Задачі з теми: "Змінний рух"

Про матеріал
У даному документі подано задачі з теми: "Змінний рух" програми курсу фізики. Розв'язування цих задач вимагає від учнів не лише обчислення, а й кмітливості.
Перегляд файлу

Змінний рух

 

 1. Поїзд Київського метрополітену проходить 6,0 км між станціями               «Дніпро» і «Вокзальна» за 8,0 хв. Визначити середню швидкість на всьому шляху ( в м/сек і км/год).

 

 1. Будинки пересувають з швидкістю 1-2 м/год. За який час буде пересунутий будинок на відстань 45 м?

 

 1. Трактор рухався 1,0 хв з швидкістю 2,25 км/год (перша передача), 1,0 хв з швидкістю 3,60 км/год (друга передача) і 1,0 хв з швидкістю 5,18 км/год (третя передача). Визначити середню швидкість за весь час руху. Часом переходу від однієї швидкості до іншої знехтувати.

 

 1. Мотоцикліст проїхав відстань між двома пунктами з швидкістю 50 км/год і, збільнивши швидкість до 75 км/год, проїхав ще таку саму відстань. В обох випадках рух був рівномірним. Визначити середню швидкість за весь час руху.

 

 1. Про яку швидкість (середню чи миттєву) йде мова у таких реченнях:
 •        швидкостемір на тепловозі показує 75 км/год;
 •        лісова пожежа поширюється з швидкістю 25 км/год;
 •        ракета досягла швидкості 7 км/сек?

 

 1. У таблиці подані швидкості деяких видів транспорту на початку руху і в кінці першої, другої, третьої, четвертої і п'ятої секунди. Визначити вид кожного руху.

 

Види транспорту

Швидкості в м/сек

v0

v1

v2

v3

v4

v5

Вантажний автомобіль

0

0,3

0,6

0,9

1,2

1,5

Легковий автомобіль

10

7,5

5

2,5

0

 

Трамвай

0

0,1

0,2

0,4

0,6

0,9

Поїзд метро

1,4

0,9

0,5

0,2

0,1

0

 

 1. Літак рухається:
 •   з сталою швидкістю
 •   з сталим прискоренням

Назвіть вид кожного руху. Побудуйте графік швидкості для першого руху і графік прискорення для другого. Порівняйте графіки.

 1. Визначте на досліді середню швидкість кульки під час руху її по похилому жолобу. Обчисліть кінцеву швидкість і прискорення, з якими рухалася кулька. (Прилади на вибір учня).

 

 1. Штовхніть кульку так,щоб вона покотилася вгору по похилому жолобу. Знайдіть прискорення руху кульки. (Прилади на вибір учня).

 

 1. Чи можливий рівномірно-сповільнений рух з початковою швидкістю, що дорівнює нулю?

 

 1. За 5 сек до фінішу швидкість велосипедиста дорівнювала 27 км/год, а на фініші – 36 км/год. Знайти прискорення (в м/сек2), вважаючи рух велосипедиста рівномірно-прискореним.

 

 1. Під час підходу до світлофора тепловоз зменшив швидкість від 90 до     40 км/год протягом 23 сек. Знайти прискорення, вважаючи рух тепловоза рівномірно-сповільненим.

 

 1. Від поштовху локомотива вагон почав рухатися і, пройшовши шлях 37,5м за 50 сек, зупинився. Вважаючи рух вагона рівномірно-сповільненим, знайти його початкову швидкість і прискорення.

 

 1. Яку швидкість матиме поїзд, що відходить від станції, через 0,50 xв? через 1,0 xв? Прискорення дорівнює 0,20 м/сек2, початкова швидкість-нулю.

 

 1. Велосипедист, що рухається з швидкістю 2,0 м/сек, спускається з гори з прискоренням 0,40 м/сек2. Знайти швидкість велосипедиста біля підніжжя гори, якщо спуск тривав 8,0 сек.

 

docx
Пов’язані теми
Фізика, Матеріали до уроків
Додано
15 січня
Переглядів
32
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку