Тема. Дії з раціональними числами Слайд 1
Мета:
навчальна: закріпити знання алгоритмів додавання, віднімання, множення та ділення раціональних чисел з однаковими та різними знаками, повторити
властивості дій, удосконалити навички використання правил дій раціональних
чисел, виробити вміння застосовувати їх під час обчислень, вдосконалювати
вміння використовувати сумісні арифметичні дії, формувати математичну
компетентність;
розвивальна: розвивати логічне мислення учнів, увагу, математичне мовлення;
виховна: виховувати старанність, наполегливість, ініціативу,
самостійність, активність, інтерес до предмета; почуття відповідальності; формувати навички спілкування, поважати думку інших;
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань
Хід уроку
Усі людські вміння це суміш терпіння і часу
Оноре де Бальзак
І. Організаційний момент
Наук цариця недосяжна,
Могутня, щедра і прекрасна,
Блискуче розум розвиває,
Правильно мислити навчає.
Не перевершена її краса,
Чудова логіка струнка.
Ну, діти, хто вона така?
У відповідь я чую: — Ма-те-ма-ти-ка!
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Самоперевірка домашнього завдання за готовими розв’язками заздалегідь підготовленими вчителем Слайд2
№1337
3) 0,42 : х= - 0,01,
Розв’язання
х=0,42 : ( - 0,01),
х= - 42.
Відповідь: - 42.
№1340
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Цей етап уроку проводиться за допомогою інтерактивної технології „ Незакінчене речення”. Слайд 3
ІV. Розв’язування вправ
Сьогодні ми познайомимося із жителями нашої планети, які занесені до Червоної книги.
Червона книга — список рідкісних і зникаючих видів тварин .і рослин, які потребують охорони.
4. Робота в парах (склади слово) Слайд 5,6
Ця вправа допоможе прочитати назву птаха, занесеного до Червоної книги України.
Кожна команда розв'язує по два приклади. Правильно розв'язане завдання — 1 бал.
1) -0,96 + 6,3
2) -65 : (-13)
3)
4) -2 – (-12)
5) 34 ∙ (-3)
6) -16 – 32
а |
с |
п |
а |
с |
н |
5 |
5,34 |
-16,5 |
-102 |
10 |
-48 |
Сапсан відомий з часів Київської Русі як птах, за яким полювали київські князі, знать. За однією з версій, малий герб України — тризуб — є стилізованим зображенням сокола-сапсана під час нападу на здобич і відображає силу, сміливість, швидкість.
5. Гра-тест «Вірно – не вірно» Слайд 7, 8
Я показую приклади, а ви за допомогою сигнальних карток відповідаєте: якщо приклад правильний – зелений колір, якщо ні - червоний
«Вірно – не вірно»
Зараз ми з вами трішки порухаємось і побачимо наступних представників Червоної книги розв'язавши рівняння.
Правильне виконання рівняння — 1 бал.
Кожне завдання записано на окремих картках. Після виконання картки перевертаються, а на звороті — ілюстрації.
Команда І Слайд 9
Розв’язання Розв’язання Розв’язання
х= - 18: 3, х= - 8 18, \ х \=8 – 3,
х= - 6. х= - 144. \ х \=5,
х= - 5 або х= 5.
Відповідь: - 6 Відповідь: - 144 Відповідь: -5, 5
Жука-оленя, або рогача, знають усі. Правда, роги є лише в самців. Ці жуки влаштовують турніри на зразок лицарських. За що ж іде боротьба? За самиць, бо їх втричі менше, ніж самців. Але є ще один об'єкт боротьби — сік, який витікає з поранених дерев.
Команда ІІ Слайд 10
Розв’язання Розв’язання Розв’язання
х=0:7, х= - 36:2, |х|=13-6,
х=0. х= - 18. |х|=7,
х= - 7 або х=7.
Відповідь: 0 Відповідь: - 18 Відповідь: - 7, 7
Лісовий полоз, або ескулапова змія. Назва змії пов'язана з латинською назвою грецького бога лікування Ескулапа. Його зображали у вигляді старця з жезлом, навколо якого обвивалася змія. Доньку Ескулапа на ім'я Гігейя (від її імені виникло слово «гігієна») також зображали зі змією, що п'є з чаші. Отже, на емблемі медиків зображено саме лісового полоза.
Відкрийте на ст. №1357
Ділене: -10
Запис
Складаємо рівняння.
- 10 : х= -25,
х=-10 :(- 25),
х= (х=0,4).
Відповідь.0,4.
Обчислити значення виразу, записаного на картці, якщо х = -2, у = 6.
Представники команд розв’язують по одному прикладу, правильне розв’язання 1 бал. Четвертий приклад виконує кожна команда, але один додатковий бал отримує та команда, яка розв’яже четвертий приклад перша.
1) -12x – 6y (ш)
2) 12: х + 6 (-у) (п)
3) 5х -12 у (а)
4) у : х – ху (к)
Шпаки першими повертаються з теплих країв. Найцікавішою здатністю шпаків є вміння повторювати звуки. Шпак відтворює почуті ним пісні інших птахів, а окремі, особливо здібні, не гірше за папуг навчаються повторювати окремі слова та фрази.
Але серед шпаків є вид, занесений до Червоної книги України. Це — шпак рожевий. Він схожий на звичайного, але має специфічне забарвлення.
За даними таблиці визначте знак числа а та добутку ав
V. Підсумок уроку
Рефлексія Слайд 13
Продовжіть речення і наклейте смайлик вашого настрою.
VІ. Домашнє завдання Слайд 14
№ 1346(2) для хлопців
№1352(3) – для дівчат
- 3,2 : (- 0,8)+(-1,4):: (1-:(-1,8))= 4+(-)::(1-:(-))=4-*:(1-*(-))=
=4-*:1=4-*:=4-**=4-= 4-2=1
№1367 - всім
1)80*4,5=360 (км) весь шлях
2)360:4=90 (км/год) – повинна бути швидкість автомобіля
Відповідь: 90 км/год
Дякую за увагу Слайд 15
1