«Декоративно-прикладне мистецтво (підсумковий урок)» в 7 класі

Про матеріал
перевірити знання з теми « Декоративно-прикладне мистецтво»; розвивати вміння узагальнювати матеріали, робити висновки ; розвивати логічне мислення; виховувати любов до мистецтва.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Конспект уроку з образотворчого

мистецтва на тему «Декоративно-прикладне мистецтво  (підсумковий урок)» в 7 класі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                   Підготувала: вчитель

                                                   образотворчого мистецтва

                                                   Буцинського ліцею Дубівської             

                                                   сільської ради Ковельського ра                

                                                   йону Волинської області Бірук Н. А

 

 

 

 

Урок №9. Декоративно-прикладне

 мистецтво  (підсумковий урок)

Мета :

навчальна: перевірити знання з теми « Декоративно-прикладне мистецтво»;

розвивальна: розвивати вміння узагальнювати матеріали, робити висновки ; розвивати логічне мислення;

виховна: виховувати любов до мистецтва.

Оснащення:

Матеріали та інструменти: картки для індивідуальної роботи учнів; ножиці,кольоровий папір, клей, пензлик, фарби .

Тип уроку: контроль знань, умінь , навичок.

Хід уроку:

Організаційний момент.

Мотивація навчальної діяльності.

Слово вчителя.

На попередніх уроках ви вивчали тему « Декоративно – прикладне мистецтво» , знайомилися з видами цього мистецтва.

     А сьогодні ми підведемо підсумки вивченого.

     3. Контроль знань , умінь , навичок.

Варіант 1

1 рівень (3 бали)

1. Види декоративно-прикладного мистецтва :

а) кіно , театр, література , художня фотографія;

б) вишивка , розпис , писанкарство , гончарство , ковальство , лозоплетіння , народне малярство , флористика та ін.;

в) живопис,графіка , скульптура , архітектура.

2. До видів декоративно – прикладного мистецтва належить :

а) писанкарство;

б) монотипія;

в) ниткографія.

3. Вишивка – це :

а) композиція ;

б) вид мистецтва.

2 рівень (4 бали )

1. Художня обробка предметів побуту – це :

а) декоративно – прикладне мистецтво ;

б) дизайн ;

в) образотворче мистецтво.

2. Витинанка – це декоративні прикраси житла , виконані :

а) з глини ;

б) на тканині методом наклеювання елементів композиції ;

в) з кольорового паперу методом вирізання.

3. Зображення Берегині ( жіноча фігура ) належить до орнаменту :

а) антропоморфного ;

б) зооморфного ;

в) орнітоморфного .

3 рівень ( 5 балів )

Виготовити витинанку на тему « Дерево життя».

 

Варіант 2

1 рівень (3 бали )

1. Види витинанок :

а) прямокутна , квадратна ;

б) одноколірна , двоколірна ;

в) одноколірна , багатоколірна.

2. Народні умільці найчастіше використовують вид вишивки :

а) гладдю ;

б) подвійним хрестиком ;

в) хрестиком.

3. Що таке декоративно – прикладне мистецтво :

а) мистецтво побуту ;

б) пластичне мистецтво ;

в) будівельне мистецтво .

2 рівень (4 бали )

1. За методом витинання витинанки поділяються на :

а) прямокутну , квадратну ;

б) ажурну , силуетну ;

в) на одноколірну , багатоколірну .

2. Найбільшому весняному святу – Великодню – присвячений вид декоративно – прикладного мистецтва ;

а) писанкарство ;

б) розпис ;

в) витинанка.

3. Осередками народного килимарства , різьблення , кераміки є :

а) Вижниця ;

б) Решетилівка ;

в) Опішня.

3рівень ( 5 балів )

Розписати іграшку в народному стилі.

Тести

1. Що таке писанка :

а) розпис фарбами по сирому яйцю ;

б) розпис воском по сирому яйцю ;

в) розпис фарбами по вареному яйцю.

2. Що таке орнамент :

а) зображення геометричних фігур у смужці ;

б) стилізований візерунок , що повторюється  інтервально ;

в) живописний рослинний елемент , що чергується .

3. Мальованка виконується за допомогою :

а) ниток і бісеру ;

б) фарб , пензлика ;

в) воску та писачка .

4. Червоний колір у писанкарстві означає :

а) повагу до роду , нащадків , духів ;

б) кров Христа, життя вічне ;

в) пробудження природи , багатство .

5. Назвіть основні види образотворчого мистецтва :

а) живопис , скульптура , архітектура , гончарство , килимарство , графіка ;

б) живопис , графіка , скульптура , архітектура , декоративно – прикладне мистецтво ;

в) живопис , екслібрис , декоративно – прикладне мистецтво , скульптура .

6. Які найважливіші осередки кераміки в Україні :

а) Опішня , Косів ;

б) Луцьк , Львів ;

в) Житомир , Рівне .

7. У писанкарстві зображення півника символізує :

а) сонце , охоронця добра , традицій житла ;

б) сонце , щастя , досконалість , достаток ;

в) працьовитість , силу , витривалість .

8. Що спільне та характерне для народного декоративно – прикладного мистецтва :

а) техніка виконання ;

б) оберегова символіка орнаментів ;

в) використання матеріалів та інструментів.

9. Що таке стилізація :

а) узагальнення , спрощення ;

б) композиційна конкретизація ;

в) детальне лінійне та колірне вирішення.

10. Яка давня культура мала найбільший вплив на орнаментальну мову українського декоративно – прикладного мистецтва :

а) Трипільська ;

б) Антична ;

в) Візантійська.

11. Які українські народні майстри працювали у техніці народного розпису :

а) К. Білокур ,М. Приймаченко.

б) Є. Шевченко , М. Міняйло ;

в) О. Безпалків , Я. Мотика.

12. Пробудження природи символізують на писанці :

а) Берегиня ;

б) птахи ;

в) бджоли.

Кросворд « Декоративно – прикладне мистецтво»

1

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

6

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
27 лютого 2021
Переглядів
1230
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку