Документ "Урок. Додавання виду 34+20, 30+15. Складання і обчислення"

Про матеріал

Документ "Урок. Додавання_виду_34+20,_30+15_Складання_і_обчислення"Документ "Урок. Додавання_виду_34+20,_30+15_Складання_і_обчислення"Документ "Урок. Додавання_виду_34+20,_30+15_Складання_і_обчислення"Документ "Урок. Додавання_виду_34+20,_30+15_Складання_і_обчислення"Документ "Урок. Додавання_виду_34+20,_30+15_Складання_і_обчислення"

Перегляд файлу

Соколенко А. 41-ПО
Дата: 09.11.21

Клас: 2-Б

Тема. Додавання виду 34+20, 30+15. Складання і обчислення виразів. Розв’язування задач. (№ 293-300)

Мета:

  • актуалізувати знання учнями десяткового складу двоцифрових чисел; формувати вміння учнів виконувати додавання круглого числа до двоцифрового виду 34 + 20, 30 + 15; удосконалювати вміння розв'язувати задачі.
  • розвивати логічне мислення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів; розвивати пам’ять, увагу, спостережливість учнів;
  • виховувати інтерес до вивчення математики; виховувати дітей самостійно працювати, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення гарного результату.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: опорний конспект, підручник математики (Листопад Н.), ПК, мультимедійна дошка, презентація.

Література:

  1. https://files.pidruchnyk.com.ua/uploads/book/2-klas-matematika-lystopad-2019.pdf.
  2. https://nuschool.com.ua/lessons/mathematics/2klas_3/40.html.
  3. https://www.youtube.com/watch?v=ZLZA3q2N4VA.

Хід уроку

  1. Організація початку уроку
  1. Привітання

Добрий день! В добрий час!

Рада, діти, бачить вас!

Ви почули всі дзвінок?

Він покликав на урок.

Кожен з вас приготувався –

На перерві постарався.

Зараз сядуть всі дівчатка,

А за ними і хлоп’ятка.

Всі за парти ми сідаєм.

До роботи приступаєм.

Щоб помилок уникати,

Треба гарно працювати.

          2. Знайомство

- Добрий день, діти. Мене звати Анастасія Олександрівна. Сьогодні я буду проводити у вас урок математики.

3. Перевірка готовності учнів до уроку

- Діти, а зараз ми з вами перевіримо чи усі готові до уроку. Подивіться, щоб на ваших партах були підручник, зошит, ручка та олівець. Чудово! Приберіть з своїх парт усі зайві речі до рюкзаків, ми розпочинаємо урок.


4. Емоційне налаштування на урок. Гра «Долонька»

 - Діти, погляньте на слайд. За допомогою своєї руки, покажіть, який у вас настрій.

- Чудово! З гарним настроєм продовжимо урок!

ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дій

  1. Вправа 293
  • Діти, відкрийте робочі зошити та запишіть число, класна робота.

Дев’яте листопада

Класна робота

  • Зараз я буду вам зачитувати приклади, а ви повинні гарно записати до зошита лише відповідь. Приклади не записуємо! Лише відповідь, через кому. Всі зрозуміли завдання? Почнемо!

50 – 1 (49)             39 – 30 (9)         49 – 9 (40)          9 + 5 (14)

40 – 1  (39)           10 + 40 (50)        14 + 1 (15)         15 – 5 (10)

  • Давайте перевіримо, чи правильно ви записали відповіді! (Викликаю одного учня до дошку, для запису правильних відповідей) Погляньте на дошку. Молодці!

ІІІ. Повідомлення теми та завдань уроку

1. Гра «Шифр»

- Діти, а щоб дізнатися ключове нашого уроку, нам потрібно розгадати шифр! Будьте уважними із цим завданням. Обведіть у кружечок кожну третю літеру і отримаєте слово.

Кавлтижмрмзаннзеви

Вирази

- Що отримали? (Вирази) Молодці! Це ключове слово нашого уроку. Сьогодні ми разом з вами будемо подорожувати світом і дізнаватися багато цікавих фактів. Подорожуючи, актуалізуємо свої знання щодо десяткового складу двоцифрових чисел, будемо вчитися виконувати додавання круглого числа до двоцифрового виду 34 + 20, 30 + 15, удосконалимо вміння розв'язувати задачі.

2. Очікувані результати


- Діти, погляньте на слайд. За допомогою початку будь-якого речення назвіть, що ви очікуєте від нашого уроку.

ІV. Стимулювання та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів

- Діти, погляньте на слайд. Що ви бачите? (Літак «Вирази») Сьогодні на уроці ми будемо літати на ньому!

V. Формування нових знань і способів дій

1. Пояснення вчителя з елементами бесіди. Вправа 294


- Перший аеропорт! Погляньте на слайд! Як ви вважаєте, що об’єднує Японію та сніговиків? А щоб дізнатися нам потрібно розглянути вправу 294. Відкрийте підручник на сторінці 51, працюємо за номером 294. Прочитайте про себе завдання до номера.

На презентації зробити малюнок динамічним!!!

- Дивимося на перший малюнок. 34 + 20. Обчислюємо значення суми 34 і 20: 34 + 20 = (30 + 20) + 4 = 50 + 4 = 54

- Перший доданок 34 подаємо у вигляді суми розрядних доданків 30 і 4; до суми 30 + 4 будемо додавати число 20; до 30 додаємо 20, бо десятки додаємо до десятків, буде 50; кількість одиниць не змінюється, до числа 4 додаємо результат додавання десятків — число 50, одержимо 54.

- Дивимося на другий малюнок. 30 + 15. Обчислюємо значення суми 30 і 15: 30 + 15 = (30 + 10) + 5 = 40 + 5 = 45

- Другий доданок 15 подаємо у вигляді суми розрядних доданків 10 і 5; до числа 30 будемо додавати суму 10 + 5; до 30 додаємо 10, бо десятки додаємо до десятків, буде 40; кількість одиниць не змінюється, до числа 5 додаємо результат додавання десятків — число 40, одержимо 45.

  •  Молодці! Отож, який цікавий факт об’єднує Японію та сніговиків?
  • В Японії прийнято ліпити сніговиків тільки з двох кульок, а не з трьох, як у більшості країн.

2.лВправа 295. Первинне закріплення нового матеріалу


- Другий аеропорт! Як ви вважаєте, де знаходиться земля кроликів? А щоб дізнатися, де саме давайте розглянемо вправу 295!

- Нам потрібно розв’язати приклади. Будемо розв’язувати ланцюжком та записувати їх до зошиту. Почнемо!

1) 40+50. Десятки додаємо до десятків 40+50=90

2) 45+50. Перший доданок 45 подаємо у вигляді суми розрядних доданків 40 і 5; до суми 40 + 5 будемо додавати число 50; до 40 додаємо 50, бо десятки додаємо до десятків, буде 90; кількість одиниць не змінюється, до числа 5 додаємо результат додавання десятків — число 90, одержимо 95.

3) 49+50. Перший доданок 49 подаємо у вигляді суми розрядних доданків 40 і 9; до суми 40 + 9 будемо додавати число 50; до 40 додаємо 50, бо десятки додаємо до десятків, буде 90; кількість одиниць не змінюється, до числа 9 додаємо результат додавання десятків — число 90, одержимо 99.

4) 10+60. Десятки додаємо до десятків 10+60=70

5) 11+60. Перший доданок 11 подаємо у вигляді суми розрядних доданків 10 і 1; до суми 10 + 1 будемо додавати число 60; до 10 додаємо 60, бо десятки додаємо до десятків, буде 70; кількість одиниць не змінюється, до числа 1 додаємо результат додавання десятків — число 70, одержимо 71.

6) 19+60. Перший доданок 19 подаємо у вигляді суми розрядних доданків 10 і 9; до суми 10 + 9 будемо додавати число 60; до 10 додаємо 60, бо десятки додаємо до десятків, буде 70; кількість одиниць не змінюється, до числа 9 додаємо результат додавання десятків — число 70, одержимо 79.

7) 40+30. Десятки додаємо до десятків 40+30=70

8) 40+35. Другий доданок 35 подаємо у вигляді суми розрядних доданків 30 і 5; до суми 30 + 5 будемо додавати число 40; до 30 додаємо 40, бо десятки додаємо до десятків, буде 70; кількість одиниць не змінюється, до числа 5 додаємо результат додавання десятків — число 70, одержимо 75.

9) 40+37. Другий доданок 37 подаємо у вигляді суми розрядних доданків 30 і 7; до суми 30 + 7 будемо додавати число 40; до 30 додаємо 40, бо десятки додаємо до десятків, буде 70; кількість одиниць не змінюється, до числа 7 додаємо результат додавання десятків — число 70, одержимо 77.

10) 10+10. Десятки додаємо до десятків 10+10=20.

11) 10+12. Другий доданок 12 подаємо у вигляді суми розрядних доданків 10 і 2; до суми 10 + 2 будемо додавати число 10; до 10 додаємо 10, бо десятки додаємо до десятків, буде 20; кількість одиниць не змінюється, до числа 2 додаємо результат додавання десятків — число 20, одержимо 22.

12) 10+15. Другий доданок 15 подаємо у вигляді суми розрядних доданків 10 і 5; до суми 10 + 5 будемо додавати число 10; до 10 додаємо 10, бо десятки додаємо до десятків, буде 20; кількість одиниць не змінюється, до числа 5 додаємо результат додавання десятків — число 20, одержимо 25.

- Розумнички! Швидко розібралися з вправою 295! А ось і цікавий факт! "Земля кроликів" так насправді перекладається "Іспанія" (з фінікійської «і-шпанім» - «берег кроликів»)


3.  Вправа 296

- Третій аеропорт! Як ви вважаєте, як у Індії люди використовують бананове листя? А щоб дізнатися, давайте розглянемо вправу 296. 

- Подивіться уважно на вправу 296. Прочитайте умову. Що потрібно зробити? (Скласти вираз до малюнка та знайти його значення)

-  Що зображено на малюнку? (Упаковки печива)

-  Скільки печива в першій упаковці? (24 шт)

-  А скільки печива в другій упаковці? (20 шт)

-  Скільки печива у двох пачках нам відомо? (Ні)

-  Що для цього нам потрібно зробити? Складіть вираз. (24+20)

-  Скільки буде? (44)

-  Отже, у двох упаковках 44 печива.

- Розумнички! Швидко впоралися з вправою 296! А ось і цікавий факт! Листя бананів в Індії часто використовуються в ролі тарілки.

4. Фізкультхвилинка

- Скоріш на борт! Ой! Так швидко прилетіли! А що це за хлопчик? Він пропонує нам трохи відпочити. Фізкультхвилинка! (https://www.youtube.com/watch?v=ZLZA3q2N4VA)  

VI. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок

  1. Розв’язування задачі разом. Вправа 297

  • Четвертий аеропорт! Діти, ми прилетіли до Америки. І тут нас зустрів хлопчик Джон з подарунком! Давайте скоріш розв’яжемо задачу, щоб дізнатися, що ж там!
  • Прочитайте задачу. (2 рази)
  • Про що йдеться в задачі? (Про кількість квартир у двох будинках)
  • Скільки квартир у першому будинку? (30)
  • А скільки квартир у другому? (Невідомо, але сказано, що на 25 квартир більше)
  • Що запитується в задачі? (Скільки всього квартир у цих будинка?)
  • Давайте запишемо коротку умову до задачі:
    • 1 б. – 30 кв.
    • 2 б. - ?, на 25 кв. більше
  • Чи можемо ми відповісти на питання задачі? (Ні)
  • Чому? (Ми не знаємо скільки квартир у другому будинку)
  • Давайте знайдемо кількість квартир у другому будинку. Якою дією ми можемо це  зробити? (Додавання)
  • Що до чого будемо додавати?  Складіть вираз. (30+25)
  • Скільки буде? (55 кв.)
  • 1) 30+25=55 (кв.) – у другому будинку
  • Чи можемо ми тепер відповісти на питання задачі? (Так)
  • Якою дією? (Додавання)
  • Що до чого будемо додавати? Складіть вираз. (30+55)
  • Скільки буде? (85)
  • 2) 30+55=85 (кв.) – всього
  • Що ми дізнались? (Скільки всього квартир у двох будинках)
  • Запишіть відповідь. Відповідь: 85 квартир.
  •    Фух… Впоралися. Тепер цікавий факт! Американці неймовірно цінують, якщо людина може зробити щось своїми руками, навіть якщо це щось має не дуже гарний вигляд.
  •    Мамина страница - Интересы, творчество, хобби - Мишка своими руками –  замечательная детская поделка!
    Джон зробив нам подарунок! Давайте йому подякуємо та продовжимо свою подорож!

2. Пальчикова гімнастика

 - Ми з вами багато писали сьогодні. Давайте виконаємо пальчикову гімнастику, щоб наші пальчики відпочили!

Моя сім’я
(Почергове згинання пальчиків починаючи з великого)

Цей пальчик – мій дідусь,

Цей пальчик – моя бабуся,

Цей пальчик – мій татусь,

А оцей - моя матуся,

Ну, а цей маленький – я,

Ось уся моя сім’я

3. Вправа 298


- Діти, п’ятий аеропорт! Наша остання країна на сьогодні! Франція! Який же цікавий факт вона нам підготувала, давайте скоріше дізнаємося! Задача!

  • Прочитайте завдання.
  • Що нам потрібно зробити? (Скласти свою подібну задачу)
  • Про кого повинно йтися в задачі? (Про учнів)
  • Наприклад: Учні поїхали на виставу до театру. В першому автобусі їхало 20 учнів, а в другому – на 12 учнів більше. Скільки всього учнів їхало на виставу до театру?
  • Скільки учнів у першому автобусі? (20)
  • А скільки учнів у другому? (Невідомо, але сказано, що на 12 учнів більше)
  • Що запитується в задачі? (Скільки всього учнів їхало на виставу до театру?
  • Давайте запишемо коротку умову до задачі:
  •  
    • 1 а. – 20 уч.
    • 2 а. - ?, на 12 уч. більше
  • Чи можемо ми відповісти на питання задачі? (Ні)
  • Чому? (Ми не знаємо скільки учнів у другому автобусі)
  • Давайте знайдемо скільки учнів у другому автобусі. Якою дією ми можемо це  зробити? (Додавання)
  • Що до чого будемо додавати?  Складіть вираз. (20+12)
  • Скільки буде? (32 д.)
  • 1) 20+12=32 (уч.) – у другому автобусі
  • Чи можемо ми тепер відповісти на питання задачі? (Так)
  • Якою дією? (Додавання)
  • Що до чого будемо додавати? Складіть вираз. (20+32)
  • Скільки буде? (52)
  • 2) 20+32=52 (уч.)
  • Що ми дізнались? (Скільки всього учнів їхало на виставу до театру)
  • Запишіть відповідь. Відповідь: 52 учнів.

- Молодці! Цікавий факт! У Франції заборонені продажі дитячих ляльок, які не мають людського обличчя.

- Зараз я вам роздам роздрукованих ляльок, а вам потрібно намалювати їм обличчя, за допомогою цифр. Почнемо!

- Молодці! Які гарні ляльки у вас вийшли!

VII. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів                                    

  1. Пояснення домашнього завдання (підручник, с. 51-52, №299, 300)


  • Діти, молодці! Ви сьогодні дуже добре працювали, дізналися багато цікавих фактів та ще й отримали справжній скарб – знання! Вдома вам треба виконати №299 та №300 - розв’язати приклади та задачу.

 

  1.  Підсумок уроку. Рефлексія. Вправа «Мікрофон»
  • Діти, скажіть, тож як ми будемо додавати числа виду 34+20? (Ми будемо розкладати їх на розрядні доданки, а потім додавати)
  • На уроці я дізнався … .
  • Я легко виконав завдання … .
  • Мені було складно виконати … .
  •      Дякую за урок! Можна збирати свої речі!
docx
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
НУШ
Додано
28 червня 2022
Переглядів
714
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку