100, 200, 300, …

І,      ІІ,     ІІІ, ІV, V, VІ,  VІІ, VІІІ, XІ, X.

- Що цікавого ви помітили? (100 – 1 сотня, 200 -2 сотні, 300 –ІІІ сотні.)

Запишіть лише числа, записані арабськими цифрами.

- Які ж числа ми називаємо круглими?(числа, які закінчуються нулями)

  2. Поглиблення навчального   матеріалу, ознайомлення з правилами, алгоритмами виконання певних дій (ввідні, вступні вправи).

- Перед тим, як працювати з будиночком чисел, виконаймо вправу фотоапарат і дещо пригадаємо.

  • Ігрова мить ( покліпайте своїми оченятами фотоапаратиками, налаштуйтеся..)
  • 1. Вправа «Фотоапарат»
  • Увага на екран.
  • Хто повторить?
  • Яке найбільше число ви знаєте?
  • ( А ви знаєте, що означає слово « гул»  -  це 1 і 100 нулів)
  •  
  • 1. Робота з будиночком чисел. Формування поняття «круглі числа»

1.Попрацюй у будиночку чисел. Заповни порожні клітинки. Вивчи назви

круглих чисел (чисел, які закінчуються на нуль) і правила позначення

їх цифрами. ( з коментуванням)

 

  • 2. Запиши за допомогою цифр 0, 3, 6 або 8 усі можливі трицифрові

круглі числа за умови, що цифри в записі числа не повторюються.

Назви їх і розташуй у порядку спадання.  (біля дошки).

  • То ж які числа називаємо круглими (які закінчуються нулями)
  • У порядку спадання? Це як? ( від найбільшого до найменшого)
  •  Будемо міркувати методом організованого перебору.
  • Не забуваємо, що числа в записі числа не повторюються.

Міркуємо: найбільше число почнеться з 8.. 6. і закінчиться  0.  8 ,3і 0..

  860,  830, 680,  630,  380, 360.

  • Розумники!
  • 3. Визнач, скільки чисел стоїть у натуральному ряді між найменшим

натуральним числом і найменшим двоцифровим числом.

- Яке найменше натуральне число?

- Яке найменше двоцифрове число?

- Напишімо всі числа і порахуймо, які стоять між ними ( з коментуванням).

1,2,3,4,5, 6,7, 8,9,10         Відповідь: 8 чисел.

  • Чудово!

А якщо до найменшого натурального числа допишемо слово «доба», чи позначення «год», то у нас уже буде іменоване число…Зараз ми з вами виконаємо вправу  « Фотоапарат» і пригадаємо співвідношення між одиницями вимірювання часу.

  • Увага на екран.
  • 4. Вправа «Фотоапарат»

1 доба = 24 години

1 год = 60хв

1 хв = 60 с

  • Хто повторить?
  • Заповни порожні клітинки.

а) 1 доба 4 год = 28год; б) 48 год = 2доби;

в) 2 год 15 хв = 135хв; г ) 180 с = 3хв. 

  • 5. Таблиця множення числа 2

        -  Ми з вами повторили іменовані числа і перейдемо до таблиці множення числа 2.

- Для чого потрібно знати таблицю множення? Хто вперше склав таблицю множення? іфагор)

- Що таке множення?( додавання однакових доданків)

- Як називають числа при множенні? (перший множник, другий множник, добуток)

- Заміни додавання множенням:

F+F+F+F=        (F4)

C+C+C=         (C3)

D5=              (D+D+D+D+D)

  • Робота з таблицею множення

 - А зараз повторимо таблицю множення числа 2.

 - Повторюємо за диктором.

2*1

2*2….

- А якщо 2 ∙11, а 2 ∙ 12, 2 ∙ 13 …?

-   Вивчимо пісеньку про таблицю множення числа 2 . Проспіваємо її разом.

- Самостійно заповніть порожні клітинки. Повтори таблицю множення числа 2.

  • Поглиблення математичних предметних компетентностей.

- Розв’яжемо усно задачі.

-  У комп’ютерному класі 8 столів. За кожним сидять 2 учні. Скільки всього учнів у класі? ( 2  х  8  =  16   )

Складіть задачі на множення.  

 

 

 

  • «Броунівський рух» ( пісня «Годинники») .                   

- Попрацюємо в парі

- Розкажіть  один одному табличку множення числа 2.

  • Розумники!
  • 6. Алгоритм письмового додавання двоцифрових чисел з переходом через розряд
  • Що ж повторимо алгоритм письмового додавання двоцифрових чисел з переходом через розряд. Метод стеження, стежимо за диктором.

 

  • 7.  Удосконалення навичок  письмового додавання з переходом через десяток.

А тепер виконаємо письмове додавання з переходом через десяток.

 

44+29=7 3  

56+18=74  (біля дошки з поясненням) 

               37+27=64 

                53+18=71 (самостійно)

 

  • 8. Релаксація
  • Трішки відпочинемо і завітаємо в зимовий ліс.
  • 9.  Робота над складеною задачею.
  • Задачі нам завжди приносить Кнопочка.
  •  Виконай завдання Кнопочки.

 Прочитай, прискорюючи темп. Відтвори з пам’яті.

  • Прочитаємо задачу
  • Про кого  йде мова у задачі?
  • Скільки днів відвідували художній музей?
  • Що сказано про 1 день?
  • Що сказано про другий день?
  •  Що питається в задачі?
  • Чи можемо ми відразу відповісти на запитання задачі?
  • А що потрібно знати, щоб відповісти на запитання задачі?
  •  Розв’яжи в робочому зошиті складену  задачу за арифметичними діями з поясненням.
  1. 35+12=47 (в.) – другого дня
  2. 35 +47= 82(в.)

Відповідь: 82 відвідувачі відвідало музей за два дні.

  • Як добре ви виконали завдання Кнопочки!

 

10. Формування поняття «кут»

-  Ми з вами говорили, що математика, зокрема,  вивчає геометрію.

І на минулому уроці розпочали вивчати кути.

 

 

  • Робота з правилом

 Прочитай, прискорюючи темп. Відтвори з пам’яті.

  • Ви просто супер!
  • Ми знаємо, що фігури бувають одновимірні, двовимірні, тривимірні геометричні фігури. кут
  • А кут –це яка фігура? Одновимірна чи двовимірна?
  • Як потрібно читати кути (так, щоб вершина кута була в середині).
  • Запишемо назви всіх кутів на рисунку. ( КСА, КСF,  FCB.)

ІV. Узагальнення й систематизація знань

  • Надійшов час завершення уроку і ми сьогодні будемо мчати до кінця уроку на мотоциклах. У нас моторалі.

- Перевіримо,  як добре ви вмієте обчислювати  і чи добре засвоїли таблицю множення, додавання і віднімання з переходом через десяток.

- Обираємо транспорт -  «Перегони».

V. Підсумок уроку. Рефлексія.  Емоційне завершення уроку.

- Підведемо підсумок  уроку.

 - Чим запам’ятався урок? Повернувшись сьогодні додому, що ви розкажете своїм рідним.

- Що я знаю?

  • Знаю  - що таке трицифрові круглі числа

Знаю таблицю множення числа 2,

Знаю, що таке кут.

 - Що я ціную?

  • Ціную – час, уміння працювати  разом, в парі, ціную себе за свої успіхи.

- Що я умію?

  • Умію    - швидко обчислювати, розв’язувати задачі, знаходити кути. 
  • Пісня.

-  І як завжди емоційне завершення уроку.

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
9 вересня 2018
Переглядів
4248
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку