Доповідь на батьківських зборах: "Тема : «Аналіз педагогічного досвіду Тихонової Ольги Яківни в організації роботи і творчої діяльності народно-художнього колективу танцю «Радуга»

Про матеріал
Для батьків ансамбю доповідь на тему: «Аналіз педагогічного досвіду Тихонової Ольги Яківни в організації роботи і творчої діяльності народно-художнього колективу танцю «Радуга»
Перегляд файлу

Батьківські збори

Тема : «Аналіз педагогічного досвіду Тихонової Ольги Яківни в організації роботи і творчої діяльності народно-художнього колективу  танцю «Радуга»

Шановні батьки, розглядаючи  і аналізуючи педагогічні напрацювання і досвід Тихонової Ольги Яківни, яка в далекому 1972 році в Ізмаїлі при Палаці піонерів (зараз ПДЮ ім. А.Т.Іванової) будучи молодим хореографом створила танцювальний ансамбль "Радуга".

А пізніше я сама була учасницею цього чудового колективу і могла бачити роботу художнього керівника зсередини. Тому зараз я би хотіла взяти до уваги досвід роботи Тихонової О. Я. в організації творчого життя ансамблю «Радуга». Я вважаю, що «Радуга» є одним з найяскравіших колективів нашого міста і області, з сорокарічним досвідом творчої діяльності, який має свою історію, статути і традиції. Мої  думки підтверджуються  спостереженням, бесідами, і самоаналізом.

Перший випуск "Радуги" – лише  16 гуртківців. Колектив  розвивався, отримав звання "Зразкового", пізніше  - "Народно-художнього". Сьогодні в ансамблі - 8 груп, більше 150 дітей, два керівника (з підготовчими і молодшими групами займається випускниця колективу Ірина Полякова).

І ось минуло 40 років. Ансамбль розвивався, отримав звання "Народно-художнього», але як і раніше керує ним Ольга Яківна. А допомагає їй випускниця ансамблю Ірина Полякова. Вона займається з малюками. Адже в складі ансамблю вже 150 учасників, 8 груп. Хореографічний ансамбль "Радуга" Ізмаїльського Палацу дітей та юнацтва ім..А.Т.Іванової 7 квітня відзначив в Палаці культури ім. Т.Г.Шевченка своє сорокаріччя.

Завдяки тому, що протягом  8 місяців в колективі  було створено репертуар, пошиті костюми, продуктивно збудований репетиційний процес, за місяць до ювілею, концерт з двох відділень був цілком готовий. І це було не випадково, так як художній керівник поставив собі завдання до ювілейного концерту кілька разів повторити програму на глядача під час виїзних виступів.

Завершували цю велику роботу генеральні репетиції.  Це були репетиції не тільки на майданчику, де базується колектив, а й на сцені Палацу культури ім. Т.Г.Шевченка, де повинен був проходити урочистий концерт. Так репетиції програми включали в себе спільну роботу і звукорежисера, і світлорежисера, і працівників сцени. Виконавці ж ще раз репетирували зміну костюмів з номера на номер, уточнювали виходи і відходи зі сцени, правильність розміщення на майданчику, ну і, звичайно ж відточували свою майстерність.

Результат кропіткої і ретельної роботи було досягнуто. На ювілейному вечорі ансамблю «Радуга» перед глядачами постала насичена за характером і змістом, багата і різноманітна програма. Де були і життєрадісні танці, і ліричні хороводи і багато іншого, що не залишило глядачів байдужими.

"Радуга" - це візитка нашого міста, - зазначає зі сцени заступник міського голови Лариса Дзиковським, яка прийшла привітати колектив і вручити керівнику і співробітникам грамоти міського голови за багаторічну працю і величезний особистий внесок у розвиток культури Ізмаїла. Привітання від імені міського відділу освіти та почесні грамоти вручила головний спеціаліст міського відділу освіти Ізмаїла Наталя Корольова. Друзі "Радуги" - Ізмаїльське вище професійне училище Київської державної академії водного транспорту ім. П. Сагайдачного - подарували колективу семиколірний прапор.

Прийшли привітати колектив і випускники різних років, починаючи з самого першого випуску. Вони дарували улюбленому керівникові квіти, подарунки, свою творчість. Випускниця "Радуги" Оксана Швець, стала професійною танцівницею, радувала глядачів оригінальними номерами. Випускниці останніх років спільно з тими, хто покине колектив вже в цьому році, піднесли Ользі Тихонової подарунок-сюрприз: відновили улюблений танець "Плескач". Самим незвичайним подарунком від випускників стали "сорок метрів веселки" - два набори семи кольорових стрічок, розтягнутих маленькими "радужнятами" в різні боки залу у вигляді райдужної доріжки.

На тригодинному концерті були представлені всі найкреативніші танці "Радуги" - "Павич", "Карнавал масок", "Танго мрій", "Місія виконана" та інші. Кожен незмінно викликав грім оплесків, крики "Браво!", "Молодці!", А танцю "Яблучко" навіть завзято свистіли в такт. Свої музичні подарунки колективу піднесли маленькі ізмаїльські вокалістки Ксенія Дорошенко і Біляна Мітєва, акордеоніст Андрій доків.

На святкове, барвистий захід зібралося чимало людей: у залі для глядачів стояли в проходах і навіть юрмилися на балконах все ті, кому не байдужа творчість талановитого колективу.

Концерт вийшов по-справжньому святковим, динамічним, райдужним - справжній подарунок від ювілярів глядачам.

Всім успіхів, визнання з боку публіки і професіоналів в той час, колектив зобов'язаний художньому керівникові Ользі Яківні та її помічниці. Так як їх спільні незвичайні організаторські та педагогічні здібності привели до великих досягнень народно-художній хореографічний колектив танцю «Радуга».

 

Висновок

 

Я розглянула і проаналізувала роботу Тихонової Ольги Яківни в організації творчої діяльності ансамблю танцю «Радуга» в період її керівництва колективу. Я вважаю, що всі викладені мною думки знайшли своє відображення в педагогічному досвіді. За час її керівництва, завдяки вибудуваній роботи колективу,  як репетиційних занять, так і концертно-творчої діяльності, виховуючи на кращих зразках народної хореографії, ансамбль досяг високої виконавської майстерності. Це говорить про те, що застосовні Ольгою Яківною методи роботи з колективом були педагогічно грамотні, що і дозволило ансамблю досягти високих результатів.

Хотілося б відзначити, що  я виявила ще одне невід'ємну умову: для плідної і прогресивної роботи колективу необхідна підтримка і розуміння з боку батьків.

Багато років  минуло з того моменту, коли місто Ізмаїл знайшов в особі ансамблю «Радуга» додаткове вогнище культури і естетичного виховання, де зберігають, продовжуючи пропагувати, кращі традиції народного мистецтва.

 

 

docx
Додано
26 січня 2022
Переглядів
225
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку