Урок на тему: "Додавання і віднімання мішаних чисел"

Про матеріал

Нестандартний урок-подорож "Стежинами козаків". Учні поділившись на групи не тільки повторять вивчений матеіал, а й вирушать у подорож на козацьких чайках

Перегляд файлу

image

Перегляд файлу

image

image

image


image

image


image


image


image


image


 


 

 

Перегляд файлу

image

 𝟑 𝟒 𝟗 𝟏 𝟕 𝟗 𝟏𝟕 𝟕 𝟖 𝟖 𝟏𝟏 𝟔

       

image       𝟐𝟏 𝟑𝟑 𝟏𝟓 𝟔

Перегляд файлу

image


image

Перегляд файлу

image

image

Перегляд файлу

https://i.pinimg.com/564x/7a/9d/d8/7a9dd8245110ac5a2c5d97d5d27378a8.jpg

 

 

Тема: «Додавання і віднімання мішаних чисел»

 

 

 

https://i.pinimg.com/564x/77/39/cd/7739cd227532c4d01e7f314301f9a2a3.jpgПідготувала

Демедюк О.М.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема.  Додавання і віднімання мішаних чисел

Мета:

Формування компетентностей:

  • предметна компетентність:

     удосконалити вміння виконувати додавання і відні­мання дробів із різними знаменниками, мішаних чисел;

     сформувати вміння розв'язувати задачі, що передбачають додавання і віднімання дробів із різними знаменниками;

     виховувати активність та охайність;

  • ключові компетентності:

     спілкування державною мовою — розуміти, пояснювати і перетворювати тексти математичних задач;

     основні компетентності у природничих науках і технологіях — розпізнавати проблеми, що виникають у довкіллі і які можна розв'язати засобами математики;

     уміння вчитися впродовж життя — прагнути до вдосконалення результатів своєї діяльності;

Тип уроку: удосконалення знань і вмінь.

Обладнання та наочність: бутилки та картки з завданнями для гри «Акваріум»,  картки-трафарет», мультимедійна презентація, Інтернет-додаток Wordwall

 

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент, підготовка до уроку

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Сьогодні ми з вами проведемо незвичайний урок у формі подорожі на козацькій чайці за маршрутом: Запорізька Січ, Дніпро (Київ), Чорне море.. 

 Чайка — безпалубний плоскодонний човен запорізьких козаків XVI—XVII ст. у вигляді величезної видовбаної колоди, по бортах обшитої дошками. Довжина – близько 18м, ширина й висота бортів – до 4м. Ззовні бортів для збільшення остійності і плавучості кріпився очеретяний пояс.

Ви поділились на чотири курені і заздалегідь обрали отаманів. Кожен курінь вирушить в подорож на своїй чайці. На чайці кожен курінь працює складено, допомагаючи один одному, як одна велика сім`я.  В кожному курені є відповідальні за емблему куреня, вони на протязі уроку будуть займатись її створенням. За вірні відповіді, курінь отримуватиме прапорці, що даватиме вам право переміщати свою чайку по карті-марштруту.                                                                                                                                     Сьогодні ми з вами, як справжні козаки повправляємось  у кмітливості, розумі, винахідливості.   Та щоб наша подорож була вдалою необхідно підготувати свої знання до пригод, які нас чекають у нашій мандрівці.  Я сподіваюся на вашу дисциплінованість, активність і уважність. Отож вирушаємо у дорогу.

ІІІ. Застосування знань та вмінь

СТАРТ

  1. Перевірка на готовність керувати судном

Усний рахунок за допомогою Козацької булави

 

Відповіді:

 

  1. Перевірка спорядження

Гра «Акваріум»

1 курінь

Скоротити дроби:

2 курінь

Скоротити дроби:

3 курінь

Скоротити дроби:

4 курінь

Скоротити дроби:

Перша зупинка «Запорізька Січ»

Запорізька Січ... Це не тільки місце. Це втілення мрії українського народу про вільне життя, про бойові подвиги. Це царство волі й рівності. Це вільна республіка, у якій живуть люди широкого розмаху душі, абсолютно вільні й рівні. Тут виховуються вільні, мужні характери, для яких немає нічого вищого за інтереси народу, за волю й незалежність Вітчизни

  1. Щоб успішно відшвартуватися і налаштувати вітрила, потрібно виконати наступне завдання

Прийом «Лови помилку»

(Учні обговорюють завдання, потім завдяки сигнальним карточкам, на швидкість, дають відповідь )

 

  1. Підводні пороги

   Вправа «Трафарет»

 

 

 

 

 

 

І так ми з вами добралися до другої зупинки «Дніпро»

Хортиця –  одне з найвідоміших місць України, її гордість і святиня, найбільший острів на Дніпрі

  1. Фізкультхвилинка  «Козацькому роду нема переводу»

 

  1. Поповнення запасів їжі та питної води

Інтерактивна гра в Wordwall  «Флеш-карти»

https://wordwall.net/play/61730/679/604 

  1. Пірати

Змагання отаманів «Колесо фортуни» в Wordwall

https://wordwall.net/ru/resource/63172702 

І так наші чайки вийшли в Чорне море і розпочинають свої морські походи, а ми підбиваємо підсумки нашого уроку

ІV. Підбиття підсумків уроку

Робота куренів оцінюється по тому, як чайки дійшли до фінішу, учнів самостійно себе оцінюють

V. Рефлексія

 Вправа «Острови»

Карта островів вивішується на дошці (стіні) і кожному учню-мандрівнику пропонується вийти до карти і маркером намалювати свій кораблик у відповідному районі карти, який відображає його душевний, емоційно-чуттєвий стан

VІ. Домашнє завдання

§18 стор.114 повторити, №746, 766 письмово

 

 

Перегляд файлу

Урок- подорож:                  

«Стежинами Козаків»

 

 

 

imageТема: «Додавання і віднімання

мішаних чисел»

 

 

 

Підготувала Демедюк О.М.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема Додавання і віднімання мішаних чисел

Мета:

Формування компетентностей:  

image предметна компетентність: 

Ø удосконалити вміння виконувати додавання і віднімання дробів із різними знаменниками, мішаних чисел; 

Ø сформувати вміння розв'язувати задачі, що передбачають додавання і віднімання дробів із різними знаменниками;

Ø виховувати активність та охайність; image ключові компетентності:

Ø спілкування державною мовою — розуміти, пояснювати і перетворювати тексти математичних задач;

Ø основні компетентності у природничих науках і технологіях— розпізнавати проблеми, що виникають у довкіллі і які можна розв'язати засобами математики;

Ø уміння вчитися впродовж життя — прагнути до вдосконалення результатів своєї діяльності;

Тип уроку: удосконалення знань і вмінь. 

Обладнання та наочність: бутилки та картки з завданнями для гри «Акваріум»,  картки-трафарет», мультимедійна презентація, Інтернетдодаток Wordwall

 

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент, підготовка до уроку

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Сьогодні ми з вами проведемо незвичайний урок у формі подорожі на козацькій чайці за маршрутом: Запорізька Січ, Дніпро (Київ), Чорне море..    Чайка — безпалубний плоскодонний човен запорізьких козаків XVI—XVII ст. у вигляді величезної видовбаної колоди, по бортах обшитої дошками. Довжина – близько 18м, ширина й висота бортів – до 4м. Ззовні бортів для збільшення остійності і плавучості кріпився очеретяний пояс.

Ви поділились на чотири курені і заздалегідь обрали отаманів. Кожен курінь вирушить в подорож на своїй чайці. На чайці кожен курінь працює складено, допомагаючи один одному, як одна велика сім`я.  В кожному курені є відповідальні за емблему куреня, вони на протязі уроку будуть займатись її створенням. За вірні відповіді, курінь отримуватиме прапорці, що даватиме вам   право          переміщати свою чайку          по      карті-марштруту.            

Сьогодні ми з вами, як справжні козаки повправляємось  у кмітливості, розумі, винахідливості.   Та щоб наша подорож була вдалою необхідно підготувати свої знання до пригод, які нас чекають у нашій мандрівці.  Я сподіваюся на вашу дисциплінованість, активність і уважність. Отож вирушаємо у дорогу.

ІІІ. Застосування знань та вмінь

СТАРТ

1. Перевірка на готовність керувати судном

Усний рахунок за допомогою Козацької булави

𝟏      𝟐      𝟐      𝟐      𝟏𝟏       𝟐       𝟐      𝟏

image+         ;        +     ;           −        ;        −     ;

𝟕      𝟕      𝟗      𝟗      𝟏𝟕      𝟏𝟕      𝟕      𝟕

𝟏𝟑         𝟓      𝟏𝟎       𝟐       𝟖        𝟑     𝟏      𝟓

image − ;  − ; + ; + 𝟐𝟏 𝟐𝟏 𝟑𝟑 𝟑𝟑 𝟏𝟓 𝟏𝟓 𝟔 𝟔

 

image𝟑 𝟒 𝟗 𝟏 𝟖 𝟖 𝟏𝟏 𝟔 𝟑 𝟒 𝟓 𝟏𝟏 𝟏 𝟔 Відповіді: ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ; ;  

𝟕 𝟗 𝟏𝟕 𝟕 𝟐𝟏 𝟑𝟑 𝟏𝟓 𝟔 𝟏𝟒 𝟏𝟖 𝟐𝟏 𝟑𝟎 𝟏𝟓 𝟏𝟐

 

2. Перевірка спорядження Гра «Акваріум»

1 курінь Скоротити дроби:   image;    ;           ; ;           ;              2 курінь 𝟏𝟒 𝟔 𝟏𝟓 𝟐𝟐 𝟖 𝟔 Скоротити дроби: image; ; ; ; ;   3 курінь 𝟔 𝟐𝟓 𝟏𝟎 𝟏𝟏 𝟗 𝟕 Скоротити дроби: image; ; ; ; ;   4 курінь Скоротити дроби:        image;    ;           ;           ;           ;             Перша зупинка «Запорізька Січ»

𝟐𝟓 𝟐𝟏 𝟏𝟐 𝟑𝟑 𝟏𝟔 𝟓

𝟕𝟓 𝟒𝟗 𝟒𝟐 𝟓𝟓 𝟒𝟖 𝟐𝟓

𝟑𝟓 𝟒𝟐 𝟐𝟎 𝟓𝟓 𝟒𝟖 𝟐𝟒

𝟏𝟖 𝟒𝟎 𝟐𝟎 𝟓𝟓 𝟏𝟖 𝟐𝟖

𝟏𝟒 𝟕 𝟏𝟓 𝟒𝟒 𝟏𝟐 𝟖

𝟐𝟏 𝟒𝟐 𝟑𝟎 𝟓𝟓 𝟒𝟖 𝟕𝟐

Запорізька Січ... Це не тільки місце. Це втілення мрії українського народу про вільне життя, про бойові подвиги. Це царство волі й рівності. Це вільна республіка, у якій живуть люди широкого розмаху душі, абсолютно вільні й рівні. Тут виховуються вільні, мужні характери, для яких немає нічого вищого за інтереси народу, за волю й незалежність Вітчизни

3. Щоб успішно відшвартуватися і налаштувати вітрила, потрібно виконати наступне завдання

 Прийом «Лови помилку»

(Учні обговорюють завдання, потім завдяки сигнальним карточкам, на швидкість, дають відповідь )

𝟏       𝟏 imageі      − спільний знаменник 𝟓

𝟐    𝟑

𝟐      𝟏

image і − спільний знаменний 𝟏𝟒

𝟕     𝟏𝟒

𝟑       𝟕 imageі   − спільний знаменник 𝟏𝟓

𝟓    𝟏𝟓

𝟑       𝟏 imageі      − спільний знаменник 𝟏𝟑

𝟖    𝟓

𝟏       𝟔

imageі − спільний знаменник 𝟐𝟐

𝟐𝟐    𝟏𝟏

𝟏𝟐 𝟏 imageі − спільний знаменник 𝟒𝟓

𝟏𝟓    𝟑𝟎

𝟓      𝟑 imageі   − спільний знаменник 𝟒𝟗

𝟒𝟗    𝟕

𝟏       𝟏 imageі      − спільний знаменник 𝟏𝟐

𝟒    𝟔

 

4. Підводні пороги

   Вправа «Трафарет»

image

І так ми з вами добралися до другої зупинки «Дніпро»

Хортиця –  одне з найвідоміших місць України, її гордість і святиня, найбільший острів на Дніпрі

5. Фізкультхвилинка  «Козацькому роду нема переводу»

 

6. Поповнення запасів їжі та питної води 

Інтерактивна гра в Wordwall  «Флеш-карти» https://wordwall.net/play/61730/679/604   

7. Пірати

Змагання отаманів «Колесо фортуни» в Wordwall https://wordwall.net/ru/resource/63172702   

І так наші чайки вийшли в Чорне море і розпочинають свої морські походи, а ми підбиваємо підсумки нашого уроку

ІV. Підбиття підсумків уроку

Робота куренів оцінюється по тому, як чайки дійшли до фінішу, учнів самостійно себе оцінюють

V. Рефлексія

 Вправа «Острови»

Карта островів вивішується на дошці (стіні) і кожному учню-мандрівнику пропонується вийти до карти і маркером намалювати свій кораблик у відповідному районі карти, який відображає його душевний, емоційночуттєвий стан VІ. Домашнє завдання

§18 стор.114 повторити, №746, 766 письмово

 

 

Перегляд файлу

image

Перегляд файлу

image

Перегляд файлу
Перегляд файлу тимчасово недоступний.
Перегляд файлу
Перегляд файлу тимчасово недоступний.
Перегляд файлу

 

 

 

 

image

 

 

image

 

 

 

 

 

 

 

image

 

 

 

 

 

 

image

 

 

Перегляд файлу

image

Перегляд файлу

image

Перегляд файлу

image


imageПеребрн(ј опэ-ра

HOPHe


image


t•들꾸:盈7),I目1

image


image

image


image

imageimageΠψηι7μηimage


 


 

 

zip
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
Додано
13 лютого
Переглядів
83
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку