Додавання раціональних чисел

Про матеріал

Мета уроку:

- удосконалити вміння учнів додавати та порівнювати раціональні числа; -розвивати логічне мислення і обчислювальні навички; -формувати культуру математичних записів та мови; -виховувати позитивне ставлення до навчання, упевненість у своїх силах

Перегляд файлу

Тема: Додавання раціональних чисел

Мета: - удосконалити вміння учнів додавати та порівнювати раціональні числа;

  •         розвивати логічне мислення і обчислювальні навички;
  •    формувати культуру математичних записів та мови;
  •    виховувати позитивне ставлення до навчання, упевненість у своїх силах

Тип: удосконалення вмінь і навичок

Обладнання. картки для групової роботи учнів, плакати «Додавання раціональних чисел»

                                              Хід уроку

І. Організаційний момент.

Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу, відмічає відсутніх.

ІІ. Перевірка домашнього завдання. 

Обраний учнями кожного ряду учень - «учитель» перевіряє домашні завдання кожного учня свого ряду і доповідає про результати перевірки.

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

За якою темою ми працювали на останніх уроках?

Так, додавання раціональних чисел.

Відкрийте, будь ласка, зошити, запишіть число і класна робота

IV. Актуалізація опорних знань.

  1. Фронтальне опитування
  1. Як додати два числа з різними знаками?

Щоб додати додатне і відємне числа, треба знайти різницю їх модулів і перед результатом поставити знак числа з більшим модулем.

  1. Як переміститься точка з координатою а по координатній прямій якщо до числа а додати додатне число b?

То точка з координатою а переміститься по координатній прямій на b одиничних відрізків праворуч.

  1. Як переміститься точка з координатою а по координатній прямій якщо до числа а додати від’ємне число b?

То точка з координатою а переміститься по координатній прямій на -b одиничних відрізків ліворуч.

  1. Як додати два від’ємних числа?

Щоб додати два відємних числа, треба додати їх модулі і перед результатом поставити знак мінус.

  1. Чому дорівнює сума протилежних чисел? 0
  1. Усні вправи

Яке число менше

1)-4 7/9 -4  5/9       3 2/3 -9,6         -1,6-0,6        -8,7-7,8    -15-14    0-40

2) 7          -4      1            15

Індивідуальна робота із слабкими дітьми

«Слабкі» учні працюють з картками-підказками;

Картки-підказки для «слабких» учнів

При додаванні двох чисел з різними знаками, треба:

1) Знайти модулі чисел, які додаються;

2) від більшого модуля відняти менший модуль;

3) перед здобутою різницею поставити знак того числа, в якого модуль більший.

Наприклад: -20 + (+15) = -(|-20| + |+15|) = -(20 - 15) = -15

|-20| > |+15|

Так само виконайте додавання чисел, заповнивши пропуски.

a) -30 + 17 = ... (|…| - |…|) = …(... - …) = -|-30| ... |+17|

б) -27 + 43 = ...(|...| - |...|) = ... (... - ...) = ...|-27| ... |43|

в) -3,5 + 2,7 = ...(|...| - |...|) = ... (... - ...) = -|-3,5| ... |2,7|

 

V. Закріплення вивченого матеріалу.

  1. Робота з підручником (колективно)

Вправа 956, 959,960

VI. Домашнє завдання.

П. 34 ст 267 впр. 957, 963, дод. 965

VІІ Оцінювання учнів. Підсумок уроку.

Учитель ще раз на прикладах повторює правила додавання раціональних чисел.

VIIІ Рефлексія  

Сьогодні на уроці ви:

  • повторили ..................................................;
  • ознайомилися із ......................................;
  • навчилися ...................................................;
  • розробили ................................................... .
docx
Додано
28 липня 2018
Переглядів
637
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку