КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
«ПОКРОВСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ»
КОНСПЕКТ
уроку з української мови
Тема. Правопис числівників
4 клас
Студентки 4 курсу 41-ПО групи
Спеціальність 013
Початкова освіта
Соколенко Анастасіі Олександрівни
2022 рік
Клас: 4 Дата: 15.02.22
Тема. Правопис числівників
Мета: вчити учнів правильно вимовляти і писати найуживаніші у мовленні числівники; формувати правильні правописні вміння і навички; збагачувати словниковий запас; розвивати пізнавальну самостійність, мовлення учнів; виховувати культуру писемного мовлення.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: інтерактивна дошка, комп’ютерна презентація.
Література:
-
Українська мова та читання : підруч. для 4 кл. закл. загал. серед. освіти (у 2-х ч.) : Ч. 2 / І. О. Большакова, І. Г. Хворостяний. — Харків : Вид-во «Ранок», 2021. — 128 с. : іл.
-
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=q2gT1d_JFR4
Хід уроку
-
Організація початку уроку
-
Привітання
-
Перевірка готовності учнів до уроку
-
Діти, а зараз ми з вами перевіримо чи всі готові до уроку. Подивіться, щоб на ваших партах були підручник, зошит, ручка та олівець. Чудово! Приберіть з своїх парт усі зайві речі до рюкзаків, ми розпочинаємо урок.
-
Емоційне налаштування на урок
-
Діти, а зараз погляньте на слайд. За допомогою своєї руки, покажіть, який у вас настрій. (Діти показують, який у них настрій: лайк, дизлайк, долонька)
-
Бачу, що не у всіх гарний настрій. А для того, щоб підняти настрій, подивіться один одному в очі, посміхніться, передайте частинку свого гарного настрою іншим. (Діти повертаються один до одного та посміхаються)
-
Ось бачите, від ваших посмішок затишніше й світліше стало у нашому класі. Сподіваюсь, що сьогодні на уроці ви зможете проявити свою кмітливість, показати свої знання та отримати від цього радість і задоволення.
-
Актуалізація опорних знань учнів
1. Вправа «Мікрофон»
- Діти, давайте разом з вами за допомогою вправи «Мікрофон» пригадаємо, що ми вже знаємо із сьогоднішньої нової теми. (Я задаю запитання, а діти відповідають на нього передаючи мікрофон)
- Що таке числівник? На які питання відповідають числівники?
- Які бувають числівники?
- Добре, пригадали. Молодці!
-
Каліграфічна хвилинка
-
Розгорніть, будь ласка, свої зошити. Запишіть число – П’ятнадцяте лютого. Класна робота. З нового рядка запишіть те, що ви бачите на дошці.
П’ят пт де ся
п’ятдесят п’ятдесяти п’ятдесятий
3. Гра « Футбол»
- Запишіть порядкові числівники.
Сьомий, п’ять, одинадцять, шістнадцята, четверо, восьме, чотирнадцять, п’ятдесятий, дев’ятеро, дев’ятнадцятий, тисяча, мільйон, шістсотий.
- Молодці!
III. Повідомлення теми та завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності
-
Сьогодні на уроці ми знову будемо подорожувати країною Знань! В ній ми будемо вчитися правильно вимовляти і писати найуживаніші у мовленні числівники, формувати правильні правописні вміння і навички. Будьте активні, уважні, адже здобутті знання знадобляться вам на уроках української мови у старших класах.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Спостереження за мовним матеріалом
-
Давайте почнемо роботу!
-
Вимовляйте правильно числівники! Повторюйте за мною.
-
Одинадцять, дванадцять, чотирнадцять, шістнадцять, п’ятдесятий, п’ятдесят, шістдесят, шістдесяти, сімдесят, сімдесяти, вісімдесят, вісімдесят.
2. Робота з підручником. Вправа 3, сторінка 46
-
Давайте розглянемо вправу 3 у підручнику. Прочитайте завдання про себе. Що потрібно зробити?
-
Утвори словосполучення іменників із числівниками за зразком.
Зразок. Сім друзів, без сімох друзів, … .
-
Сім, сімох, сімом, сімома, (у) сімох, сьомий, сьомого, сьомому, сьомим, сьома, сьоме.
-
Склади два речення із числівниками на вибір.
-
Дуже добре!
3. Гра «Годинник»
-
Погляньте уважно на сторінку 46, вправа 1.
-
Прочитайте завдання про себе. Що потрібно зробити?
-
Розкажіть, що ви можете робити в цей час. Складіть розклад справ на сьогодні, використовуючи записи в таблиці.
4. Фізкультхвилинка (https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=q2gT1d_JFR4)
IV. Закріплення знань, формування вмінь та навичок
-
Інтерактивна технонологія «Мозковий штурм»
-
Що називається числівником?
-
На які дві групи можна поділити ці числівники?
-
Які ж числівники називають кількісними?
-
А які числівники називаються порядковими?
-
Робота над загадкою
-
Ви дуже швидко працюєте, розумнички! Давайте швиденько попрацюємо із цифрами!
-
Вам потрібно утворити з цифр, які ви побачили на слайді, кількісні та порядкові числівники та записати їх до таблиці «Кількісні\Порядкові»
-
4, 8, 13, 27, 12, 1, 10.
-
Дуже добре, молодці.
V. Підсумок уроку
-
Технологія «Незакінчене речення. Кубик Блума»
-
Наш урок добігає кінця. А щоб відстежити, чи все ви правильно запам’ятали, ми скористуємося чарівним кубиком з незакінченими реченнями. Я кидаю будь-кому з вас кубик, він його ловить. Та сторона, яка випала, вказує на те, що йому потрібно зробити: відповісти на запитання або виконати завдання. Якщо відповідь учня неповна, то однокласники можуть допомогти йому, доповнити її. Якщо все правильно, то цей учень кидає іншому.
-
Дай відповідь на запитання. Числівник — … частина мови.
-
Дай відповідь на запитання. Числівники називають кількість … та відповідають на питання … .
-
Дай відповідь на запитання. Числівники називають … при лічбі й відповідають на питання … .
-
Дай відповідь на запитання. Яку частину мови вивчали на уроці?
-
Дай відповідь на запитання. На які питання відповідають числівники?
-
Дай відповідь на запитання. А як числівники позначаються на письмі?
-
Розумнички, всі правильно закінчили речення!
-
Рефлексія
-
Пропоную вам усно відповісти на питання.
-
Чи були ви сьогодні справжніми розумничками?
-
Чи було вам цікаво на уроці?
-
У яку країну ви сьогодні знову завітали? Що ви там дізналися?
VI. Повідомлення д/з
-
Відкрийте ваші щоденники та запишіть домашнє завдання. З утворених слів у таблиці, які ви записали, утворіть й запишіть з ними 3 речення.
-
Гарного дня!