Бал ґречності "В країні ввічливих дітей"

Про матеріал
У виховній годині "В країні ввічливих дітей", на основі різнопланового матеріалу розмовного етикету, декламування віршів, розгадування ребусів в командах, інсценування різних поведінкових ситуацій, розширюються та поглиблюються знання учнів про норми спілкування, згідно правил етикету вдома, в школі, з друзями та вміння робити правильні висновки і формувати власні судження .
Перегляд файлу

НВК «Міжнародний ліцей МАУП»

 

 

 

 

 

Сценарій  виховного заходу на тему:

«Бал ґречності  «Країна ввічливих дітей»»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Автор : Іонова Ольга Миколаївна, викладач етики , викладач першої категорії

 

2023

Анотація

В сценарії балу ґречності « Країна ввічливих дітей» у надзвичайно цікавій формі костюмованого балу представлений матеріал з історії етикету. Свято у формі балу спирається на багатий зібраний матеріал з розмовного, столового,  поведінкового етикету. Завдяки святковій атмосфері, декламуванням віршів, квестів, ребусів, постановок, як найцікавіше розкриваються правила етикету в різних життєвих ситуаціях, в яких опиняються наші персонажі.

 Така форма проведення свята та методи виховної роботи дають можливість сформувати у дітей розуміння норм загальнолюдської моралі, виховати моральні чесноти: доброту, турботу, повагу, людяність, формування любові до прекрасного, витонченість форм поведінки. За допомогою цих чинників дитина розуміє, які правила етикету потрібно використовувати в певній життєвий ситуації, в побуті та при спілкуванні зі старшими та однолітками.

Рекомендовано для використання у виховний роботі вихователям 3-4 класів та кураторам 5 класів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                               

 

Тема: Бал ґречності « Країна ввічливих дітей»

Мета:

Навчальна: розширити і поглибити знання   учнів   про правила поведінки в суспільстві, сформувати знання про правила етикету в конкретних формах поведінки людей та єдності двох його сторін: морально-етичної та естетичної, розрізняти позитивні та негативні вчинки та поведінку людей , вміти аналізувати ,робити висновки , вміти формувати власні судження до того, що відбувається.

Розвиваюча: розвивати морально - особистісні якості: доброту, бажання допомагати, уміння визнати свої помилки, вміння коректно відстоювати власну точку зору та поважати чужу. Розвивати ораторське мистецтво, уміння концентрувати увагу, пізнавальний процес, пам’ять.

Виховна: виховувати загальну культуру учнів, повагу до традицій культури спілкування, любові  до прекрасного , витончений смак, виховувати позитивне ставлення до оточуючих людей.

Опорні поняття: знання розмовного етикет під час ведення бесіди, вміння диференціювати поняття: чемність, справедливість, мудрість, хитрість, лінощі.

Обладнання: мультимедійна система, слайди, костюми, реквізит для сценок, посуд, столові прибори, серветки.

Тип уроку: комбінований

Хід проведення виховного заходу:

I. Організаційна частина ( 1 хв)

Привітання, перевірка присутності, готовність учнів до заходу.

II. Актуалізація опірних знань ( 1 хв)

Ведучий: Вітаю вас, любі друзі на святі ввічливості, чемності та гарних манер! Щоб бути культурною людиною треба знати правила ґречності та дотримуватись їх. Невміння вести розмову, відсутність поваги до старших, хамство та лінощі, призводять до багатьох труднощів у житті. Кожна культурна людина повинна розуміти як поводитись за столом, в транспорті, в гостях, з друзями, щоб з нею було приємно мати справи. Чи завжди ми такі, як хотілось би, чи звертаємо увагу на дрібниці? А варто.

III. Мотивація навчальної діяльності ( 1 хв)

Друзі, сьогодні у нас бал незвичайний: ми навчимося танцювати, показувати творчу майстерність, пригадаємо ввічливі слова,   у світі казкових персонажів, будемо перевтілюватись у сценках, в героїв, аналізувати їх поведінку, опрацьовувати правила поведінки та робити висновки, змагатись у вікторині.

IV.Основна частина ( 40 хв)

Дійові особи

1. Король Вихованість

2. Принцеса

3. Професор Розсудливість

4. Сова-Порадниця

5. Добра Фея

6. Вчитель

7. Учні  ( кількість по віршам)

8. Слово Доброго Ранку

9. Слово Вибачте, будь ласка ( учень)

10. Слово Добрий вечір ( учень)

11. Слово Добрий день і До побачення ( учень)

12. Слово Спасибі і будь ласка (учень)

13. Машенька

14. 1 сценка –правило

15. 2 сценка- правило

16. 3 сценка – правило

17. Сашко (гумореска)

18. Неввічливий ведмідь

19. Маринка( сценка )

20. Сценка «Гості»

21. Сценка «У гостях»

Бал ґречності « Країна ввічливих дітей»

Вчитель: Вітаю Вас, дорогі друзі! Розпочинаємо Бал ґречності До нас на бал приїхали гості із Чемного королівства: Король Вихованість, Принцеса , професор Розсудливість, Сова-Порадниця та Добра Фея . ( на сцену піднімаються герої, вітаються, всі у костюмах )

Король : Кожний бал, діти, розпочинається «танцем». Тому запрошую наших любих гостей до танцю.

Танець: Полонез( всі танцюють)

Принцеса : « Добрі слова сказати неважко , але їх відлуння живе довго у наших серцях».

 А у нас на Україні говорять: « Стався до людей так, як би ти хотів, щоб люди ставилися до тебе». Тому сьогодні ми зібралися на  святі добрих манер, щоб провести Бал ґречності визначити, як мають поводитись культурні люди.

 Король: Людина живе серед людей, і вміння спілкуватися з іншими ввічливо  є головною ознакою культурної людини.

Як відомо, повагу викликає людина, котра вміє спілкуватися з іншими людьми. Що ви робите, коли прокидаєтесь

зранку?

Принцеса:

Ти прокинься вранці – рано,

Як над містом сонце встане,

Привітайся з ластівками,

З кожним променем ласкавим.

Сам гарнесенько умийся,

Сам тихенько одягнися,

Підійди до тата й мами

І скажи їм : «Добрий ранок !»

Посміхнися всім навколо:

 І День тобі веселим буде.

 Сова-Порадниця: Любі діти! Майже щоразу, коли ви збираєтесь у гості, мама нагадує : « Не забудь чемно привітатися !» А як це «чемно» ? ( відповіді дітей)

Кому можна говорити «Привіт !»? А як потрібно вітатися з дорослими?( відповіді дітей)

Професор Розсудливість: Із давніх-давен існує звичай знімати шапку, коли заходимо до приміщення. Як ви вважаєте, що він означає?

Принцеса : А я знаю! Ми показуємо, що прийшли з миром.

Учень: Цей звичай виник у лицарів, які мандрували країною. Входячи в дім, вони знімали шолом і ніби говорили: « Я не боюся тебе. Я прийшов з миром». Цей звичай дійшов до наших днів. Хлопчики. Заходячи в дім, у школу, знімають шапку. Цим виявляють повагу до людей. Чоловіки вітаючись, інколи злегка піднімають капелюх.

Король: А хто з вас знає, звідки прийшов звичай, вітаючись, знімати рукавичку?

Учень: з тих самих лицарських часів. Коли вітались, знімали рукавичку з правої руки. Лицар показував, що у руці у

нього нема зброї. Ввічливий чоловік вітається з усіма знайомими, проте ні жінкам, ні дівчатам перший не подає руки, а чекає, коли це зроблять вони.

 Сова- Порадниця: Пригадаймо, як віталися в Україні?

Учень: В Україні клали руку на груди і вклонялися під час вітання.

Вчитель: Наша Мудра Сова приготувала всім подарунок міні-квести. Ділимось на команди на власний розсуд та обираємо капітанів (тексти квестів у додатку)

Сова- Порадниця: А зараз я хочу запросити гостей поспілкуватися зі мною, відповідаючи на запитання.

Гра «Печатка Сови - Порадниці»

1. Ви прокинулися вранці, яке перше слово повинні сказати батькам? (Доброго ранку)

2 Якщо вам потрібно попросити в однокласника фломастер, яке чарівне слово ви скажете? (Будь ласка)-

3 Як потрібно вітатися, коли на вулиці вечір?(Добрий вечір)

4 Скажіть, які слова говорять перед сном? (На добраніч)

5 .Які слова говорять на прощання? ( До побачення, на все добре, щасливо, гарного вечора )

Вчитель: Молодці, добре впоралися з завданням!

 Тепер вам необхідно розгадати ребус:

Коротко поясніть, чи вважаєте слушним спостереження, утілене в крилатому вислові.

 

Правильна відповідь: «Очі дзеркало душі»»

 

 

 

Наступне завдання-це загадка: встановіть відповідність між тлумаченням та поняттями .

А

Мода

Вимоги одягу, дотримання яких є обов’язковим

Б

Стиль

Спеціальний однаковий за кольором, кроєм та іншими ознаками одяг

В

Дрес-код

Театральний або маскарадний одяг

Г

Форма

Нетривале панування певного смаку в одязі

Д

Костюм

 

 

 

 

 

А

Б

В

Г

Д

1

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

Правильна відповідь: А – Г,  В – А, Г – Б, Д – В.

Наступне завдання-це загадка: встановіть відповідність між тлумаченням та поняттями .Наступне завдання – це етикетний ерудит:

Загадка: розшифрувати назву фахівця ви зможете, якщо зрозумієте, яким чином поєднані літери та цифри в двох колонках.

7   21   7   17   19   18   12   14   17   7   27   14   22   23   7   21

А

1

І

12

Т

23

Б

2

Ї

13

У

24

В

3

Й

14

Ф

25

Ґ

4

К

15

Х

26

Г

5

Л

16

Ц

27

Д

6

М

17

Ч

28

Е

7

Н

18

Ш

29

Є

8

О

19

Щ

30

Ж

9

П

20

Ю

31

З

10

Р

21

Я

32

И

11

С

22

Ь

33

Правильна відповідь: ЦЕРЕМОНІЙМЕЙСТЕР

Добра Фея: Любі друзі! Ви вже здогадалися, що я до вас завітала з подарунком. Я познайомлю вас зі своїми помічниками – Чарівними словами. І якщо їм сподобається у вас, вони залишаться в школі назавжди.

Вибігає хлопчик- хуліган і розповідає вірш.

Хлопчик-хуліган:

Не вмивайтеся ніколи

І не мийте навіть руки,

Це безкорисне заняття

Нічогісінько не дасть.

Знов замурзаються руки,

Шия, вуха, все-все-все….

То навіщо сили тратить

І даремно гаять час?

Стригтися також не варто,

Та й резону в тім нема,

Бо однаково на старість облисіє голова….

Без запрошення йти в гості,

Не вітатись там ні з ким

І нізащо слів «Будь-ласка!»

І «Пробачте!» не кажи ….

Добра Фея : Ні! Ні! Не потрібні нам такі поради, на нашому святі таких дітей немає.

Хлопчик-хуліган: Щось я не дуже вірю, що у вашому королівстві все так правильно і всі такі ввічливі.

Добра Фея  : А ми зараз тобі це доведемо!

Слово Доброго ранку:

«Доброго ранку!» -

Мовлю за звичаєм.

«Доброго ранку!»-

Кожному зичу я.

«Доброго дня вам!» -

Людям бажаю.

«Вечором добрим»

Стрічних вітаю.

І посміхаються

В відповідь люди, -

Добрі слова ж бо

Кожному любі.

Добра Фея: А які ще «чарівні» слова ви знаєте і вживаєте?(відповіді дітей)

Сова - Порадниця:

Сію дитині в серденько ласку,

Сійся-родися, ніжне «будь-ласка»,

Вдячне «спасибі»,

«Вибач» тремтливе

Слово у серці як зернятко в ниві.

«Доброго ранку!»,

«Світлої днини!»-

Щедро даруй ти людям, дитино!

( виходять 3 дітей з картками , з надписами «Добрий день і до побачення», «Добрий вечір», «Спасибі і Будь ласка»

Слово Добрий вечір : Коли згасає сонце у росі

Й зоря лягає лагідно на плечі,

Серед знайомих, рідних голосів

Ми чуємо привітне: «Добрий вечір !»

Слово Добрий день і До побачення: Зазеленіє й древній пень,

Коли почує : «Добрий день!»

Щоб знов зустрітись в годину призначену,

Щиро завжди я кажу : «До побачення!».

 

 

 

Слово Спасибі і Будь ласка: До всіх сердець, як до дверей,

Є ключики малі.

Їх кожен легко підбере,

Якщо йому не лінь.

Ти, друже, мусиш знати їх,

Запам’ятати це  не важко:

Маленькі ключики твої –

«Спасибі!» і «Будь ласка!»

Добра Фея : Ви всі молодці – пригадали всіх моїх помічників.

Вбігає Машенька, розпочинається театралізація.

М: Привіт! А я запізнилася!? Про що ви тут розмовляєте?

Принцеса: Так, ти запізнилась, ми про ввічливість говоримо.

М : О-о-о! Я ввічлива! Я дуже ввічлива!

Принцеса: Ти не вмієш вітатися!

М : Я ? Я не вмію? Я ж сказала :«Привіт!». А ось один другокласник вранці наздогнав іншого, вдарив його по спині

портфелем, піддав ногою, схопив за ніс і крикнув у вухо: «Здоров!»

Принцеса: Ну, після такого «Здоров!» можна і захворіти!

М: Ага, а я ж ввічлива!

Принцеса: А як, друзі, вважаєте, ввічлива Червона Шапочка?

Учні: Ввічлива та не дуже! ( всі хором говорять)

Король  : хто може допомогти Червоній Шапочці?

Сова- Порадниця: Я допоможу їй. Шановна Червона Шапочка, ось Ваші помилки.

По-перше, Ви не постукали, це не ввічливо..

По-друге, Ви не попросили дозволу зайти…

М :перебиває):Зрозуміла! Зрозуміла! Зараз виправлюсь!

(Стукає, але Мудра Сова знову звертається до неї)

Сова - Порадниця: Ви знову не дослухали, і це не ввічливо. По-третє, Ви неправильно привітались.

 

М: Зрозуміла(Стукає) Можна зайти? Добрий день! Вибачте, що запізнилася.

Сова- Порадниця та Король  разом :Заходьте, будь ласка. Ось тепер Ви були дуже приємною, чемною і ввічливою, Червона Шапочко!

М: Дякую. Я завжди тепер буду ввічливою. Чи дозволите Ви мені залишитись у Вас на святі, щоб ще краще

навчитись бути вихованою та ввічливою?

Принцеса: Так, звичайно! Запам’ятайте: Вітання бувають різні, але кожне з них означає: « Ти мені приємна, людино!»

Знай, що я тебе поважаю. Я тобі бажаю всього найкращого: здоров’я, миру, радості, щастя..» Ось, що означають прості

слова вітання.

Король : А зараз давайте пригадаємо основні правила спілкування

В цьому на допоможуть актори з Театру

Розмовного Етикету (інсценування)

1 сценка –правило. «Коли говориш – дивись у вічі співрозмовникові» ( це говорить Король )

Учень 1

Юрко з Тарасом розмовляв,

Крутився на всі боки,

Неначе він сорока,

До неба очі зводив, в канаву зазирав… ( показує жестами)

 Учень 2:

А Тарас терпів, терпів:

«Ти до кого говорив?»

Висновок: Коли до когось слово мовиш –

Дивись в очі тому, з ким говориш. ( говорить Король )

2 сценка- правило. «Хочеш, щоб тебе почули, - не кричи. Говори спокійно, чітко….» ( говорить Принцеса)

Учениця 1 та 2 ( говорять діалог в ролях)

Юля з Танею зі школи

Йдуть по скверику поволі.

«Ой, дивись, -горлає Юля, -

Листя клена шелестить і як літачки летить!»

«Ой-ой-ой»,-верещить, заливається, -

Горобці у пилюці купаються !»

Чути Юлю аж ген за майданом.

Може, Таня чує погано?

Висновок: Ну, звичайно, то дівчинці Юлі

Просто бракує мовної культури.

Спокійно треба говорити,

Не горлати, не шипіти… ( говорить Принцеса)

3 сценка-правило. «Слова вимовляй правильно» ( говорить Принцеса)

Учениця:

«Я у театрі була учора,

Мені понравиласьлась ігра» -( перекривлює слова)

Так повідомила друзям Оля…

Від сміху шибки задзвеніли в школі.

Висновок: Навчити Олю говорить пора:

Не можна так калічити слова ( говорить Король)

Професор Розсудливість:

Рідну мову треба знати,

Слова любити й поважати.

Говорити треба чемно,

Щоб слухати тебе було приємно.

 Сова- Порадниця:

Культуру мовлення ви знаєте,

Загадки зразу відгадаєте.

Коли говориш – не…(горлань)

Слів поганих – не …(вживай)

На всі боки – не …(крутись)

У вічі співрозмовнику … (дивись)

Говори спокійно, чемно,

Спілкуватись тоді буде дуже …(приємно)

Вчитель: Зараз перевіримо, чи уважно ви сьогодні слухали.

Учень:

1. Друг у гості завітав,

Ти йому : «Привіт!»- сказав.

А що повинен ти сказати,

Щоб дорослих привітати? (Добрий день. Вітаю)

Учень:

2. Автобус повний люду був,

І ти, либонь, когось штовхнув.

Це ненавмисно, безперечно,

Що тут промовити доречно? (Вибачте)

Учень:

3. Гості твої вже додому збираються,

Подяку висловлюють і одягаються,

Їм можна всміхнутися, руки пожати,

А що напослідок слід побажати? ( Усього найкращого. До побачення)

Учень:

4. Бабуся пропонує пиріжки із печі,

А ти не знаєш, що говорити до речі.

Чи взяти пиріжок і миттю з’їсти,

Чи треба щось бабусі відповісти?(Дякую. Спасибі)

Вчитель: Сміх невід’ємна частинка нашого життя, коли ми щасливі, посміхаємося то і відчуваємо себе краще.

Тому геть смуток, дорогу веселощам. До уваги, наші гуморески!

Театралізація  віршів:

 Сценка «Сашко і дідусь «

Учень 1:

В трамваї переповненім

Сашко з м’ячем сидить.

А біля нього згорблений

Старий дідусь стоїть…

Хтось до Сашка звертається: ( учень 2)

- Чи вас у школі вчать,

Як місце дати старшому,

Як старість поважать?

- Та вчать, - Сашко відказує,-( учень 1 )

Але у дану мить

Розпочались канікули

І нас ніхто не вчить. ( розводить руками та зітхає)

Сценка « У автобусі»

 Учень 1:

У автобус на зупинці

Увійшла бабуся,

Хлопчик швидко підхопився

Весело всміхнувся

-Я постою, не біда, сядьте,-

Мовить басом

Сам навколо погляда

Чи не скажуть часом:

- Молодчина наш Іван ( учень 2)

Він культурний, чемний

Наш Іван в 4 клас

Ходить не даремно

Та чомусь його ніхто

Похвалить не хоче

І тоді він до бабусі,

Нахиливсь, шепоче

-Ну, здається, вже у вас ( учень 1)

Відпочили ніжки

Може сходити вам час?

Посиджу я трішки! ( бабуся розводить руками)

Вчитель: А зараз давайте познайомимось з дівчинкою на ім’я Маринка.

Сценка Маринка: ( 2 учениці)

Маринка. Мамо, вчителька нам сказала, аби ми допомагали вдома! Так я сьогодні помила посуд, замела підлогу, сходила до крамниці по хліб та молоко.

Мама. А наступного дня я допомоги чомусь не дочекалася, довелося нагадати: - Допоможи мені, доню!

Маринка. А сьогодні нам вчителька нічого не сказала.

(Мама розводить руками, бере Маринку за руку та іде)

Висновок:( говорять разом учениці 1,2)

Якщо ви діти ввічливі,

То навіть без прохання

Ви вдома допоможете

Зробити все з старанням!

 Добра Фея: Наш український народ дуже гостинний, як ще говорять «хлібосольний». Гість до хати – то сімейна радість. З гостями приходить розрада, пісні, веселий настрій. Але…

Сценка «Гості» ( троє учнів)

Матуся. – Де ви були, Михайлик та Марійка? Я виглядаю вас давно!

Михайлик:– В сусідки. Там ішло, матусю, по телевізору кіно.

Матуся. – А ви не заважали їй, Сусідці нашій дорогій?

Марійка:– Ні. Тітка Ганна так зраділа. Немов ми їй рідня якась, і цілий вечір шепотіла « Не вистачало тільки вас!».

Сценка « У гостях»

( Можна  по рядочку взяти 3 учням)

У Виті – день народження.

Ми всі туди запрошені

І ввечері, о шостій,

Прийшли до нього в гості.

Нам відчинила двері

Мала сестричка Віті

І зразу запитала: ( Учениця)

- Хто ноги з вас не витер?

В нас килим – не для того,

Аби його бруднити!

Знімайте черевики!

Та подарунки зразу

Давайте я сховаю.

Та кришталеву вазу

Не скиньте!

Я вас знаю… ( жестами показує)

Учень :Ви думаєте: просто

Отак ходити в гості?

А це – наука справжня,

Відповідальна справа!...

І меблі у вітальні ( учениця)

Не мацайте руками,

І пальцями по стінах

Не мажте –будуть плями…

І ще сестриця Виті ( учень)

Щось стала говорити.

Та ми її не слухали – ( махнув рукою)

Хіба ж це варто слухати?!

Ми від її «гостинності»

Помчали геть щодуху

Бо й справді: ох не просто ( учень)

Отак ходити в гості!...

 

 

Добра Фея : Діти, запам’ятайте кожна людина повинна бути ввічливою, вихованою, доброю до всіх людей, які її оточують. А щоб люди вас поважали і приязно ставились до вас, ніколи не забувайте і завжди дотримуйтесь золотого правила вихованості : ставтесь до людей так, як би ви хотіли, щоб люди ставились до вас.

 Король : А зараз майстер-клас з танцю « Краков’як»

( виходить хореограф та показує декілька характерних рухів танцю, а діти повторюють під музику)

 Сова – Порадниця : Я пропоную вам послухати поради як стати чемними і вихованими хлопчиками і дівчатками.

Вони дуже прості і ви їх легко запам’ятаєте.

Хлопчик 1:

Поради для хлопців.

Для хлопців завжди дуже радий

Я дати ось які поради:

Увагу щоб звернуть на себе

Як слід начатися нам треба

Не смикать дівчинку за коси,

Зробити все, що вона просить.

Хлопчик 2:

 Усі дівчатка- солодунки

І полюбляють подарунки,

Не трактори і не наклейки,

А ляльку Барбі і цукерки.

Дівчинка 1: А тепер поради для дівчат!

У дівчат свої секрети.

Слід їм знати ці куплети:

Чисті руки, одяг, щічки,

В косах гарні білі стрічки –

Все важливе для дівчаток

З голови до самих п’яток.

 

Дівчинка 2: Та найбільше кавалери

Цінять правильні манери.

Галасувать і з  кимось биться

Для дівчаток не годиться.

Учень:

 У нашій рідній мові

Є чарівні слова,

Слова ці всім відомі,

Бо сила в них жива.

«Добрий день» та  «До побачення»,-

Велике мають значення.

Учень:

 «Будь ласка», «Спасибі», «Будьте здорові»,

Слова необхідні й корисні у мові.

Приємно їх чути і в школі і дома

Від мами, від вчителя й просто знайомих.

Учень:

 Тож радьмо: частіше їх, друзі, вживайте

І кожен свій день, із них  починайте.

Учень:

 Але буває дуже прикро,

Коли, забувши етикет,

З нальоту крикне «Привіт, друже!»

І стрімголов біжить і буфет.

  Учень:

 Слово «дякую», мій друже,

Свідчить, що ти ґречний дуже.

«Вибачте» - магічне слово, -

Скрасить ввічливу розмову.

 Сова - Порадниця: (У вигляді наказу)

Присягаймось ввічливими бути!

Завжди спасибі говорити,

І добрий день і до побачення –

Немає кращого призначення!

Принцеса:

 Присягаймось чемними бути!

І лінь, і грубощі забути.

Етикету навчитись,

Із вихованістю знатись.

Король : Будьте добрі з батьками, з товаришами, з тими, хто піклується про вас.

Професор Розсудливість: Завжди намагайтесь помічати своїх друзів, знайомих. Частіше говоріть людям  ввічливі слова.

Вчитель: Ось і підійшло до кінця наше свято ввічливості. Сподіваємось, що  вам сподобалось.  Зараз  Король та Королева проведуть нагородження грамотами та призами ( шоколадні монетки):

- на краще декламування вірша;

- за кращі ролі в театралізації сценки;

-кращу команду у вікторині;

-кращий костюм балу;

- краща танцювальна пара;

Закінчує наш бал танок «Вальс» ( до середини залу виходять пари та під музику вальсують) До нових зустрічей!

 

 

docx
Додав(-ла)
Іонова Ольга
Пов’язані теми
Етика, 5 клас, Виховна робота
До підручника
Етика 5 клас (Данилевська О.М., Пометун О.І.)
Додано
22 лютого
Переглядів
85
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку