Кожна дитина має право на повагу до іі гідності. Алe нe кожна знає про способи захисту від порушeння цього права іншими. Пропонуємо буклeт із практичними порадами дітям, ознайомившись із якими вони збагатять свій арсeнал знань боротьби із цькуванням та насильством над ними. Матeріал можна використовувати як практичними психологами школи, так і іншими пeдагогічними працівниками під час освітнього процeсу.
ПАМЯТАЙТЕ! НАСИЛЬСТВО Є ПОРУ-ШЕННЯМ ВАШИХ КОНСТИТУЦІЙНИХ ПРАВ І СВОБОД!!!
Насильство ставить людину у залежність, а також наносить шкоду суспільству і є серйозною перешкодою на шляху до подолання нерівності дотримання прав людини.
ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА БЕЗПЕЧНЕ ЖИТ-ТЯ БЕЗ ЗНУЩАНЬ І СТРАХУ, НА ФІЗИЧ-НУ І ПСИХОЛОГІЧНУ НЕДОТОРКАН-НІСТЬ! ШКІЛЬНЕ НАСИЛЬСТВО -
– це те, що стосується твого однокласника або учня твоєї школи:
|
Що робити, якщо ти став жертвою шкільного насилля чи знаєш, що когось ображають?
Куди звертатись у випадку насильства
Як запобігти насильству?
|
ЗНАЙ СВОЇ ПРАВА- ВМІЙ СЕБЕ ЗАХИСТИТИ!!!
|
ЛЮДИНА, ЇЇ ЖИТТЯІ ЗДОРОВЯ, ЧЕСТЬ І ГІДНІСТЬ, НЕДОТОР-КАННІСТЬ І БЕЗПЕКА ВИЗНАЮТЬСЯ В УКРАЇНІ НАЙВИЩОЮ СОЦІАЛЬНОЮ ЦІН-НІСТЮ (СТАТТЯ 3 КОНСТИ-ТУЦІЇ УКРАЇНИ).
УСІ ЛЮДИ Є ВІЛЬНІ І РІВНІ У СВОЇЙ ГІДНОСТІ ТА ПРАВАХ (СТАТТЯ 21 КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ).
КОЖЕН МАЄ ПРАВО НА ПО-ВАГУ ДО ЙОГО ГІДНОСТІ (СТА-ТТЯ 28 КОНСТИ-ТУЦІЇ УКРАЇНИ).
НІХТО НЕ ПОВИНЕН ЗАЗНАТИ ТОРТУР, АБО ЖОРСТОКОГО, НЕЛЮДСЬКОГО, АБО ТАКОГО, ЩО ПРИНИЖУЄ ЙОГО ГІДНІСТЬ, ПОВОДЖЕННЯ І ПОКАРАННЯ (СТАТТЯ 5 ЗАГАЛЬНОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРАВ ЛЮДИНИ).
|
|