Сучасний світ – це не тільки найновітніші технології для кращого життя людей, але й безліч додаткових небезпек, особливо для дітей та молоді. Сексуальне насилля онлайн – один з викликів, який стоїть перед батьками та педагогами.
За статистикою ризикована поведінка дітей онлайн містить в собі:
ЗАХИСТ ДІТЕЙ ВІД СЕКСУАЛЬНОГО
НАСИЛЛЯ В ІНТЕРНЕТІ
Діти можуть стикатись із сексуальним насиллям в Інтернеті у формах
СЕКСТИНГ,
КІБЕРГРУМІНГ
(ОНЛАЙН-ГРУМІНГ)
ТА СЕКСТОРШЕН
СЕКСТИНГ — це обмін власними фото-, відео- та текстовими матеріалами інтимного характеру, із застосуванням сучасних засобів зв’язку: мобільних телефонів, електронної пошти, соціальних мереж. Будь-яка дитина може надіслати своє зображення, якщо в неї є пристрій з камерою та доступ до Інтернету. . Діти можуть надсилати такі матеріали як знайомим, так і не знайомим їм у реальному житті людям. Матеріали подібних переписок можуть бути оприлюднені, що часто призводить до кібербулінгу та цькувань дитини у школі.
ОНЛАЙН-ГРУМІНГ — це побудова в мережі Інтернет дорослим/ групою дорослих осіб довірливих стосунків з дитиною (підлітком) з метою сексуального насильства онлайн чи у реальному житті. Зазвичай злочинці чи злочинні угруповання, реєструються в соціальних мережах під виглядом підлітків чи налагоджують контакт зі школярами в онлайн іграх, через електронну пошту та ін. Часом діти знають, що спілкуються з дорослими. Злочинці можуть додаватися дитині у друзі, розсилати особисті повідомлення, переглядати сторінки дітей і шукати серед них таких, яким бракує любові та турботи вдома.
СЕКСТОРШЕН — налагодження довірливих стосунків із дитиною в Інтернеті з метою отримання приватних матеріалів, шантажування та вимагання додаткових матеріалів чи грошей.
Професійні злочинці оперують у соцмережах та месенджерах, а також у мережевих іграх. Фактично жертвою сексторшену можна стати у будь-якій програмі з можливістю надсилати фото та відео.
Міжнародна статистика стверджує, що близько 50% підлітків отримували або надсилали зображення інтимного характеру в мережі та стикались з пов’язаним із ними шантажем.
За даними міжнародного дослідницького проєкту ESPAD, лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно 50% – 4 та більше годин.
Не вагайся!
Звертаємо увагу:
якщо дитина стала жертвою секстингу, кібергрумінгу чи сексторшену, необхідно звернутися до поліції
за номером 102 (цілодобово)
Національної дитячої «гарячої» лінії
за безкоштовним номером 0-800-500-225
або коротким номером 116 111 (безкоштовно з усіх мобільних).
Лінія є анонімною та конфіденційною. Працює в будні з 12.00 до 16.00
Допомога чи порада юриста за телефонами (044) 383 9519, (094) 928 6519
чи 0 800 213 103 (цілодобово і безкоштовно в межах України)
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини
e-mail: hotlinе@ombudsman.gov.ua www.facebook.com/office.ombudsman.ua
8 800 501 720, 044 253 75 89
БЕРЕЖІТЬ СВОЇХ ДІТЕЙ!
ЛЮБЛЯЧИМ БАТЬКАМ
ЗАХИСТ ДІТЕЙ ВІД СЕКСУАЛЬНОГО НАСИЛЛЯ В ІНТЕРНЕТІ
ЗАГАЛЬНИЙ ОГЛЯД