Багато тисяч років назад жив - був корінь "Літ". Знайшли його люди і почали думати, що з ним робити, а корінь і каже:- Посадіть мене і я розростусь у велике красиве дерево. Посадили люди корінь "Літ" і став він рости. Спочатку один паросток пустив, потім другий, третій... Багато паростків появилося від слова "Літ". Всі вони на корінь подібні і своє щось в кожному є.
Номер слайду 9
Ось яке дерево виросло. Подивились люди,порівняли і побачили, що у всіх одна спільна частина "літ". З того часу почали люди спільну частину споріднених слів називати коренем. І правильно вирішили: від неї, як і від кореня дерева, утво-рюються нові споріднені слова.
Номер слайду 10
Корінь - багатозначне слово. Корінь – основна, значуща частина слова. Корінь - орган рослини. Зуб має корінь. Корінь - початок, джерело чого-небудь
Номер слайду 11
садсадоксадовийсадівник. Спільна частина споріднених слів називається коренем. Слова зі спільним коренем називаються спільнокреневими.
Номер слайду 12
Спільнокореневі слова належать до різних частин мови Наприклад: Зима Зимовий ЗимуватиІменник Прикметник Дієслово
Номер слайду 13
Корінь слова. Спільна частина споріднених слів. Щоб визначити корінь, потрібно дібрати спільнокореневі слова. Несе в собі основне значення слова
Номер слайду 14
Робота з підручником. С. 65 Вправа 157 Ясенець – перший тоненький льодок на річці, ставку.
1. Спільнокореневі слова –це: А) слова, близькі за значенням;Б) слова з однаковим коренем, але з різним закінченням;В) слова, які мають однаковий корінь.2. Вибери рядок, у якому всі слова є спільнокореневими: А) хата, хатній, хатинка;Б) школа, школи, у школі;В) віхола, заметіль, завірюха.
Номер слайду 24
3. Вибери слова, які є спільнокореневі до слова сміх: А) посмішка, радість; Б) реготати, потішатись; В) сміятись, смішний. 4. Випишіть зайве слово. Радість, щастя, радісний, радіти.