Батьківські збори «НУШ в дії»
Мета: ознайомити батьків зі структурою Нової Української Школи; застосувати на практиці методику НУШ; створення позитивного мікроклімату в батьківському колективі.
Хід зборів
І. Вечірня зустріч. Метою цих зустрічей є: Створення спільноти класу, розвиток навичок спілкування, розвиток соціальних навичок, створення позитивного настрою в класі.
1. Привітання. Ланцюжок компліментів.
Батьки утворюють коло, взявшись за руки. Дивлячись в очі сусідові, потрібно сказати декілька добрих слів. Той, кому вони адресовані, киває головою й говорить: «Дякую, мені дуже приємно!»
2. Обмін інформацією.
3. Групове заняття. Вправа «Яблуко».
- Перед Вами яблуко, роздивіться та назвіть його ознаки та властивості.
- Картинка(викреслити те, що не можна знати)
- Слово.
4. Щоденні новини. (тема дня, яка буде вивчатися, календар, визначення настрою, щоденник вражень).
ІІ. Основна частина. Основне завдання початкової школи – забезпечення компетентнісного підходу. Тобто зробити так, аби діти змогли б використати набуті вшколі знання, вміння та навички у практичному житті.
Тепер дітям дозволяється менше сидіти за партами – вони мають змогу виконати завдання на килимку, рухатися, працювати в групах та парах.
Предметів стало менше. Окремі дисципліни: українська мова, англійська мова, математика, фізкультура, мистецтво(музика та образотворче). Знання з решти освітніх галузей, діти отримають на уроках курсу «Я досліджую світ». Навчання поділене на тематичні тижні.
Першокласникам не задають домашні завдання(думки батьків)
Навчання поділяється на два цикли. Перший адаптаційно-ігровий (1-2 класи) і цей цикл не оцінюється. Другий цикл(3-4кл) – мають сформувати почуття відповідальності та самостійність.
ІІІ. Завершення зборів.
Тренінг-вправа «Долонькі очікування». (Обвести свою долоньку на аркуші паперу) і на кожному пальчику написати свої очікування та побажання НУШ.