КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
«ПОКРОВСЬКИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ»
КОНСПЕКТ
уроку з музичного мистецтва
Тема. Скандинавія - суворий і загадковий край
4 клас
Студентки 4 курсу 41-ПО групи
Спеціальність 013
Початкова освіта
Соколенко Анастасіі Олександрівни
2022 рік
Клас: 4 Дата: 01.03.22
Тема. Скандинавія - суворий і загадковий край
Мета:
-
вчити емоційно сприймати музику;
-
ознайомити дітей із творчістю Едварда Гріга;
-
формувати в учнів інтерес до музичного мистецтва;
-
розвивати музичний слух, творчі здібності;
-
виховувати всебічно розвинену особистість, яка любить і поважає музику у всіх її проявах.
Тип уроку: комбінований
Обладнання: інтерактивна дошка, презентація, Мистецтво: підручник інтегрованого курсу для 4 класу.
Література:
-
Мистецтво: підручник інтегрованого курсу для 3 кл. закладів загал. серед. освіти / Л. Г. Кондратова. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан. – 2020. – 160 с. : іл.
-
https://www.youtube.com/watch?v=URqPEcjFPWI&ab_channel=ТетянаПриходько
-
https://www.youtube.com/watch?v=4HRtxxo9HWU
-
https://drive.google.com/file/d/1VuIQ1JgZ7mkeg5u5ZSbJ9F1fOKiuVI1/view?usp=sharing
-
https://drive.google.com/file/d/1vJlFFVGQdcE_zO--Y5IiXVmRAEkOV-cr/view
-
https://drive.google.com/file/d/1X6hkoZhrGljRvomGx2FNQ2OiZ9SGqfko/view
-
https://www.youtube.com/watch?v=EnjifGKEoCg
Хід уроку
-
Організація початку уроку
-
Музичне привітання
-
Добрий день, добрий день, добрий день Вам діти! (вчитель)
-
Добрий день! (учні)
-
Перевірка готовності до уроку
-
Діти, подивіться на свої парти та перевірте чи усі готові до уроку. Чудово! Приберіть з своїх парт усе зайве до рюкзаків, ми розпочинаємо урок.
-
Повторення правил поведінки. Інструктаж «Правила поведінки на уроці музичного мистецтва»
-
Діти, для того щоб розпочати наш урок нам потрібно повторити правила поведінки на уроці музичного мистецтва. Я буду називати вам твердження, а ви, якщо воно правильне, будете плескати в долоньки, а якщо ні – мовчати. Домовилися? Почнемо!
-
На уроці музики потрібно поводити себе чемно і ввічливо. (+)
-
На урок музики потрібно приходити з їжею. (-)
-
На уроці музики потрібно сидіти прямо і слідкувати за поставою. (+)
-
На уроці музики потрібно кричати, що є сили. (-)
-
Під час співу не можна кричати, щоб не «зірвати» голос. (+)
-
На уроці музики можна псувати шкільне майно. (-)
-
На уроці музики потрібно уважно слухати вчителя. (+)
-
На уроці музики потрібно бути обережним з електроприладами. (+)
-
Які ж ви молодці, повторили правила поведінки!
-
Емоційне налаштування. Вправа «Долонька»
- Діти, погляньте на слайд. За допомогою своєї руки, покажіть, який у вас настрій. Якщо у вас поганий настрій, то наприкінці уроку він обов’язково стане позитивним!
- Чудово! З гарним настроєм продовжимо урок!
-
Актуалізація опорних знань. Мотивація до навчання
-
Бесіда
-
Діти, сьогодні ми з вами продовжуємо нашу подорож світом!
-
Давайте пригадаємо, у якій країні ми були на попередньому уроці? (Італія
-
Які музичні твори ви запам’ятали?
-
Мотивація до навчання
-
Діти, сьогодні ми з вами будемо подорожувати разом з Ельфом! Він нас познайомить з загадковим мистецтвом Скандинавії!
-
Вивчення нового матеріалу
1. Розповідь вчителя
- Перенесімося до скандинавських країн - Данії, Норвегії, Швеції. Данський казкар Ганс Християн Андерсен подарував світові неймовірні історії про чарівника Оле Лукоє, Снігову Королеву, Русалоньку...
2. Руханка «Пісенька про маленьких жабенят» (https://drive.google.com/file/d/1VuI-Q1JgZ7mkeg5u5ZSbJ9F1fOKiuVI1/view?usp=sharing)
3. Розповідь вчителя
- Норвезький композитор Едвард Гріг створив оркестрову сюїту про мандрівника Пера Гюнта, який багато років шукав щастя.
4. Прослуховування музичних творів Едвард Гріга. Сюїта «Пер Гюнт»: «Ранок», «У печері гірського короля
-
Практична художньо – творча діяльність
-
Розспів
-
Діти, у нашого Ельфа так піднявся настрій, що йому хочеться співати! Але перед тим як нам почати співати нам потрібно гарненько порозспівуватися.
-
Але, перед цим ви повинні сісти, як справжні співаки.
-
А як сидять справжні співаки? Допоможіть Ельфу сісти правильно. (Сісти рівно, спину тримай прямо. Обидві ноги постав на підлогу, а руки покласти перед собою на коліна)
-
Всі зробили? (Так)
-
Нагадайте, Ельфу, скільки в музиці є нот? (Сім)
-
Давайте повторимо їх разом. (До, ре, мі, фа, соль, ля, сі)
-
Тепер повторивши ноти, можемо розспівуватися.
-
(https://www.youtube.com/watch?v=URqPEcjFPWI&ab_channel=ТетянаПриходько)
-
До, Сі, До, Ре
Ре, До, Ре, Мі
Мі, Ре, Мі, Фа
Фа, Мі, Фа, Соль
Соль, Ля, Соль, Фа
Фа, Соль, Фа, Мі
Мі, Фа, Мі, Ре
Ре, Мі, Ре, До
-
Молодці, у вас дуже добре вийшло. Ельф готовий почати співати! А ви?
-
Робота за підручником
-
Діти, відкрийте свої підручники з мистецтва на сторінці 79.
-
Відкрили? Знайшли пісню, яка називається «Треба мріяти завжди»?
-
Давайте, з вами скоріше роздивимось слова пісні.
-
Прослуховування пісні
-
Давайте, послухаємо всі разом пісню. (https://www.youtube.com/watch?v=EnjifGKEoCg)
-
Про що співається в пісні?
-
Який характер має ця пісня? (Весела, сумна…)
-
Чи відбувається динамічний розвиток музики?
-
А тепер будемо розспівувати пісню.
3.1 Промовляння слів за вчителем
3.2 Проговорювання слів по ритму пісні
3.3 Співаємо
V. Вивчення нового матеріалу
- Молодці!
- Хвилинка музичної грамоти? Сюїта - музичний твір з кількох частин, поєднаних однією темою.
VI. Підсумок уроку
-
Рефлексія. Проблемні питання до дітей
-
Які музичні твори ми сьогодні прослухали?
-
Які музичні інструменти ви почули із менуетів?
-
Вербальне оцінювання
-
Ви всі молодці. Всі дуже гарно попрацювали. Ельфу дуже було приємно сьогодні з вами працювати.
-
Скажіть мені чи гарний у вас настрій після нашого уроку? Чи покращився він, якщо був поганим?
-
Молодці, добре.
-
Висновок
-
Сьогодні ми познайомились із творчістю Едварда Гріга, вивчили нову пісню, дізналися, що таке сюїта. Ви були дуже активні. Я задоволена вашою роботою. Бажаю вам такого самого активного настрою на наступні уроки. До побачення!