Бібліотечно-бібліографічний урок – гра
Тема: Фліпбук – унікальна маленька книга. Книга у подарунок, книга у дорогу. Створення фліпбуків власноруч.
Мета:
Обладнання та матеріали: мультимедійна презентація, зразки фліпбука, мультимедійний проектор.
Тип уроку: комбінований.
Епіграф
Те, що я чую, я забуваю.
Те, що я бачу, я пам’ятаю.
Те, що я роблю, я розумію.
Конфуцій
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
1. Емоційна підготовка учнів до уроку
Учитель звертається до учнів: «Усміхніться одне одному – і до вас прийде гарний, радісний настрій. А тепер – до праці!»
Цитую слова китайського філософа Конфуція,сказані більш ніж 2400років тому: «Те,що я чую,я забуваю. Те,що я бачу,я пам’ятаю. Те, що я роблю,я розумію». Ці три прості речення обґрунтовують потребу людини в активному навчанні. (слайд 1)
II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів
2016 рік оголошено роком англійської мови. Тому сьогодні ми зібралися поговорити про чудового англійського гумориста, драматурга і поєта Алана Милна і його видатна казка, одна з найкращих казок ХХ століття.
Вітрорина
2. Виберіть правельну відповідь
3. З приводу яких подій написаси Вінні Пухом ці рядки?
У Лондонськомузоопарку є пам’ятник справжній ведмедиці Вінні. Це була добра і хороша ведмедиця, яку любили всі діти. Але пам’ятник їй встановили за те, що вона допомогла з’явитися на світ вигаданій істоті – Вінні-Пуху.
Алан Александр Мілн (1882-1956) народився в Лондоні.
Він навчався в невеликій приватній школі, власником якої був його батько, Джон Мілн. Одним з його вчителів був Герберт Уеллс. Потім вступив до Вестмінстерської школи, а потім в Трініті-коледж Кембриджа, де вивчав математику.
Будучи студентом, він писав замітки в студентську газету «Grant». Зазвичай він писав разом зі своїм братом Кеннетом, і вони підписували замітки ім'ям АКМ. Роботи Мілна були помічені, і з ним став співпрацювати британський гумористичний журнал «Punch», згодом Мілн став там асистентом редактора.
Мілн брав участь у Першій світовій війні в якості офіцера британської армії. Пізніше він написав книгу «Світ з честю», в якій засуджував війну.
У 1913 році Мілн одружився на Дороті де Селінкурт, в 1920 році у них народився єдиний син - Крістофер Робін Мілн.
Складати історії про Вінні-Пуха Мілн почав для свого сина Крістофера Робіна Мілна (1920-1996). До виходу в світ книг про Вінні-Пуха Мілн вже був досить відомим драматургом, проте успіх Вінні-Пуха придбав такі масштаби, що інші твори Мілна зараз практично невідомі.
«Вінні –Пух» - це типові сімейні казки, які придумують батьки для дітей, а потім за повсякденними справами забувають про них. Коли Крістоферу виповнилося 1 рік, ему на день народження подарували ведмедика. Потім був віслюк Іа, поросятко П’ятачок. У Вінні Пуха з’явилися друзі і з стали відбуватися всякі пригоди, але їх було мало. Тато Мілн придумав Сову та Кролика. Також з’явилися Тігра та Кенга. З’явилося і місце події: в 1925 році сім’я Мілнів купила ферму – великий сільський будинок з приглеглим до неї лісом площею 200 га.
В цей час знайома Мілнів вирішила започаткувати дитячий журнал, до якого запросила працювати Алана. Тут він пиши вірші, поему «Соня і лікар». Він вирішив, що пора і Вінні-Пуху і його друзям з’явитися на світ.
Компанія була створена. Кожен мав свій голос, характер та звички. Все більше історій про них складалося у дитячій кімнаті, коли вони гралися в свої ігри з Крістофером Робіном та його мамою. Вони стали такими героями про яких не можна було сказати, що вони придумані. Вони справжні, реальні.
Кросворд
|
По горизонтали:
По вертикали:
|
Фізкультхвилинка
ІІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності учнів
З історії фліпбука
Фліпбук (англ flip-перевертати, перегортати, book- книга) – дослівно книга для перегортання» . Фліпбук – це творча книжка
Фліпбук – це:
Шрифт як і у книгах. Такий малий формат вміщується в кишеню. Його зручно взяти з собою на відпочинок. Можна читати і перечитувати. Це унікальні книжки.
У зарубіжних країнах цей вид книги часто використовують для проведення уроків у школах.
Відео «Види фліпбука. Сучасні фліпбуки»
Прообразом фліпбука вважають зоотроп – обертовий барабан із картинками, що створює ілюзію їхнього руху (винайдений Тінь Хуаном у ІІ столітті до н. е.)
Вперше запатентовані в США 16 травня 1882 року Генрі Ван Говенбергом із Нью-Джерсі, фліпбуки складалися з простих малюнків послідовних фаз руху, з’єднанні однією кріпкою. Під час гортання сторінок виникала оптична ілюзія руху.
На початку 1900-х фліпбук почали поширюватися Cracker Jack Company як додаток до упаковки печива. Незабаром інші виробники наслідували їхній приклад. Тренд протримався до 40-х років.
Потім у 60-ті роки, винахідливі маркетологи Disney, Gillette, McDonald's, Ford відновили цей тренд, використовуючи фліпбуки рекламні подарунки для просування своєї продукції.
Мода на фліпбуки зникла у 1970-х роках.
Зараз фліпбук переживає нову хвилю популярності, створюється з використанням цифрових технологій, пропонується як послуга на свята, як розвага для гостей, рекламний акціях як сувенірна продукція
IV. Технологія виготовлення фліпбука. Практична робота.
Як створити фліпбук своїми руками.
Найпростіший варіант – придбати фліпбук-комплект. До складу входять порожні перфоровані фліпбукові аркуші, затискачі для зв’язування та інструкція. Також можна придбати фліпбук – заготовки з готовими ілюстраціями й розрізати та наклеїти на фліпбук аркуші. Але це досить дорого ( 1 заготовка коштує починаючи з 5 долларів). Я пропоную скористатися наступним варіатом для якого необхідна лише фантазія автора й олівці. Просто намалювати від руки на кожному аркуші свою історію або тему.
VІ. Алгоритм виконання роботи.
Для якісного виконання практичної роботи підготовка робочого місця та дотримання правил безпечної праці потребує уваги.
Правила безпечної праці. (слайд )
- Обережно користуватись клеєм, двобічною липкою стрічкою.
Обережно користуйтеся ножицями.
Так як ви будете працювати в групі, розглянемо правила.
Правила роботи в групі (слайд)
1. Пам'ятай, ефективна робота групи залежить від участі кожного!
2. Ознайомся з своєю ланкою роботи.
3. Обміняйся інформацією з іншими членами групи.
4. Разом підготуйте короткі відгуки (до 2 хв).
5. Оберіть доповідача. Доповідач є представником групи, за його виступом оцінюють роботу всієї групи.
Фізкультхлилинка
1 група Виготовлення фліпбука для відгуків
2 група Виготовлення фліпбука з ілюстрацією
Фізхвилинка
2.Презентація виконаної роботи.
( коментування, показ роботи)
VІ. Підсумок уроку.
На уроці ми розглянули технологію виконання фліпбука. Хочеться вірити, що сьогодні, коли ми з вами перейшли у нове тисячоліття, якому характерне спілкування через Інтернет, виготовленими своїми руками маленьких книжичок, які будуть передавати ваше тепло, піклування та любов.
V. Домашнє завдання
Скласти невеликий кросворд (тест) до англійської казки в електонному вигляді.