Методична розробка з сучасного танцю

Про матеріал
Заняття з сучасного танцю тема: «Робота над рухливістю різних елементів – центрів тіла у процесі виконання комбінації джаз – модерн танцю».
Перегляд файлу

Методична розробка відкритого заняття з сучасного танцю.

Тема: «Робота над рухливістю різних елементів – центрів тіла у процесі виконання комбінації джаз – модерн танцю».

 

Дата проведення: 01.03.2022

Місце проведення:ПДЮ , клас хореографії.

Тривалість навчання: 1.30 години.

Характеристика групи учнів: вік учнів – 13-17 років.

Склад присутніх: педагоги та адміністрація ПДЮ , батьки учнів.

Мета заняття: формування вміння використовувати усі засоби танцювальної виразності при виконанні хореографічних постановок та вміння співвідносити свої думки з діями.

Завдання:

Навчальні

• Навчити техніки виконання комбінацій у стилі джаз-модерн танцю;

• формування осмисленого виконання рухів;

• Формувати вміння використовувати усі засоби танцювальної виразності у виконанні хореографічних постановок;

• Формування пізнавальних інтересів та творчого потенціалу учнів.

Розвиваючі

• Продовжити розвиток рухливості різних частин-центрів тіла;

• Розвиток витривалості та постановки дихання;

• Розвинути музично-пластичну виразність;

• Забезпечити умови для самовираження учнів та розвитку їх здібностей.

Виховні

• Формування естетичного виховання, вміння поводитися у колективі;

• формування почуття відповідальності;

• Активізація творчих здібностей;

• Підвищити рівень внутрішньої культури особистості через формування власного ставлення до ситуації та ролі, що виконуються учнями у хореографічних постановках. Тип заняття: практичне заняття з узагальнення та застосування знань, умінь та навичок.

Вид заняття: комбіноване заняття.

Методи навчання:

- словесний, наочний,

- практичний,

- метод контролю та самоконтролю,

- метод стимулювання та мотивація навчання.

Технології, що використовуються на занятті:

- система взаємодії між педагогом та учням;

- Розмова у формі діалогу;

- самооцінка та оцінка педагогом.

Матеріально-технічне забезпечення:

- зал з дерев'яною рівною підлогою

- хореографічні верстати

- дзеркала на стінах не менше 2-х метрів заввишки

- гімнастичні килимки

- магнітофон

- флеш-накопичувач

- місця для гостей

 

 

Рекомендації щодо організації та проведення заняття:

1) Заняття проводиться у хореографічному залі. Навчальне приміщення має бути добре провітреним, чисто прибраним. Наявність дзеркал та верстата обов'язково.

2) На занятті має бути у наявності план – конспект заняття. Він необхідний педагогові у роботі, оскільки допомагає у її організації, полегшує процес проведення заняття, акцентує увагу головному. План навчального заняття обов'язково включає: цілі і завдання, оснащення навчального процесу (структура навчання), хід заняття, методи навчання, витрати часу на кожну частину заняття.

3) Заняття проводиться з урахуванням вікових та психологічних особливостей учнів.

4) Учні повинні бути у спеціальних тренувальних костюмах та танцювальному взутті.

 

ПЛАН ЗАНЯТТЯ

1. Організаційний момент (3 хв.)

2. Вступна бесіда педагога (5 хв)

3. Розминочно-розігріваючий комплекс на всі групи м'язів (3 хв)

4. Силовий комплекс (7 хв.)

5.Стрейтчинг, комплекс вправ, що сприяють розтяжці м'язів і зв'язок тіла. (7 хв.)

6. Екзерсіс на середині зали у техніці сучасного танцю (15 хв.)

- Plié.

- Battement tendu. Battement Jeté.

- Ronde de jambe.

- Petit battement

– Adajio.

- Grand battement jeté.

7. Крос. Пересування у просторі (15 хв.)

8.Імпровізація – (10 хв.)

9. Хореографічні постановки – сукупність танцювальних компонентів (15 хв)

10. Підбиття підсумків (3 хв.)

 

ХІД ЗАНЯТТЯ

1. Організаційний момент (3 хв.)

 

2. Вступна бесіда педагога (5 хв)

Педагог: «Доброго дня!»

 

-Уклін – вітання

Ми раді вітати наших дорогих гостей  відкритого уроку з сучасного танцю!

Педагог:

Мета заняття: формування вміння використовувати усі засоби танцювальної виразності при виконанні хореографічних постановок та вміння співвідносити свої думки з діями.

Тема нашого заняття – «Робота над рухливістю різних частин центрів тіла в процесі виконання комбінацій джаз-модерн танцю».

Головними завданнями сьогоднішнього уроку є:

• правильне виконання вправ, танцювальних комбінацій та зв'язок,

• розуміння та відчуття свого тіл

• розкріпачення та свобода в рухах.

 

"Розпочинаємо!"

3 . Розминочно- розігріваючий комплекс на всі групи м'язів (3 хв)

3.1. Голова.

Хрест. Нахил управо, вліво, вперед, назад, щоразу повертаючись у центр.

Теж саме у координації з plie.

Rond головою праворуч, ліворуч.

Теж саме від лапаток.

3.2. Плечі.

-Комбінація на розігрів плечового суглоба.

3.3. Вправи для хребта.

- Нахили торса вправо, вперед, перехід через низ, нахили торса вліво, вперед.

- Нахили торса вправо, назад, перехід через низ, нахили торса вліво, назад.

- body roll ("хвиля" "roll up" та "roll down").

- "Flat back"

4. Силовий комплекс (7 хв.)

4.1 Планка. Статична вправа, упор лежачи на руках

4.2 Прес (верхній прес, косі м'язи живота, нижній прес)

4.3 Віджимання

 4.4 Утримання спини

4.5 Вправи на виворотність тазостегнового суглоба та силу ніг.

4.6 Перекати

            4.7 Свічка

5. Стрейтчинг, комплекс вправ, що сприяють розтяжці м'язів і зв'язок тіла. (7 хв.)

Педагог:

«Ми розпочинаємо основний етап нашого заняття. Екзерсіс на середині зали у техніці сучасного танцю. Вашими головними завданнями будуть:

• Технічно правильне виконання комбінацій

• Вибудовування хребта,

• Широта виконання

• Налагодження зв'язків між центром тіла та його кінцівками

• Емоційна складова виконання.

Можна починати!

6. Екзерсіс на середині зали у техніці сучасного танцю (15 хв.)

- Plié.

- Battement tendu. Battement Jeté.

- Ronde de jambe.

- Petit battement

– Adajio.

- Grand battement jeté.

7. Крос. Пересування у просторі (15 хв.)

- Grand battement jeté у просуванні.

- Pas de bourree у просуванні

- обертання у просуванні

8. Імпровізація (10 хв.)

Учасникам відкритого уроку дається завдання на імпровізацію: задається початкова та кінцева позування. Учні повинні придумати танцювальну зв'язку на 2 вісімки з заданої пози, закінчуючи заданим кінцевим позуванням. У результаті виходить маленька танцювальна мініатюра.

9. Танцювальні комбінації з репертуару колективу – сукупність танцювальних компонентів (15 хв)

9.1 Танцювальні комбінації з номера "По той бік сну"

9.2 Танцювальні комбінації локінгів.

10. Підбиття підсумків (3 хв.)

Педагог:

«Наше заняття добігло кінця. На мій погляд воно вийшло дуже динамічним та ефективним. Я задоволена результатом. (Визначає роботу кожного учня)

Ціль ми, безумовно, досягли.

- Уклін.

«Дякую наших глядачів!

Дякуємо за увагу!"

Оплески.

 

ЛІТЕРАТУРА

1. В.Ю. Нікітін. Модерн – джаз танцю. Початок навчання. - М., 1998р.

2. Нікітін В.Ю. Модерн джаз танець. - М.: ГІТТІС, 2000.

3. Dance magazine (Нью-Йорк) / Спеціальний випуск пам'яті Марти Грехем // Балет. - 1992. - №3.

4. Утік М. Миті з життя іншого. Мемуари. - М.: Союзтеатр, 1989.

5. Васеніна Є. Російський сучасний танець. Діалоги. Emergency Exit. - М., 2005.

6. Добротвірська К.А. Айседора Дункан та театральна культура епохи модерну. - Л.: ЛГІТМ і К, 1992.

7. Скотт Ю. Американський театр Алвіна Ейлі // Радянський балет. - 1991

docx
Додано
26 січня 2022
Переглядів
855
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку