Мета. Вчити учнів складати казку за серією малюнків, дотримуючись особливостей цього жанру; повторити види казок; відповідати на запитання, будувати речення і текст; розвивати спостережливість, творчу уяву, уміння фантазувати; виховувати любов до природи.
Тема. Осіння казка. Складання твору за серією малюнків та планом.
Мета. Вчити учнів складати казку за серією малюнків, дотримуючись особливостей цього жанру; повторити види казок; відповідати на запитання, будувати речення і текст; розвивати спостережливість, творчу уяву, уміння фантазувати; виховувати любов до природи.
Обладнання: запис «Осінь» П.І.Чайковського, сюжетні малюнки
Хід уроку
І. Організаційна частина.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
У садках, гаях блукає,
Жовті шати одягає.
Золотисту стелить постіль –
Жде сестрицю білу в гості. /Осінь/
/Звучить запис «Осінь»/
Птах великий за розміром, голова, «краватка», крила та хвіст чорні, решта оперення – сіре. Хоч птах дуже обережний, але інколи селиться поблизу житла людини. Гнізда мостить на деревах, у гаях, садах, на узліссях. /ворона/
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.
ІV. Підготовка до написання казки.
а) Відповіді на запитання
б) Який заголовок можна підібрати до першого малюнка?
- Сварка в лісі
- Яблуко
- Не можуть поділитися
в) Робота з другим малюнком.
- Хто підійшов почувши крик?
- Як можна його назвати?
- З яким проханням звернулися звірята до Михайла Івановича?
- Підберемо заголовок до малюнка?
- прохання звірів
- мудра порада
г) Третій малюнок
- Чому весело заплескали у долоні заєць і ворона?
- Що зробив їжачок?
- Що сказав їжачок ведмедеві?
- Підберіть заголовок?
Подяка
Спасибі за науку
Мудре рішення
- Виберіть слова, які підходять до кожного малюнка
Обурено закричав
Невдоволено скривився
Сердито заступав ногами
Даремно сперечаєтесь
Гаркне, крикне
Подумав, почухав за вухом,
Почав розпитувати
Треба поділити на рівні частини
Заплескали радісно в долоні
Розсудив справедливо
Нікого не скривдив
Усіх помирив
Ума-розуму навчив
Уважно подивіться як пишуться слова
Обурено, невдоволено, нікого, ума-розуму.
Розвів, розпитував, розсудив.
Скривився, сперечається.
Не скривдив.
V. Самостійне написання казки.
Ви самостійно складете казку за планом, сюжетними малюнками та словосполученнями. Запишете її. В основній частині ви повинні записати розмову звірів, тобто діалог. Запишете заголовок до казки.
VI. Перевірка і редагування дитячих робіт.
VII. Підсумок уроку.
VIII. Фізкультхвилинка.
Де, вороно-каркароно, ти була?
Що, вороно-каркароно, принесла?
Покружляла, покружляла на горі,
Горобців порозганяла у дворі,
Стріла півня розбишаку-пісняра
І чкурнула, дременула із двора.