Екологічні проблеми великих та малих міст

Про матеріал

ознайомити учнів з основними екологічними проблемами міст України, розглянути вплив урбосередовища на здоров'я населення; розвивати вміння використовувати знання попередніх курсів; виховувати бережливе ставлення до природи.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Екологічні проблеми великих та малих міст

Номер слайду 2

Розділ ІЕкологічні проблеми великих міст

Номер слайду 3

Екологічна ситуація в УкраїніУкраїна належить до числа індустріально-аграрних країн. Частка важкої промисловості складала до недавнього часу 60 % валового внутрішнього продукту країни, що істотно вище, ніж в західноєвропейських країнах, де цей показник складає приблизно 35 %. Саме підприємства важкої промисловості формують основ­не техногенне навантаження на навколишнє природне середовище. Значна частина промислових підприємств (понад 80 %) розташована в містах та селищах міського типу. Тут проживає біля 70 % населення країни. В Україні налічується 436 міст та 925 селищ міського типу. За статистикою до 90 % газоподібних, рідких та твердих відходів утворюються в містах та біля 10 % — у сільській місцевості.

Номер слайду 4

Екологічна обстановка в містах України. Для багатьох міст України характерна складна екологічна обстановка, обумовлена наявністю і концентрацією підприємств чорної та кольорової металургії, теплоенергетики, хімії та нафтохімії, гірничодобувної промисловості, цементних заводів. Такі міста є безперечними лідерами щодо забруднення повітря. Серед них: Донецьк, що складає разом з розташованими поряд з ним Авдіївкою, Горлівкою, Єнакієвим, Макіївкою та іншими містами Донецьку промислову агломерацію, а також Кам’янське, Дніпро, Запоріжжя, Константинівка, Кривий Ріг, Маріуполь.

Номер слайду 5

Основні екологічні проблеми великих міст. Забруднення повітря викидами отруйних речовин. Стан каналізаційного господарства. Очистка стічних вод. Захоронення виробничих та побутових відходів. Забруднення  ґрунтів

Номер слайду 6

Забруднення повітря та ґрунтів У великих містах з інтенсивними транспортними потоками вміст у повітрі канцерогенних речовин типу бензопірена в 2—3 рази, а в центрах чорної металургії приблизно в 12 раз вищий, ніж в невеликих містах або сільській місцевості. Забруднення ґрунтів в містах пов’язане головним чином з викидами автотранспорту та промислових підприємств. Забруднювальні речовини осідають або вимиваються атмосферними осадками із повітряного басейну в радіусі до 5 км від стаціонарного джерела викиду. Основними джерелами забруднення ґрунтового покриву стали теплові електростанції, підприємства кольорової та чорної металургії.

Номер слайду 7

Стан каналізаційного господарства. Практично в усіх містах України каналізаційні системи потребують заміни або капітального ремонту. Часті прориви каналізаційних колекторів є постійними джерелами небезпечного забруднення міського середовища, а іноді приводять до спалаху інфекційних захворювань. Приклад — м. Суходольськ, де через протікання каналізаційних стоків у водопровід у 2003 р. захворіли на гепатит понад 900 чоловік.

Номер слайду 8

Очистка стічних вод. За даними Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, в переважній більшості міст України споруди з очистки загальноміських стічних вод перевантажені. Виняток становлять, можливо, лише Київ та Харків. У багатьох містах існуючі потужності очисних споруд в декілька разів нижчі, ніж потрібно. Приблизно половина міських стічних вод скидаються у водні об’єкти недостатньо очищеними, із них біля 15 % — взагалі без очищення. Без усякої очистки скидається до 70 % промислових стічних вод.

Номер слайду 9

Захоронення виробничих та побутових відходів. Однією із складних екологічних проблем для більшості міст України є захоронення виробничих та побутових відходів, причому складність проблеми пропорційна чисельності населення та промисловому потенціалу міста. В металургії та теплоенергетиці для складування відходів використовується до 40 % території підприємства. Ландшафти, обумовлені наявністю кар’єрів, розрізів та інших місць добування корисних копалин, а також місць складування промислових та побутових відходів у вигляді відвалів, хвостосховищ, шламонакопичувачів, териконів, звалищ, фор­мують зони техногенного спустошення, площа яких до кінця ХХ століття склала біля 8 % від загальної території України.

Номер слайду 10

Розділ ІІЕкологічні проблеми малих міст

Номер слайду 11

Основні екологічні проблеми малих міст. Захоронення виробничих та побутових відходів. Забруднення  ґрунтів

Номер слайду 12

Захоронення виробничих та побутових відходів

Номер слайду 13

Забруднення ґрунтів

Номер слайду 14

Висновок. Країна знаходитися в стані глибокої екологічної і економічної кризи. Формування ринкових основ господарювання створило самостійний цілісний народногосподарський комплекс і не призвело до позитивних зрушень в природокористуванні і природоохоронні. У сучасних умовах ми маємо неефективний, застарілий еколого-економічний виробничий потенціал, недостатню правову базу природоохорони, недостатню систему управління, недостатній мірі економічні стимули раціоналізації, що діють, природокористування. Така ситуація є наслідком багаторічного господарювання витратного ресурсоємного виховання членів суспільства.

Номер слайду 15

Дякую за увагу!

pptx
Додано
13 травня 2018
Переглядів
4918
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку