Буклет для учнів з кібербулінгу

Про матеріал
Буклет містить інформацію щодо явища "кібербулінг" серед підлітків:види та ознаки кібербулінгу,поради учням, як не стати жертвою кібербулінгу, телефон національної гарячої лінії. Інформація буде корисною як для батьків так і для дітей
Перегляд файлу

Презентація "Кібербулінг та його види"

Кібербулінг. Презентація до урокуКібербулінг. Презентація до уроку

 

 

 

 

 

 

СТОП БУЛІНГ!!! :: mirlicej3

 

 

Приморський загальноосвітній заклад середньої освіти

 

 

 

Про кібербулінг | Річківська громада

 

Практичний психолог

Іванова Світлана Олексіївна

 

Що робити, якщо ви стали жертвою кібербулінгу?

Більшість української молоді (а саме – 53%)  вважає, що розв’язати проблему інтернет-мобінгу може сама молодь; 14 % – що для цього необхідне втручання школи; ще 12 % – що допоможе залучення інтернет-провайдерів.

Наприклад, про знущання в мережі ви можете повідомити керівнику навчального закладу. Він зобов’язаний проінформувати про це поліцію. В іншому випадку – заплатить штраф або  відправиться на виправні роботи, обіцяє Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».

Також менеджерка денного центру «Право на здоров’я» Людмила Сабадаш радить звернутися по допомогу до батьків або іншого дорослого, якому ви довіряєте.

Важливо: 

1.зберегти свідчення факту кібербулінгу;

2.видалити сторінку із соціальних мереж; 

3.звернутися до правоохоронних органів;

4.якщо є зміни поведінкового та емоційного стану – звернутися також до психолога.

Збережені свідчення – листування, коментарі, відеоматеріали – стануть вашими доказами у справі, яку відкриють правоохоронні органи. І тоді агресора покарають: відповідно до зазначеного закону, накладуть штраф або призначать громадські роботи.

Якщо злочин здійснила неповнолітня особа від 14 до 16 років, тоді відповідатимуть її батьки.

І хоча психолог допоможе впоратися зі стресом, який став наслідком цькування в мережі, а закон покарає вашого кривдника, краще заздалегідь подбати про свою безпеку.

 

 

 

 

 

http://api.supportme.org.ua/image-files/%D0%9A%D1%96%D0%B1%D0%B5%D1%80%D0%B1%D1%83%D0%BB%D1%96%D0%BD%D0%B3.%20%D0%A4%D0%BE%D1%82%D0%BE%202.jpg

Як не стати жертвою кібербулінгу?

Якщо агресор вже «на хвості» – припиніть вестися на провокації. Як саме – радить психолог Крістіна Мжельська: 

  • ігноруйте кривдника;
  • намагайтесь уникнути спілкування, удайте, що вам байдуже та вийдіть з акаунта: така поведінка не свідчить про боягузтво –  адже іноді зробити це набагато складніше, ніж дати волю емоціям;
  • якщо ситуація не дозволяє вийти із соціальної мережі, зберігаючи самовладання, використайте гумор – цим ви можете спантеличити кривдника, відволікти його від наміру дошкулити вам;
  • стримуйте гнів і злість, адже це саме те, чого домагається кривдник, будьте спокійні та впевнені;
  • обговорюйте такі загрозливі ситуації з людьми, яким ви довіряєте – це допоможе вибудувати правильну лінію поведінки та припинити насилля. 


 

Надалі, коли ви позбулися кривдника, дотримуйтеся простих правил. Наприклад, коли реєструєтеся на сайтах, не вказуйте особисту інформацію – номер телефону, домашню адресу – та не залишайте власних фотографій. Використовуйте надійні складні паролі, а веб-камеру – лише коли спілкуєтеся з друзями або родичами. Агресора ігноруйте або навіть блокуйте – більшість інтернет-ресурсів пропонує таку функцію своїм користувачам. 

 

 

Віртуальний терор: "Кібертролінг і кібербулінг" | Урок на 6 завдань.  Психологія

 

docx
Додано
13 грудня
Переглядів
1
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку