1
Бібліотечний урок: «Подорож до країни казок»
(Слайд 1)
«Казка – це, образно кажучи, свіжий вітер,що роздмухує вогник дитячої думки і мови» В. О. Сухомлинський
Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про казку; пригадати якомога більше казок, їх авторів та героїв, розвивати читацький інтерес до казок, виховувати любов до книги, до художнього слова, бажання читати казки та інші твори.
Хід уроку.
Вступне слово бібліотекаря:
Казка — це велике диво —
В ній добро перемагає.
Все кінчається щасливо
І про це людина знає.
Казка вчить, як в світі жити,
Що робити, що казати,
Як потрібно поступити,
Щоб велику мудрість мати.
Казка розуму навчає,
Вчить добро в житті творити.
І до чесності привчає…
Тобто вчить, як в світі жити.
Людям вчить допомагати,
Щирим, щедрим, світлим бути,
Завжди труднощі долати,
А про зло навік забути.
Ну, а хто казки читає —
Мудрість добре розуміє.
Він в житті перемагає,
Бо знайти свій шлях уміє
Казки є одним з найпоширеніших видів оповідальної народної творчості. На земній кулі нема жодного народу, який би не створив свого казкового епосу. Кожен народ має свої казки і сюжети, в якій він вкладає свою життєву і соціальну філософію, зумовлену побутом та історією.
Казка – фольклорний розповідний твір про вигадані, а часто й фантастичні події. За своїм змістом і поетикою казки близько стоять до сказань, легенд, билин і баладних пісень.
І сьогодні у нас незвичайний урок. Казка запросила нас у гості, щоб дізнатися чи добре ми пам’ятаємо її. Ми з вами вирушимо у подорож, до країни казок. Діти, чи любити читати казки? Чи знаєте ви казки? Молодці, тоді бігом мандрувати. У нас з вами є карта, де ми зможемо побачити маршрут нашої подорожі. (Слайд 2)
I станція «SMS повідомлення». (Слайд 3-5)
І чому же нас ніхто не зустрічає? Сьогодні на нашу станцію повинні були приїхати казкові герої. Але нам прийшло SMS повідомлення від казкових героїв, і нам треба з’ясувати, хто нам його відправив?
II станція «Бюро знахідок» (слайд 6-7)
На цій станції, ми з вами знайдемо речі, які хтось загубив. І нам потрібно відшукати власників. Давайте разом поміркуємо, з якої казки ці речі?
Яйце - «Курочка Ряба».
Солома - «Солом’яний бичок».
Колосок – «Колосок».
Рукавиця – «Рукавичка».
Горох – « Котигорошко».
Яблуко – « Гуси – лебеді»
III станція «Загадкова» (слайд 8-20)
Діти, чи полюбляєте ви загадки? На цій станції нам з вами потрібно буде швидко та правильно відгадати їх.
Все на сонечку сидіть.
Я візьму і покочуся,
Щоб побачить весь світ.
(Колобок)
Жучка за внучку,
Внучка за бабу,
Баба за діда…
Сховалася чіпко велика...
(Ріпка)
Біди наробило,
Щось біле кругленьке
Хвостиком розбило.
Сумує бабуся і плаче,
Дідусь витирає сльозу,
А курочка кудкудаче:
«Я вам золоте принесу!»
(«Курочка Ряба»)
Став малим співати.
догадалися вони: Вовк — не наша мати.
(Вовк і семеро козенят)
Їсть смачненькі калачі.
Ось лисичка прибігає,
Півника мерщій хапає.
Біжить котик рятувати,
В лиса півника забрати.
(Казка «Котик і півник)
Прилетів до мами й тата,
Був міцний. Бо їв кулешик.
Це відомий всім ....( «Телесик»)
IV станція « Казкова вікторина» (слайд 21-27)
Ви молодці, у вас добре виходить виконувати завдання. А зараз ми будемо грати у вікторину, яку нам залишили казкові герої.
Завдання № 1 «Герої казок» :
Завдання № 2 « З якої казки?»
1.Баба діда за сорочку, дочка бабу за торочку…» ( Ріпка)
2. «Уліз ведмідь – семеро стало…» ( Руковичка)
3. «Я не пила, я й не їла: тільки бігла через місточок та вхопила кленовий листочок, бігла через гребельку та вхопила водиці крапельку…» ( Коза- Дереза)
4. «От одного разу пішла жінка на річку прати, коли ж котиться горошинка по дорозі… Жінка взяла горошинку та й із’їла...» ( Котигорошко)
5. «Жили собі лисичка і зайчик. У лисички хатка була крижана, а в зайчика - луб'яна…» ( Зайчикова хата)
6. «Дивись півнику, як прийде ще раз лисиця, то не озивайся. Бо я йду далеко та й можу тебе вже не почути…» ( Кот і Півник)
V. Підсумок уроку. (слайд 27-28)
Закінчилася наша гра-мандрівка. Кому не хочеться прощатися із казкою, приходьте до бібліотеки, читайте, складайте свої казки. Пам’ятайте: казка – це джерело народної мудрості. Вона не тільки розважає, а й навчає. До зустрічі.
1.Герої казок.
2. З якої казки?
2. «Я НЕ ПИЛА, Я Й НЕ ЇЛА: ТІЛЬКИ БІГЛА ЧЕРЕЗ
МІСТОЧОК ТА ВХОПИЛА КЛЕНОВИЙ ЛИСТОЧОК, БІГЛА
ЧЕРЕЗ ГРЕБЕЛЬКУ ТА ВХОПИЛА ВОДИЦІ
КРАПЕЛЬКУ…»