Тема. Додавання і віднімання десяткових дробів.
Мета: узагальнити досвід учнів, набутий під час вивчення теми «Додавання і віднімання десяткових дробів»; перевірити ступінь засвоєння знань, умінь учнів з теми.
Тип уроку: перевірка та корекція знань, навичок та вмінь
Хід уроку
І. Відтворення знань
Усні вправи
1) один додаток збільшити на 2,8, а другий — зменшити на 2,8;
2) кожний додаток збільшити на 2,8;
3) один додаток збільшити на 4, а другий — зменшити на 3,5?
II. Розв'язування задач
Додаткові задачі
4) 4 м 6 дм 5 см – 27 см 4 мм.
Власна швидкість катера |
Швидкість течії річки |
Швидкість катера за течією |
Швидкість катера проти течії |
13 км/год |
2,5 км/год |
|
|
19 км/год |
|
22,1 км/год |
|
24 км/год |
|
|
21 км/год |
|
2 км/год |
18,5 км/год |
|
|
2,5 км/год |
|
17 км/год |
III. Контроль засвоєння знань
Тестові завдання
Варіант 1
1) 8,568 т; 2) 8,73 т; 3) 8,433 т; 4) 8,326 т.
1) х – 2,093 = 0,207; 2) 2,093 – х = 0,207; 3) 12,093 – х = 2,093;
4) х + 2,093 = 12,93.
1) 9,010101; 2) 9,909092; 3) 9,090902; 4) 0,919192.
1) 2,92; 2) 1,19; 3) 1,2; 4) 2,91.
1) 16,2 і 13,9; 2) 15,8 і 13,5; 3) 20,4 і 18,1; 4) 20,4 і 22,7.
Варіант 2
1) 12,955 м; 2) 12,658 м; 3) 12,838 м; 4) 14,08 м.
1) х + 1,195 = 3,22; 2) 3,2 – х = 0,195; 3) 2,005 – х = 0;
4) 1,005 + х = 2,005.
1) 2,9994; 2) 2,0004; 3) 1,9994; 4) 1,0004.
1) 17; 2) 18; 3) 17,6; 4) 16.
1) 14,6 і 12; 2) 19,8 і 22,4; 3) 19,8 і 14,6; 4) 19,8 і 17,2.
Коди відповідей:
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
В. 1 |
3 |
3 |
2 |
1 |
2 |
В. 2 |
2 |
3 |
4 |
2 |
2 |
IV. Домашнє завдання
Повт. п. 28-29, п. 30, № 857 (1,3,5,6), 865(2,4), робочі зошити: № 306,311.