«Чарльз Діккенс (1812–1870). «Різдвяна пісня в прозі». Подорож у часі й просторі Скруджа. Урок зарубіжної літератури для 6 класу.

Про матеріал
Матеріал для вивчення творчості Чарльза Діккенса ("Різдвяна пісня у прозі") у 6 класі.
Перегляд файлу

1.Інформація про автора  

 

C:\Users\User\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\IMG-5af3967d62c4a5075559d9c8c81150a1-V.JPGТрохименко Наталія Володимирівна

Управління освіти, молоді та спорту Лиманської міської ради Донецької області

Навчально-методичний центр

Методист

5 років              

  1.                  Пояснювальна записка

Назва розробки. «Чарльз Діккенс (18121870). «Різдвяна пісня в прозі». Подорож у часі й просторі Скруджа. Урок  зарубіжної літератури для 6 класу.

Актуальність розробки: зарубіжна література виконує головну роль у характері, формуванні світогляду дитини, естетичного смаку. Головною проблемою перед учителем постає навчати вдумливо читати. Розробляти сучасні уроки враховуючи інтелектуальний  рівень, особливості сучасного учня.

Мета матеріалів: осягнути сучасні форми й методи на уроці.

Завдання: впроваджувати інноваційні технології на уроках зарубіжної літератури; розкривати зміст інформаційних технологій на прикладі плана-конспекта.

Очікувані результати: учні краще засвоюють матеріал за допомогою електронних ресурсів.          

  1.                 Покроковий сценарій уроку                                   

                                        Урок

Тема. Чарльз Діккенс (18121870). «Різдвяна пісня в прозі». Подорож у часі й просторі Скруджа

Мета: ознайомлювати учнів із життєвим і творчим шляхом Ч. Діккенса, доробком письменника «Різдвяною піснею в прозі»; розвивати навички роботи з текстом твору, образне мислення, творчу уяву; виховувати повагу до традицій, почуття милосердя та людяності.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Обладнання: портрет Ч. Діккенса, ілюстрації до повісті «Різдвяна пісня в прозі», відео, презентація.

Епіграф до уроку

      Ці радісні дні – дні милосердя, доброти, всепрощення. Це єдині дні в усьому календарі, коли люди, наче за мовчазною згодою, вільно розкривають одне одному серця і бачать у своїх ближніх – навіть у бідних та знедолених – таких людей, як вони самі.        

                                                                                                     Ч. Діккенс                                                   

                                    Хід уроку

I.Організаційний момент

Коментар. Привітання учнів із вчителем, перевірка готовності та присутності на уроці.

II.Мотивація навчальної діяльності

1.Слово вчителя

Коментар. Учитель розповідає про Різдво

2.Робота з епіграфом

Коментар. Обговорення епіграфа до уроку. Діти висловлюють свої думки.

III.Оголошення теми та мети уроку

IV.Вивчення нового матеріалу

1.Випереджальне завдання. Доповідь учня-літературознавця про життєвий і творчий шлях митця. Випереджальне завдання, біографія Ч. Діккенса

2. Перегляд відео за темою уроку (перегляд  відео  про Ч. Діккенса)

3.Бесіда за біографією письменника.

  • Назвіть дату народження Ч. Діккенса. (07.02.1812р.)
  • У якій сімї народився письменник?(У сімї дрібного чиновника морського казначейства)
  • Скільки сестер та братів мав письменник? (7)
  • Як довго працював письменник на першій роботи? (6 місяців)
  • У якому році зявилося перше оповідання письменника? (1833 р.)
  • У якому творі автор «показав соціальне дно Лондона?» («Пригоди Олівера Твіста»)

4.Опрацювання I строфи «Різдвяна пісня в прозі» (вибіркове читання).

Коментар. Учні читають «ланцюжком» текст.

5. Скласти «Асоціативний кущ» за темою «Різдво і Скрудж».

Коментар. На початку роботи вчитель визначає тему, яку потрібно опрацювати, а учні добирають асоціації, що виникають у пам'яті стосовно цієї теми.

(Святвечір, скнара, клерк, поздоровлення племінником, привид Марлі, опис компаньйона, «розмова» між скнарами, попередження про Духів )

V. Закріплення нового матеріалу

1. Перегляд презентації.

Коментар. Учні переглядають презентацію, а потім діляться своїми враженнями щодо побаченого.

VI. Підсумок уроку

1.Інтерактивна вправа «Незакінчене речення»

Коментар. Учитель подає учням неповні речення , а діти  доповнюють їх.

«Сьогодні на уроці …»

«Мені сподобалося …»

«Я дізнався …»

«Мене вразило …»

VII.Домашнє завдання

Прочитати II-IV строфи «Різдвяної пісні в прозі»

VIII. Мотивація оцінок

  4. Інструктивно-методична частина

  • Інструкції щодо використання ресурсів.

За допомогою електронних ресурсів (куар кодів) учні можуть легко відкривати посилання  та користуватися матеріалами. Для цього потрібно тільки мати телефон та програму для сканування куар кодів.

  • Система оцінювання на уроці.

Оцінювання проводиться за 12 бальною шкалою.

  • Поради учням/педагогам для успішного оволодінням даним матеріалом тощо.

Подивитися екранізовану повість «Різдвяна історія».

5.Додатки

Випереджальне завдання https://www.ukrlib.com.ua/bio-zl/printit.php?tid=4279

 Біографія Ч. Діккенса

C:\Users\User\Desktop\Випереджальне завдання.png

Відео за темою уроку  про Ч. Діккенса

https://www.youtube.com/watch?v=MHPJRKRMGuw

C:\Users\User\Desktop\Відео.png

 Перегляд презентації

https://drive.google.com/drive/my-drive

C:\Users\User\Desktop\Литвин\презентація.png

Оцінювання на уроці

https://pidru4niki.com/90508/pedagogika/otsinyuvannya_znan_vmin_uchniv_innovatsiynomu_urotsi

C:\Users\User\Desktop\Оцінювання.png

Тести

https://naurok.com.ua/test/onlayn-testi-do-vivchennya-tvorchosti-charlza-dikkensa-536472.html

 

C:\Users\User\Downloads\qr-code (5).png

 

6.Висновки

    Розробка уроку має допомогти в підготовці до вивчення творчості Чарльза Діккенса.

    Електронні ресурси мають повністю замінити стандартні методи навчання. На мою думку, освіта має «йти в одну ногу» з інноваційними технологіями.

 

7.Розробка бази тестів до однієї теми та предмета.

            Тест за біографією та творчістю Чарльза  Діккенса

1.Коли народився майбутній письменник?:

а) 07.02.1812р.; 

б) 05.02.1812р.;

в) 01.01.1811р.

2.Де народився майбутній письменник?:

а) у Лондоні;

б) у Портсмуті;

в) у Норвегії.

3. Які любив твори читати письменник у дитинстві?

а) Філдінга, Смолетта, Лесажа;

б) Теккерея, Руссо, Дістервега;

в) Свіфта, Гофмана, Лессінга.

4.Хто були єдиними друзями Діккенса?

а) батьки;

б) сестри та брати;

в) книги.

5.На яку фабрику влаштувався Чарльз?:

а) де виготовляли папір;

б) де виготовляли ваксу;

в) де виготовляли мило.

6.Чия спадщина врятувала сімю від злиднів?:

а) дідуся;

б) батька;

в) бабусі.

7.Назвіть перший роман письменника?

а) «Записки  «Піквінського клубу»;

б) «Пригоди Олівера Твіста»;

в) «Девід Коппертфілд».

8.Назвіть образ жорстокої людини у романі «Домбі і син»:

а) син;

б) Домбі;

в) Олівер.

9.Назвіть кількість періодів  творчості письменника:

а) 2 періоди;

б) 3 періоди;

в) 4 періоди.

10.Назвіть компаньйона  Скруджа:

а) Боб;

б) Марлі;

в) клерк.

11. Коли читачі дізналися про лиху долю Діккенса?:

а) після його смерті;

б) у 1861 р.;

в) наприкінці життя.

12.У які роки XIX ст.. ввійшла «соціальна тема»?:

а) у 40-ті роки;

б) у 50-ті роки;

в) у 60-ті роки.

 

Тест за повістю «Різдвяна пісня в прозі» Ч. Діккенса

1.Вкажіть імя головного героя повісті:

а) Марлі;

б) Скрудж;

в) Боб.

2. Контора Скруджа називалася...:

а) «Скрудж і Марлі»;

б) «Боб і Скрудж»;

в) «Марлі і клерк».

3.Чи вірив Скрудж у привидів?:

а) так;

б) ні;

в) важко сказати.

4.У якій строфі Скрудж побачив Марлі?:

а) I строфі;

б) II строфі;

в) III строфі.

5.Про що дух компаньйона попередив скнару?

а) про долю;

б) про гроші;

в) про прихід трьох духів.

6.Кого побачив у II строфі Скрудж?

а) приятелів, сестру, кохану дівчину;

б) своїх ворогів;

в) свій капітал.

7. Чи змінилася  кімната Скруджа з приходом Духа Теперішнього Різдва?:

а) ні, зовсім не змінилася;

б) так, змінилася (кімната нагадувала рай);

в) не дуже змінилася.

8. Яка могла б бути доля Скруджа?:

а) розвиток компанії;

б) банкрутство;

в) смерть.

9. Про чию смерть говорили люди?

а) банкіра;

б) скнари;

в) Марлі.

10. Коли відбулося переродження Скруджа?:

а) коли злякався, що скоро помре;

б) коли втратив близьких;

в) коли залишився один.

11. Чи виконав Скрудж свої обіцянки?:

а) не виконав;

б) не в повній мірі виконав;

в) виконав, все що обіцяв.

12. У чому виявилася щедрість головного героя?:

а) відправив індичку клеркові, зайшов вгості до племінника;

б) звільнив з роботи клерка;

в) роздав біднякам свої статки.

 

 

1

 

docx
Додано
24 липня 2020
Переглядів
1870
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку