БАРОКОз фр. baroque — перлина неправильної форми, з італ. barocco — "химерний", "дивний", "схильний до надмірностей" Кінець ХVI – ХVII
Номер слайду 2
— стиль у європейському мистецтві (живописі, скульптурі, музиці, літературі) та архітектурі початку XVI століття — кінця XVIII століття. Хронологічно бароко слідує за Ренесансом. Бароко
Номер слайду 3
Контрастність, динаміка і напруженість - ось що характерно для стилю бароко. Відмінною рисою стилю стало виразне прагнення до пишноти і зовнішньої величі.
Номер слайду 4
Номер слайду 5
П'єтро да Кортона. Плафон палаццо Барберіні
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Література бароко Відмовилася від принципу наслідування життя, його відображення. Мета — вразити читача. Ускладнена художня форма. Контрастність. Метафоричність: нанизуванні метафор, порівнянь, антитез,Звернення до фігурної поезії, акростихів, мезостихів, буриме. Двосторонні книги використовувалися в 16-17 ст. Їх незвичайну палітурку називали «dos-a-dos» («дозадо»). Такий спосіб часто застосовувався при створенні Старого і Нового Завітів.
Номер слайду 10
Найвидатніші представники бароко — П. Кальдерон в Іспанії, Джон Донн у Великобританії.
Номер слайду 11
Іван Величковський – Україна «Віршові іграшки»Акростих Мезостих (потрібні слова складалися з літер, що знаходилися посередині вірша)Кабалістичні вірші (числове значення слов’янської абетки давало можливість підрахувати рік написання твору)Фігурні вірші (у формі хреста, яйця, чарки)«Раки літеральні» — рядки можна читати однаково як справа наліво, зліва направо «Анна во дар бо ім'я мі обрадованна, Анна дар і мні сін мира данна, Анна пита мя я мати панна …»)Алфавітний вірш, слова якого починаються з літер алфавіту («Аз благ всѣх глубина, // Дѣва єдина…»)
Номер слайду 12
Книга, яку можна читати шістьма різними способамиІншими словами, в ній містяться 6 різних книг. Це геніальне творіння було створено в Німеччині в 16 столітті. Зберігається в бібліотеці Strängnäs (Швеція).
Номер слайду 13
Книга на «ніжці»У 17 столітті книги важили більше, ніж зараз. Дитяча абетка являла собою листок, вкладений в рамку на ніжці. Таким чином, дитина могла затискати деревинку між ніг і піднімати абетку на необхідну відстань перед очима.