Тема Дивні подорожі. В. Симоненко «Подорож у країну Навпаки»
Мета: ознайомити учнів із авторською віршованою казкою;
вчити самостійному, вдумливому читанню;
збагачувати словниковий запас учнів;
вдосконалювати вміння самостійно працювати із твором, переказувати твір за малюнками;
розвивати образну уяву, здатність розрізняти реальність;
виховувати повагу і любов до членів своєї родини; бажання бути акуратними і вихованими.
Обладнання: дитячі книжки, портрет В. Сухомлинського, виставка книг поета, аудіозапис казки, ілюстративний матеріал, посилання на сайти
Хід уроку
-
Організаційна частина
Продзвенів уже дзвінок –
На урок склика діток,
Всіх тих, хто любить мандрувати
Та прагне більше пізнавати.
-
Мовна розминка
-
Вправи для розвитку дихання
-
«Свічка»
-
«Звуконаслідування»
-
Вправи з техніки мовлення
Читання прислів‘я на одному мовному видиху з дошки.
Читання з різною інтонацією (налякано, питально, здивовано)
• Найкраще виховання – повага до старших.
-
Читання деформованих слів
Допорож (подорож) сикле (Лесик)
наїкра (країна) ялот (Толя)
кивпана (навпаки) доляво (Володя)
-
Повідомлення теми і мети уроку
-
Сьогодні на уроці ми саме з хлопчиками, які мають ці імена вирушимо у подорож країною Навпаки. Цю віршовану казочку написав відомий український поет В. Симоненко (Демонстрація портрета).
Короткі відомості про автора з демонстрацією творів В. Симоненка.
https://www.youtube.com/watch?v=0Chru3ccqII
-
Опрацювання казки «Подорож у країну Навпаки»
-
Словникова робота
Скиглить – жаліється
Вередує – плаче
Бідує – горює, скаржиться
Химерний – незвичний, казковий
Галасують (щодуху) – дуже голосно кричать
Мацапура – брудна істота
Сновигати – бігали туди-сюди
Мчали мов несамовиті –дуже-дуже швидко
-
Читання казки учитель - учні-консультанти
-
Читання «луною» до с.9 (включно)
-
Відповіді на запитання по прочитаному
-
Як звали хлопчиків, які жалілись на життя вдома?
-
Куди погнали вояки у синіх штанах хлопців і що наказав Великий Невмивака?
-
5 Вибіркове читання
-
Про що попросили хлопчики химерного чоловіка? Зачитайте.
-
Що він їм відповів? Зачитайте.
-
Зачитайте, що робили хлопчики у країні Навпаки.
Фізкультхвилинка
https://www.youtube.com/watch?v=5gxZ2-Hoyqo
-
Самостійне читання с. 10 – 17
-
Слухання казки (аудіо запис) https://www.youtube.com/watch?v=etAtbGkrYUk
-
«Учитель-учні»,
-
Самостійне читання с. 18-19
-
Відповіді на питання
-
Як хлопчики визволилися із льоху?
-
Чи намагались їх наздогнати вояки? Як саме?
-
Які рослини допомагали врятуватись хлопчикам? Як саме? (Глід, Шипшина, Терен)
-
Чи зрозуміли хлопчики, що вдома краще?
-
Як їх зустрічали рідні?
-
Чому вчить нас ця казочка?
-
Творча робота
-
Прочитайте імена, назвіть ті, яких не було у казці.( Микола, Толя, Владик, Володя, Лесик,Тарас)
-
На яких сторінках зображені ілюстрації
-
хлопчики радіють, від перебування у країні Навпаки;
б) діти потрапили у полон до царя Навпаки.
-
Розвиток зв‘язного мовлення
Перекажіть твір за малюнками, починаючи зі с. 11 і до кінця
-
Підсумок уроку
-
Хто написав казку «Подорож у країну Навпаки»?
-
Чи хотіли б ви опинитись на місці хлопчиків? Чому?
-
Що б ви порадили друзям?
-
Що вам видалося найцікавішим у творі? Чому