Друга Світова війна у європейській поезіїК. І. Галчинський, А. Маргул-Шпербер,
Номер слайду 2
Війна (від праслов’янського voi – погоня) –Організована збройна боротьба між державами, суспільними класами. Стан ворожості між ким-небудь, суперечка, сварка; боротьба.
Номер слайду 3
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Константи Ідельфонс Галчинський - польський поет (1905-1953) «Пісня про солдатів Вестерплятте»
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Аналіз. Цей вірш розповідає про бій польських солдатів з німцями під містом Вестерплятте . Автор показує як один за одним вмирали солдати, але вони з оптимізмом дивилися у майбутнє, і навіть на небі вони захисники Варшави. Автор – Констатин Ідельфонс Галчинський. Рік написання – 1939 Жанр: патріотичний вірш. Тема: розповідь про героїчний опір захисників з Вестерплятте. Ідея: возвеличення солдатського подвигу захисників від загарбників. Основна думка: захист своєї землі – святий обов’язок кожного громадянина.
Номер слайду 10
Альфред Маргул – Шпербер. Народився 23 вересня 1898 року в м. Сторожинець , Буковина – румунський поет, писав вірші німецькою мовою. Навчався в Чернівцях, Відні. Учасник першої світової війни. Після її закінчення жив в Америці, в 1924 році повертається в Європу, потім на батьківщину.вірш «Про назву концтабору Бухенвальд»
Номер слайду 11
БУХЕНВАЛЬДВ 1933 році розпочалося будівництво табору смерті – Бухенвальд. В таборі було 52 основних бараки. В бараці, розміром 40 на 50 метрів, перебувало 750 осіб.50-100 із них помирало кожного дня.
Номер слайду 12
Бухенвальд бувчоловічим табором. Вивчити свій номер нанімецькій мові в'язеньповинен був протягом доби. Набір цифр замінював ім'я.
Номер слайду 13
В таборі смерті перебувало близько 240 тисяч осіб. 56 тисяч в'язнів загинуло.
Номер слайду 14
Як близько звідси Веймар гомонів!А тут — навіки мовкли голоси... Мене проймає невимовний гнів,Бо й край мій зветься: Букові ліси. Давно було це: килим з ніжних трав. Ліс буковий, так пам'ятний мені. Хлопчиськом на поляні я лежав,Пливли біляві хмари в вишині. О лютий час, що сон дитячий стерІ кожен спомин взяв у колію!.. Коли я чую слово це тепер —Не можу юність згадувать свою. Бо в спомини мої вповза кошмар,Який виймає серце із грудей: А чи оте біляве пасмо хмар. Було не димом спалених людей?(Переклад Петра Рихла)«Про назву концтабору Бухенвальд»
Номер слайду 15
Аналіз. Жанр: патріотична лірика. Тема: розповідь про назву концтабору Бухенвальд та гіркі спомини про його страждання та трагедію.Ідея: заклик не забувати жахи фашизму. Мета: засудження фашизму, застерегти людство від страждань та лиха війни.