Урок СПО 2 клас
Тема: Форми звертання до старших та однолітків при зустрічі.
Мета: Ознайомити учнів з правилами поведінки при зустрічі зі старшими та однолітками,розвивати логічне мислення,
виховувати навички співпраці, культуру мовлення та спілкування.
Обладнання: мультимедійне обладнання, відеозаписи, картки для індивідуальної роботи.
Хід уроку
Неприємності від чемності
I.Вступна частина уроку
1. НПП
Обіцяв Пилип матусі:
От за чемність я візьмуся!
В школі шануватимусь,
До усіх вітатимусь…
Пилипко виходить з хати.
Як же чемність показати?
Сторож ніч сторожував.
Сторож вранці задрімав.
Наш Пилип гуп-гуп! – ґанок:
- Агов, дядьку, добрий ранок! –
Дядько не вітається,
Він спросоння лається.
Наздогнав Пилип Фросину,
Смик за косу,за хустину:
- Здоровкаюсь аж двічі я,
Ти чого не ввічлива? –
Не чуть вітання Фросі,
Вона не чемна досі.
Стоїть вожата край вікна,
Складає купу книг вона.
Пилип набіг на ноги:
- Просуньтеся з дороги!
Світ мені не заступайте.
Я кажу вам – здрастуйте. –
Розгнівалась вожата:
- Треба старших поважати! –
Пилип вожату за рукав:
- Та я ж вам «здрастуйте» гукав!
Хіба вам не приємно,
Від такої чемності
Тільки неприємності.
2.Організація класу
3. Мотивація уроку
I I.Основна частина уроку
Скажіть мені, яку людину можна назвати культурною?
( Яка вітається, поступається місцем, ввічливо розмовляє, не перебиває співрозмовника).
Вірно. Культурна людина живе за правилом: «Стався до людей так, як ти хотів, щоб ставились до тебе».
Як ви розумієте це прислів`я ? (Які слова ти будеш говорити людям, такі й вони тобі). Скажіть мені, яким словом ви найчастіше вітаєтесь? Що воно означає? Послухаємо оповідання і дізнаємось про це.
2.Читання оповідання В.О. Сухомлинського.
«Лісовою доріжкою ідуть батько й син. Навколо тиша, тільки чути, як десь далеко вистукує дятел і струмок жебонить у лісовій гущавині. Раптом хлопчик побачив: назустріч їм іде бабуся з паличкою.
Ось і бабуся.
І син здивовано побачив, як усе навколо змінилось. Сонце засяяло яскравіше. У верхів`їв дерев зашумів легесенький вітерець, листя заграло, затріпотіло. В кущах заспівали пташки – досі їх не було чути. На душі у хлопчика стало легше.
- Чому це так? – спитав син.
- Тому що ми сказали людині «здрастуйте» і вона усміхнулась.
3. Бесіда по змісту оповідання.
Сподобалось вам оповідання?
Чому на душі у хлопчика стало легше?
Фізкультхвилинка
https://youtu.be/pcLMi59Pqhw
4. Розкриття суті слова «здрастуйте».
Слово «здрастуйте» чудодійну властивість. Воно зближує людей, відкриває їх душі. Цим словом ми зичимо людині здоров`я, добра. Народна мудрість вчить: «З усіма вітайся, зич добра, здоров`я».
Але говорити це слово треба правильно, промовляючи повністю, не обриваючи слово. Дивитись треба на ту людину з ким вітаєшся.
5. Запис слів вітання у зошит.
Привіт, здрастуйте, добрий день, доброго ранку, добрий вечір, вітаю вас, раді вітати вас, дозвольте привітати.
6. «Поговорим о воспитанности»
https://youtu.be/a0ojdntyQFE
7. Підсумок уроку.
З чим познайомились на уроці?
Що означає слово «здрастуйте»?
Як треба вітатися?
Які слова вітання ви знаєте?
Які жести вітання ви знаєте?
Кому під час вітання можна сказати «привіт»?
I I I.Заключна частина уроку
1. Рефлексія уроку
- Що вам сподобалося на уроці?
- Які ви емоції відчували на уроці?
- Що не сподобалося на уроці?
2. Оцінювання (вибирає кожний учень собі смайлик за настроєм)
3.ЗНН
https://youtu.be/WKaStTAFOTc