Будь-який вчинок завжди має наслідки. Пустощі чи правопорушення?

Про матеріал
Мета:- вчити учнів встановлювати основні взаємозв’язки в соціальному житті (між вчинком і наслідком, порушенням правил і відповідальністю); - закріпити знання, вміння і навички учнів за темою ≪Правила життя в суспільстві≫;на основі ситуативних завдань перевірити готовність школярів застосовувати набуті знання у повсякденному житті; - розвивати мислення, мовлення; - виховувати відповідальність.
Перегляд файлу

Тема: Будь-який вчинок завжди має наслідки. Пустощі чи      правопорушення?

 

Мета:- вчити учнів встановлювати основні взаємозв’язки в соціальному житті (між вчинком і наслідком, порушенням правил і відповідальністю);

           - закріпити знання, вміння і навички учнів за темою Правила життя в суспільстві;на основі ситуативних завдань перевірити готовність школярів застосовувати набуті знання у повсякденному житті;

           - розвивати мислення, мовлення;

           - виховувати відповідальність.

Хід уроку

І. Організація класу.

Продзвенів уже дзвінок,

Починаємо урок.

Будем добре працювати,

Хороші результати будемо  мати.

1. Емоційне налаштування на урок

- Діти! В народі кажуть:

Добрий гість – дому радість!

Сподіваюсь, що і ви, як і я,

Раді нашим гостям.

Тож, давайте привітаємося:

– Раді вітати вас в нашій оселі!

Зичимо щастя, здоров’я, добра!

2. Вправа «Передай настрій»

- Хочеш, щоб світ тобі всміхнувся, - усміхнися спочатку йому.

Поверніться один до одного, подаруйте усмішку. Діти, з яким настроєм ви

сьогодні прийшли на урок?

- Я хочу подарувати вам урок на якому ми будемо думати і

розмірковувати, слухати та чути, дивитися та бачити.

-Покажіть за допомогою цеглинок ваш настрій.

3.Очікування

-Чого оцікуєте від нашого уроку?

-Працювати ми будемо в групах, давайте згадаємо правила роботи в ній.

II. Актуалізація знань.

1. Мовленнєва розминка.

    Робота над чистомовкою «Слухняний ротик»

Ець-ець-ець — подув сильний вітерець.

Ить-ить-ить — в небі синяя блакить.

Ає-ає-ає — осінню вже повіває.

Лі-лі-лі — відлітають журавлі.

Ок-ок-ок — зібрались діти на урок.

2.Читання слів з  LEGO (встав пропущену літеру та прочитай слово)

ІІІ. Актуалізація суб’єктного досвіду.

1.Бесіда

- Що найцінніше є для людини?(батьки, сім`я, друзі, знання)

- Доведіть, що знання найкращий скарб?

- Сьогодні ми отримуємо знання, які потрібні вам кожного дня.

Девіз уроку: «Навчатись, пізнавати, міркувати і доброю людиною

ставати»

-Діти, які права мають діти?Які з цих прав важливі для тебе?

2.Вправа «Асоціація»

- Давайте доберемо асоціації до слова «Я»( учень, дитина, учениця,

розумник….)

- Якщо об`єднати ці всі «я», то хто я? (Людина)

- Подивиться один на одного. Що ви бачите?

- Кожна людина неповторна. Тому навколишній світ такий цікавий, бо

всі ми несхожі один на одного.

IV .Олошенння теми і мети уроку

-Щоб дізнатися тему нашого уроку, виконайте вправу дешифрувальник за допомогою Лего. Побудуйте слово –тему . Перша літера- цеглинка внизу.

вчинок

- Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, що будь-який вчинок завжди має наслідки, про правопорушення та якими бувають наслідки правопорушень.

V. Вивчення нового матеріалу

1. Розповідь учителя

— Діти зобов’язані дотримуватися законів та правил, які існують у суспільстві. У школі учні мають дотримуватися правил поведінки. Порушуючи правила, вони можуть зашкодити не лише собі, а й навколишнім. Порушуючи дисципліну в класі, учень заважає не лише собі, але й своїм товаришам засвоювати навчальний матеріал. Учні повинні відповідати за свої вчинки.

— Але що ж таке вчинок? (Міркування дітей.)

— Вчинок — це результат дії, який може бути як добрим, так і поганим, щов більшості випадків залежить від передбачливості людини. Від учинків залежить людяність, доброта, сердечність людей. Буває, кажуть, що люди за вчинками пізнають, відчувають характер людини. Щоб судити про людину, треба добре знати її вчинки. Тобто приказка «За добро платять добром» повинна бути правилом життя.

Отже, людина з добрими вчинками, світлим серцем — це людина з великої

літери.

2. Робота в групі.

Розгляньте малюнки. Обговоріть що може статися ,якщо…?

ІV. Сприймання і усвідомлення матеріалу.

1.Короткі біографічні відомості про Оксану Радушинську

-Діти , в житті бувають різні випадки, але ми з вами можемо запобігти їх негативних результатів.Сьогодні ми з вами познайомимось з дітками і одразу відправимось на день народження до однієї з героїнь.

-Твір написала відома українська письменниця Оксана Радушинська.

Оксана Радушинська (1979) – письменниця, поетеса, журналістка, теле- та радіоведуча, громадська діячка. Народилася і мешкає у містечку Старокостянтинів на Хмельниччині. за активну громадську роботу її нагороджували на всеукраїнському та міжнародному рівнях. Оксана Петрівна Радушинська – письменниця і журналістка, завжди у вирі творчого життя – літературного, журналістського, культурного. Вона частий гість у читацьких аудиторіях, у бібліотеках області. То ж дай їй, Боже, здоров'я і натхнення, творчих здобутків та вдячних читачів і глядачів. 

2.    Виразне читання оповідання вчителем

— Чи сподобалася вам твір?

— Хто його головні герої?

3.Фізкультхвилинка

4.    Читання оповідання учнями «ланцюжком»

5.  Ромашка Блума в поєднанні з Читацьким колесом.

-Знайдіть слова,які не розумієте?

          Словникова робота

Озброївся букетом- купив букет

Петарди –це вибуховий піротехнічний виріб невеликої потужності

Прості питання: Пелюстка «Де,коли?»

-Від чийого імені ведеться оповідання?

-Яка подія зібрала так багато дітей?

-День народження кого?

-Скільки років виповняється іменинниці?

Розуміння інформації

Пелюстка «Чи правильно я зрозумів?»

-Що придбав Славко для подарунку?

-Опишіть веселощі дітей?

-Який настрій був у дітей?

-Що приніс Дмитро на день народження?

-Прочитайте про це.

-Що запропонував хлопчик дітям?

Пелюстка «Чому?»

-Чого Маринка почала хвилюватися?

-Якими словами Маринку підбадьорювали гості?

Пелюстка «Що було б якби?»

-Як би зробили ви?

-Хто з дітей правий?

-Чому ви так вважаєте?

Пелюстка «Що добре , що погане?»

  • Який висновок можемо зробити?

  1. Подарунки для Марини
  2. Веселощі дітей
  3. Кольорові олівці з хвостиками.

-Скажіть будь-ласка як може закінчитися ця історія?(робота  в групі,діти обговорюють ,потім одна дитина з групи доповідає)

-Який герой твору вам сподобався найбільше? Опишіть його.

-Які питання ви задали б героям твору?

-Якби ви потрапили у історію, що б змінили?

Ніколи не можна наражати себе на небезпеку.

Повчальний твір спонукає кожного робити важливі висновки. Прогнозувати наслідки своїх вчинків. Розваги не повинні завдавати шкоди здоров'ю. Навчитись рішуче та переконливо попереджати  інших про небезпеку.

-Яку пораду дали б дітям?

V. Закріплення вивченого матеріалу.

1.Перевірка сприйняття тексту  з LEGO

Тестування

1.Розповідь ведеться …  

А від імені автора твору 

Б від імені Марини 

В від імені Славка

 2. На день народження Славко подарував Марині … 

А різні смаколики і петарди 

Б повітряні кульки і кольорові олівці 

В Букет і книжку «Енциклопедія для дівчаток»

 3. Іменинниця почала хвилюватися …

А тому, що мама довго не приносила торт

Б тому, що Дмитро хотів запалити петарди

В тому, що діти потомилися і просто-таки попадали з ніг

 4. Основна думка твору.

А У гостях потрібно поводитися чемно.

Б Не можна спізнюватися на день народження.

В Ніколи не можна наражати себе на небезпеку.

 V. Підсумок уроку.

1.Рефлексія

— Чи сподобався вам сьогоднішній урок?

— Чого навчилися на уроці?

- Що таке випадок?

-Чому не слід наражати себе на небезпеку?

2. Саооцінка з LEGO

 

 

docx
Додано
12 лютого 2020
Переглядів
3385
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку