​Дитячі журнали. Розповідь з обґрунтуванням власної думки.

Про матеріал

Мета: вчити складати текст-розповідь з обґрунтуванням власної думки;

розвивати увагу, пам'ять, творчу уяву, усне і писемне мовлення;виховувати прагнення читати додаткову літературу.

Перегляд файлу

Тема. Дитячі журнали. Розповідь з обґрунтуванням власної думки.

Мета: вчити складати текст-розповідь з обґрунтуванням власної думки;

розвивати увагу, пам’ять, творчу уяву, усне і писемне мовлення;виховувати прагнення читати додаткову літературу.

Обладнання: виставка дитячих журналів: „Барвінок”, „Пізнайко”, „Малятко”,

  „Однокласник”, „Водограй”

 Хід уроку

  1. Організаційна частина.
  2. Повідомлення теми і завдань уроку. Актуалізація опорних знань учнів.
  • Подивіться будь-ласка на виставку, які журнали вам знайомі.
  • Прочитайте тему уроку.
  • Сьогодні на уроці ми будемо вчитися складати розповідь з обґрунтуванням власної думки, тобто текст-міркування. А говорити будемо про дитячі журнали.
  • Давайте пригадаємо, які особливості має текст-міркування.
  • Отже текст-міркування має

 - Твердження, яке потрібно пояснити, довести.

 - Доведення, пояснення твердження.

 - Висновок.

Бесіда.

  • Як називаються ваші улюблені журнали?
  • Ви купуєте його чи отримуєте за підпискою?
  • Що найбільше вам сподобалося в останньому номері журналу?
  • Чим журнал відрізняється від книги?
  • Чим саме вам подобається ваш журнал, що робить його цікавим, яскравим?

(фотографії, загадки, казки, кросворди, оповідання, вірші, ребуси, малюнки, конкурси)

Добір прикметників та дієслів до поданих іменників.

Фотографії – чудові, відкривають, демонструють

Загадки – цікаві ,розвивають мислення

Казки – народні, розповідають

Кросворди – важкі, розвивають, допомагають зрозуміти

Оповідання – невеликі, вчать

Вірші – авторські ,зацікавлюють

Ребуси – гарні, розвивають логічне мислення

Малюнки – красиві, розповідають

Конкурси – різноманітні, дають можливість позмагатися

  1. Робота над написанням твору.
  1. Обговорення твердження, доведення і висновку.
  • Діти кожен з вас повинен довести, що саме його журнал найцікавіший, найяскравіший.
  • Спочатку ви повинні написати твердження, а потім в основній частині довести те що стверджуєте, а потім з усього написаного потрібно зробити висновок.
  1. Складання твору-міркування усно.

(розповіді учнів)

  1. Написання міркування.

Зараз напишете свої міркування. Пишіть уважно, охайно.

  1. Читання і оцінювання дитячих робіт.

V. Підсумок уроку.

- У кого змінилася думка, щодо дитячих журналів?

- Чи ви й надалі думаєте, що ваш журнал кращий?

- Можливо тепер вам подобається інший журнал?

- На мою думку, щоб в цьому переконатися, потрібно особисто прочитати журнал.

 

docx
Додано
14 лютого 2018
Переглядів
1304
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку