Презентація систематизує та узагальнює знання учнів, перевіяє міцність знань учнів; дозволяє показати важливість знань та їх практичного значення; націлити учнів на творчий підхід у майбутній роботі за професією.
Задачі: Розглянути поняття електризації тіл; Розглянути закон Кулона; Сформулювати поняття напруженості електричного поля та ліній напруженості електростатичного поля; Сформулювати поняття потенціалу та різницю потенціалів.
Номер слайду 3
Електризація тіл
Номер слайду 4
+ + + - - -
Номер слайду 5
(1736 - 1806) Два нерухомі точкові електричні заряди взаємодіють із силою, прямо пропорційною добуткові цих зарядів і обернено пропорційною квадрату відстані між ними. Сили взаємодії заряджених тіл за числовим зна-ченням однакові і спрямовані вздовж прямої, яка з'єднує ці тіла.
Номер слайду 6
F – сила взаємодії, [Н]. q1, q2 – заряди, [Кл] r – відстань між зарядами, [м] 1 кулон (1 Кл) – це заряд, який проходить за 1 с через поперечний переріз провідника при силі струму 1 А.
Номер слайду 7
Електричне поле. Напруженість електричного поля.
Номер слайду 8
Напруженістю електричного поля Е – напруженість, [Н/Кл] в даній його точці називають векторну фізичну величину, що чисельно дорівнює відношенню сили, з якою поле діє на точковий заряд, уміщений в цю точку, до цього заряду:
Номер слайду 9
Лінії напруженості Напрям вектора напруженості поля Силові лінії електричного поля
Номер слайду 10
Провідники в електричному полі
Номер слайду 11
Потенціалом φ φ – потенціал, [В], Wp – потенційна енергія, [Дж], q – заряд, [Кл] називають електричного поля фізичну величину, яка дорівнює відношенню потенційної енергії електричного заряду в електроста-тичному полі до величини цього заряду:
Номер слайду 12
Вольт дорівнює різниці потенціалів між двома точками електричного поля, якщо для переміщення між ними електричного заряду в один кулон треба виконати роботу, що дорівнює одному джоулю.
Формула закону Кулона – Якою буквою позначається напруженість Формула напруженості – Одиниці виміру напруженості Якою буквою позначається потенціал, одиниці виміру F=k q1q2/r2 φ, В E=F/q0 Н/Кл E