Урок контролю й корекції знань з теми "Вступ", "Билини і балади"

Про матеріал
Контрольна робота складається з 4 рівнів: перші 2 рівні складаються із 6 тестових завдань, що дає змогу мати 6 балів. Завдання 3 рівня складається з 3 завдань: 2 - на зведення відповідностей, одне - на встановлення хронологічної послідовності подій (оцінюється в три бали). Четвертий рівень: з переліку тем учень повинен вибрати одну і написати розгорнуту відповідь (3 бали).
Перегляд файлу

Контрольна робота за темами «Вступ», «Билини і балади»

 

Мета: закріпити знання учнів; виявити рівень знань, умінь та навичок для контролю й корекції; розвивати пам'ять, образне й логічне мислення, вміння складати зв’язні висловлювання, твори з власними судженнями; виховувати на матеріалі фольклору та літератури повагу до загальнолюдських цінностей.

 

Обладнання: тестові завдання.

Тип уроку: урок контролю і корекції знань, умінь та навичок.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

ІІІ. Оголошення теми й мети уроку.

І\/. Контроль і корекція знань, умінь та навичок.

  1. Пояснення вимог до виконання  завдань.
  2. Виконання контрольної роботи (виконуються всі завдання).

 

І – ІІ рівні  Тест

  1.          В якій країні виник жанр балади?

а) Англії                                   б)Німеччині

в) Франції                               г) Давній Русі

 2.  Стівенсон – є автором балади:

                а) «Рукавичка»                                 б) «Вересовий трунок»

                в) «Король Лір і його дочки»         г) «Світязь»

 3. Соловей Розбійник засвистів на повний свист, бо:

               а) прочував свій кінець

               б) щоб залякати князя Володимира

               в) хотів похизуватися.

4. Укажіть назву міста, мешканці якого запросили Іллю Муромця бути   їхнім воєводою:

                а) Путивль                             б) Чернігів

                в) Київ                                    г) Новгород

5. Укажіть ім’я героя балади, який став уособленням народного захисника:

                а) Делорж                              б) Король Лір

                в) Ілля Муромець                  г) Робін Гуд

6. Головними ознаками літературної балади є:

          а) напруженість сюжету                    б) наявність діалогів

          в) віршований, ліро-епічний твір        г) відсутність конкретного автора

ІІІ рівень

  1. Установити відповідність між видами перекладів та їхніми функціями:
  1. Прямий           а) відтворює зміст оригіналу в повному обсязі
  2. Непрямий       б) зміст і стиль оригіналу передано частково
  3. Повний           в) переклад створений на основі допоміжних текстів
  4. Неточний        г) переклад здійснюється з оригінального першотвору

1г,  2в, 3а, 4б.

  1. Установити відповідність між цитатами та художнім прийомом:
  1. «висока хмара»                                            а) порівняння
  2. «так усі трави-мурави в’януть…»             б) уособлення
  3. «ніч наступає в тривозі»                             в) епітет
  4. «на нього всі дивляться, як на принца»    г) гіпербола

1в,  2г,  3б, 

  1. Установити хронологічну послідовність подій у баладі «Король Лір і його дочки»:

а) покарання дочок смертю

б) висловлювання про любов доньок до батька

в) допомога Корделії хворому батькові

г) пропозиція Гонореллі жити батькові зі слугами.    1б 2г 3в 4а

 

І\/ рівень

Напишіть твір-мініатюру на одну із тем:

  • Моральні уроки балади «Король Лір і його доньки».
  • Духовна сила пиктів.
  • Образ справжнього лицаря в баладі Ф.Шиллера «Рукавичка».

 

\/. Підсумок уроку.

\/І. Домашнє завдання. Підготувати презентацію про життя й творчість В.Скотта.

docx
Додано
30 листопада 2021
Переглядів
1292
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку