Ділення багатоцифрового числа на одноцифрове

Про матеріал

Ділення багатоцифрового числа на одноцифрове. Ознайомити учнів з алгоритмом письмового ділення на одноцифрове число. Вправляти у визначенні кількості цифр частки. Розвивати вміння встановлювати взаємозв'язки між арифметичними діями множення і ділення. Вчити розв'язувати задачі; розвивати логічне мислення, пам'ять; виховувати інтерес до математики.

Перегляд файлу

Тема. Ділення багатоцифрового числа на одноцифрове.

Мета.  Ознайомити учнів з алгоритмом письмового ділення на одноцифрове число. Вправляти у визначенні кількості цифр частки. Розвивати вміння встановлювати взаємозв’язки між арифметичними діями множення і ділення. Вчити  розв’язувати задачі; розвивати логічне мислення, пам'ять; виховувати інтерес до математики.

Очікувані результати:

-         встановлює взаємозв’язки між арифметичними діями множення і ділення;

-           використовує прийоми множення і ділення на розрядну одиницю

-         використовує різні стратегії розв’язування проблемної ситуації;

-         обґрунтовує вибір дій для розв’язання проблемної ситуації;      

-         виконує усно та письмово обчислення в межах мільйона в навчальних і життєвих ситуаціях;

-         планує розв’язування проблемної ситуації;

-         обгрунтовує розв’язання  складеоїі задачі;

 

  Обладнання: мультимедійний комплект.   

 

                                                        Хід уроку

                                                        План уроку

1 .Каліграфічна хвилинка

2. Математичний диктант.

3 .Завдання зі скриньки .(Постановка проблеми)

4.Робота в парах і групах. (Первинне закріплення)

5.Розв'язування прикладів, задач. (Самостійна робота)

6.Головоломка.

7.Рефлексія.

8.Підсумок уроку.

 9.Домашнє завдання.

1.Налаштування на урок. Організація класу.

Ящо посміхнутися товаришеві – він посміхнеться у відповідь. Якщо посміхнутися сонцю – розійдуться хмари. Якщо посміхнутися Всесвіту – трапиться щось казкове. Давайте посміхнемося губами, очима, долонями, серцями.

Усміхніться, «зніміть» посмішку зі свого обличчя долонею та подаруйте своєму сусідові. «Прийміть» усмішку, «прикрасьте» нею своє обличчя.

Актуалізація опорних знань.

Каліграфічна хвилинка. Хвилина правопису.Написання цифри 7.

Наш клас – це сім’я! Наші сім «Я»

 Я - учень.  Я – хочу знати.  Я – думаю.  Я – вмію.  Я – знаю.  Я – особистість творча.  Я – зірка.

2.Розташуйте у  порядку зростання числа: 2,  4. 6, 1, 3, 5, 7.(1, 2, 3, 4, 5, 6, 7)

  • Переставте цифри так,щоб  число було найбільше; 1 варіант  7 654 321
  • Щоб було найменше.                                                   2 варіант   1 234 567

Математичний диктант.

  1. Частку чисел 400 і 5 збільшити у 9 разів; (720)
  2. Наступне до числа 6329 зменшити у 10 раз; (633)
  3. У скільки разів 9700 більше ніж 97; (100)
  4. Знайти 1\3 від числа 300; (100)
  5. Ширина прямокутника 6см, площа 48 см2. Знайти довжину прямокутника.(8см)

Взаємоперевірка.  Оцініть роботу сусіда. Відповіді на дошці.

Робота в групах.

Групи отримують завдання зі скриньки (592:4 (Ігр.), 438:3 (ІІгр.).

 Де виникло утруднення? - Чому?

Усно важко  поділити , таке число треба  ділити письмово.

 Зараз в групах спробуйте дослідити  цю проблему, складіть алгоритм ділення.  Пригадайте, що таке алгоритм? ( Це поетапне виконання якоїсь операції.)

952:4=238 (Пояснення учнів біля дошки за складеним алгоритмом кожної групи)

Кожна група пояснює:

В ході роботи ви  дослідили і склали  алгоритм ділення.

Як ви думаєте, чим  ми будемо займатися на уроці?

 Сьогодні ми будемо вчитися ділити багатоцифрові числа на одноцифрові. Дія ділення вважалася колись найважчою. В середні віки людей, які вміли добре виконувати ділення, вважали найосвіченішими людьми. Якщо ви навчитеся ділити, то  легко справитеся з будь- якою справою.

 

II. Первинне закріплення.

а) 536:4=134- учень

б) 375:3=125 робота в парах  (пошепки)

Вибір варіантів завдань по групах на час: (4хв.)

Ів.                             ІІв.

732:6=122          854:7=122

485:5=97            378:9=42

Хто виконав без помилок -1 варіант.

Хто допустив одну помилку або не встиг виконати все завдання-2 варіант.

У кого є утруднення і допустив більше, ніж одну помилку -3 варіант.

 Самостійна робота

 На шляху виконання завдань поспішайте, але з відповіддю не помиляйтесь.

1в.  стор.31, №6,1р.(самостійно)                           

2в .  стор.31,№6, 2 р. (з допомогою)

3в.  стор.31,№5, 3,4 пр. (з вчителем )

Перевірка.

 Фізкультхвилинка

Руханка   https://youtube.com/watch?v=4HRtxxo9HWU

Розв'язування задач на повторення.

Задача . №8

Із двох пальм зібрали 152 кокоси, причому з І пальми зібрали на 28 кокосів більше, ніж з ІІ. Скільки кокосів зібрали з  кожної пальми?

Короткий запис до задачі:

  1. 152-28=124(к.)
  2. 124:2=62 (к.)-зібрали з ІІ пальми;
  3. 62+28=90(к.)-зібрали з ІІ пальми.

Головоломка.  Творча робота. Додаткові завдання.

 

 https://naurok.com.ua/uploads/files/1287404/221799/237714_images/thumb_17.jpg

 

Рефлексія.

-Чи справдилися ваші очікування?


Підсумок уроку.

─ Чи сподобався вам урок ?

 ─ Чим цікавим займалися на уроці?

Оцініть свою роботу на уроці, Оберіть свою краплину успіху . https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRKSWfTvYVpKBLmVP3aY507qwSvXQvl1ZIa-Q&usqp=CAU

Домашнє завдання

Створити плакат з правилами ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові числа і прикрасити його малюнками, що допомагають зрозуміти ці правила.

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
НУШ
Додано
8 січня
Переглядів
523
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку