Читання1 клас
Тема. Бесіда за темою. Практичне ознайомлення учнів з поділом слів на склади. Ознайомлення з поняттям наголос. Речення, різні за метою висловлювання. Опрацювання вірша М. Сингаївського «Першокласниця»
Вступ. Місце праці та професії в житті людини. Правила організації робочого місця на уроці.
Мета: формування предметних компетентностей: розширити уявлення учнів про номінативну роль слів; формування вміння виділяти речення із мовного потоку; дати уявлення про склад; вчити давати коротку і повну відповідь на запитання; розвивати мовлення дітей; виховувати повагу до школи; ознайомити учнів з професіями та місцем праці в житті людини; з правилами організації робочого місця на уроці.
Очікувані результати:
уміння вчитися: розвивати уміння самоорганізовуватися під час навчальної діяльності;
комунікативної: розвивати навички усного мовлення, уміння будувати речення за малюнками;
інформаційної: розвивати навички роботи з підручником;
соціальної: формувати уміння працювати в колективі.
Обладнання: предметні малюнки, малюнки людей різних професій, підручник.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Пролунав і стих дзвінок.
Починається урок.
Всі за парти посідайте,
Працювати починайте.
ІІ. Вступна бесіда
ІІІ. Робота за Букварем
1. Повторення вивченого на попередньому уроці
- Про що мріяв Петрусь?(стати школярем)
- Як звали школярика-першокласника?
-Хто такі школярі?
2. Робота над віршем М. Сингаївського «Першокласниця»
Виразне читання вірша вчителем
Аналіз вірша
- Як звати першокласницю?
- Ким Наталочка була до школи?
- Ким стала, пішовши до школи?
- З яким настроєм вона йшла?
- Хто привітався з Наталочкою?
3. Бесіда за сюжетним малюнком
- Як звати маленьку школярку?
- З ким вона іде до школи?
- Розгляньте схеми, зображені під малюнком. Складіть за ними речення.
- Який знак стоїть у кінці речень?
- Хто проводжає Наталочку до школи? (бабуся, дідусь, песик)
- Вимовте ці слова по частинках. Ці частини називаються складами.
- Порахуйте скільки складів в кожному слові, торкаючись підборіддям до підкладеної руки.
4. Фізхвилинка
ІV. Вивчення нового матеріалу (трудове навчання)
На дошці малюнки із зображенням людей різних професій.
Сьогодні ми познайомимося з матеріалами та інструментами, які потрібні нам, щоб стати гарними школярами на уроках трудового навчання.
Ознайомлення з умовними позначками підручника, розгляд малюнків (с. 3)
V. Підсумок уроку
Гра «Продовж речення»