Мета: повторити правила множення раціональних чисел,повторити властивості множення (переставну і сполучну), ввести поняття «коефіцієнт», вчити учнів складати і працювати з опорними конспектами, спонукати учнів до пізнавальної діяльності.
Тема: Множення раціональних чисел. Переставна і сполучна властивості множення. Коефіцієнт
Мета: - повторити правила множення раціональних чисел,
Тип уроку: урок формування нових знань.
Форма проведення: урок з елементами лекції.
Обладнання:
Хід уроку
І. Організація класу
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Вправа 1048, 1049, додат 1050
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
ІV. Повідомлення теми, мети і завдань уроку
Учитель повідомляє учням, що впродовж вивчення нової теми ми будемо вивчати множення раціональних чисел, зокрема властивості множення.
V. Актуалізація опорних знань
1. Цифровий диктант.
На дошці записані вислови:
1. При додаванні двох від’ємних чисел.
2. При додаванні чисел з різними знаками.
3. При множенні двох від’ємних чисел.
4. При множенні будь-якого числа на 1.
5. При множенні чисел з різними знаками.
6. При множенні будь-якого числа на 0.
Учитель зачитує частину правила, а учні записують цифрою, коли треба це робити.
Коли треба:
а) Перемножити модулі і перед результатом поставити знак “-“
б) Перемножити модулі і результат узяти зі знаком «плюс».
в) Добуток двох чисел дорівнює 0.
г) Добуток двох чисел дорівнює одному із множників.
д) Додати модулі і перед результатом поставити знак «мінус».
е) Від більшого модуля відняти менший і перед результатом поставити знак доданка з більшим модулем?
2. Усні вправи
Множення раціональних чисел
2 × (- 3) = - 6
2 × (- 3) = - 6 - 7 × (- 3) = 21
- 4 × = - 2 - 0,5 × (- 2) = 1
- 3 × 1 = - 3
- 0,7 × 0 = 0
VІ. Пояснення нового навчального матеріалу.
Ви вже знаєте властивості множення для натуральних чисел та дробів. Ці ж властивості притаманні для будь яких раціональних чисел. Давайте їх згадаємо
Властивості множення
a ; b
коефіцієнт
-5а × 7b = (-5×7)аb = аb
(-4a+5)*3= - 4a*3+ 5*3 = -12a+15 розкриття дужок
ах+ау = а(х+у) – винесення спільного множника за дужки
2b - 3b + 5 = - b + 5 – зведення подібних доданків
подібні доданки
VІ. Вироблення практичних навичок
Вправа 1053, 1051, 1054, 1055
VII. Підсумок уроку
VIІI. Домашнє завдання
Скласти вирази на відкриття дужок та зведення подібних доданків. Назвати коефіцієнти при відповідних змінних
ІХ. Рефлекція.
Намалювати настрій уроку