Формування комунікативних навиків на уроках англійської мови

Про матеріал
Даний посібник буде корисним для молодих вчителів при підготовці до уроків. Посібник містить розробки уроків з теми "Спорт" та теоретичний матеріал з теми. Рекомендовано для вчителів загальноосвітніх шкіл та ліцеїв.
Перегляд файлу

ВОЛОЧИСЬКИЙ РАЙОННИЙ МЕТОДИЧНИЙ   КАБІНЕТ

            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Формування комунікативних навиків на уроках англійської мови

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Волочиськ – 2024

  

Автор :  Орлова Людмила Петрівна, вчитель англійської мови Волочиського ліцею № 2 Волочиської районної ради Хмельницької  області, вчитель вищої категорії, старший вчитель.

 

 

 

 

   

 

   

 

Методичний посібник ставить за мету надати допомогу молодому вчителю в підготовці до уроків. Автор пропонує розробку уроків з теми «Спорт» та теоретичний матеріал.

На основі зразків уроків та теоретичного матеріалу вчителі початківці можуть створити власні конспекти уроків,використати додатковий матеріал посібника. Посібник рекомендується  учителям загальноосвітніх шкіл.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Формування комунікативних навиків на уроках англійської мови

 

Предмет іноземна мова має великі можливості у формуванні й вихованні особистості: поряд з рідною мовою він розвиває мислення школяра. Наш предмет — це жива відкрита система і найбільш гуманний предмет. Основним психолого-педагогічним підходом у вивченні іноземної мови вітчизняні й зарубіжні методисти вважають особистісно-орієнтований підхід. Під особистісно-орієнтованим треба розуміти таке спілкування, що базується на інтересі до людини, на доброзичливому тактовному, поважному ставленні співрозмовників, на знаннях індивідуально-психологічних особливостей їх характеру, темпераменту і т.п. Таке спілкування, виражене у відповідній мовленнєвій формі, сприяє самовиявленню особистості. Суть підходу в тому, щоб зробити дитину соратником у її навчанні й вихованні, націлити її на педагогічне співробітництво.

Сучасні політичні та соціально-економічні реалії України у світовому співтоваристві створили сприятливі умови для вивчення іноземних мов, показали необхідність їх вивчення, наповнили це навчання новим змістом. Статус іноземної мови як освітньої галузі піднято на високий рівень.

Основною метою навчання іноземної мови в середній школі є розвиток комунікативних здібностей учнів, уміння використовувати іноземну мову як інструмент у діалозі культур сучасного світу.

Під час формування комунікативних умінь учитель повинен виступати як активний компетентний організатор навчально-комунікативної діяльності в класі (a facilitator of learning), активний учасник навчального процесу, експерт, дослідник, джерело інформації та ідей, новатор у галузі навчання й оволодіння мовою.

З іншого боку, комунікативний підхід до навчання потребує відкритої атмосфери співпраці й активної участі учнів у процесі навчання.

Ключові принципи комунікативно-орієнтованого навчання:

в учнів стимулюються когнітивні процеси;

учні — активні учасники процесу навчання;

учнів заохочують висловлювати свої думки, виявляти свої почуття і використовувати свій досвід;

учні беруть участь у навчальному процесі, який імітує або створює реальну ситуацію;

учнів заохочують працювати разом;

учнів заохочують брати на себе відповідальність за власне навчання і розвивати вміння навчатися.

З позиції комунікативного підходу методичний зміст уроку іноземної мови визначається п'ятьма основними принципами:

1)   орієнтація на особистість;

2)   мовленнєва спрямованість;

3)   ситуативність;

4)   функціональність;

5)   новизна.

Маючи  досвід роботи, я прийшла до висновку, що моєю науковою проблемою має бути «Формування в учнів комунікативної компетенції на уроках англійської мови».

Результатом роботи над цією проблемою має стати: досягнення учнями такого рівня комунікативної компетенції, який був би достатнім для здійснення спілкування в усній та писемній формах у межах комунікативних сфер.

Розв'язати цю проблему неможливо традиційними методами, які не орієнтовані на активну взаємодію учня з учителем та учнів між собою, самостійне і спільне прийняття рішень, що і має бути вирішальною передумовою їхнього вміння спілкуватись іноземною мовою.

На своїх уроках я використовую як активні, так і інтерактивні методи, що стимулюють творчість, ініціативу, креативне, самостійне та критичне мислення. Форми роботи використовую різні: дискусію, дебати, «мозковий штурм», навчальне співробітництво, діалог, рольову гру, роботу в парах та групах, метод проектів, «карусель», «навчаючись — учусь» та інші активні та інтерактивні вправи комунікативної направленості.

Такі форми роботи можуть бути використані на кожному етапі уроку.

 

Шляхи активізації мовленнєвої діяльності на уроках англійської мови

 

 Предмет іноземна мова має великі можливості у формуванні й вихованні особистості: поряд з рідною мовою він розвиває мислення школяра. Наш предмет – це жива відкрита система і най більш гуманний предмет. Основним психолого-педагогічним підходом у вивченні іноземної мови вітчизняні й зарубіжні методисти вважають особистісно орієнтований  підхід. Під особистісно орієнтованим треба зрозуміти таке спілкування, що ґрунтується на інтересі до людини, на доброзичливому, тактовному, поважному ставленні співрозмовників, на знання х індивідуально-психологічних особливостей їх характеру, темпераменту та т.п. Таке спілкування, виражене, у відповідній мовленнєвій формі, сприяє самовиявленню  особистості. Суть підходу в тому, щоб зробити дитину соратником  у  її  навчанні й вихованні, націлити її на педагогічне співробітництво.

На своїх уроках я намагаюся створити атмосферу взаємної поваги, приязні, чуйності, разом з дітьми переживаємо чиїсь негаразди і радіємо успіхам. Більшість моїх учнів вважають англійську мову своїм улюбленим предметом. Гадаю, це тому, що на уроках учень є рівноправним партнером учителя у спілкуванні. Вчу дітей також спілкуватися один з одним на уроці, а не лише відповідати заради оцінки, вчу слухати співрозмовника, допомагати йому, дозволяю підказувати, якщо той, хто говорить, не може швидко дібрати потрібне слово. Вважаю, вчителю не слід під час першої відповіді підтверджувати її правильність. Я завжди питаю думку інших учнів, інколи сама «помиляюся», а діти «встановлюють» істину.

Учні дуже люблять виправляти помилки в реченнях. Тому в мене є ціла серія таких вправ.

Що стосується помилок учнів, я прихильник того, що помилок боятися не слід, рідко виправляю помилки, коли учень висловлює свою думку. Говоріння задля задоволення — це головне. Намагаюся створити такі умови, щоб учні намагалися говорити більше, а не чекали «зарплату» у вигляді оцінки. Згодна з висловлюванням В. Сухомлинського: «Не за рівень, а за труд дитини треба ставити оцінку.»

Дуже важливим фактором у цьому є мобілізуючий початок уроку — мовна зарядка (Warming). Вона є одним із важливих засобів розвитку ініціативної мови учнів. На своїх уроках застосовую різноманітні види мовної зарядки. Приклади деяких з них наведу.

  1. Розповідь учителя чи просто фраза-стимул

Наприклад, розповідаю, як я провела літо (вихідні), про свою сім’ю. Діти ставлять багато питань. Їм цікаво, що вони помінялися ролями з учителем і можуть запитати все, що їх цікавить.

Або, наприклад, пропоную фразу-стимул: І like autumn. Autumn is better than summer.

Учні, використовуючи формули згоди чи заперечення, висловлюють свою точку зору.

Наприклад

P1. I don’t agree with you. Summer is better than autumn. The weather is usually fine. We swim in the lake, play different games. We have summer holidays.

P2. І think spring is the best season, there are many flowers, the trees are green, the birds sing their beautiful songs.

  1.         Використання запитань для опитування (questionnaires)

Таке опитування є ефективним способом стимулювання усних висловлювань учнів на всіх етапах навчання. Воно легко вплітається в будь-яку тему і відповідає всім принципам комунікативного   навчання:   мовленнєвій спрямованості, особистісній індивідуалізації, ситуативності,  функціональності,  новизні.   Переваги цього засобу також у тому, що легко забезпечити будь-яку необхідну граматичну спрямованість усних висловлювань.

Приклад Під час вивчення уживання can пропоную учням зробити опитування, а результати занести до таблиці. Відпрацьовується  питання типу Can you swim?

Name

Swim

Dance

Play the piano

Play chess

Knit

Ann

+

+

+

Kate

+

+

+

 

Потім учні коментують зміст таблиці.

PI. Ann can’t swim and play chess but she can dance, knit and play the piano.

Або під час вивчення теми «Му Hobby”, яку я завжди поєдную з вивченням герундія, пропоную таке опитування: «Розпитайте товаришів, що із запропонованих видів діяльності вони люблять «+», не люблять «—», ненавидять «—» робити».

Name

Reading

Collecting stamps

Window shopping

Doing housework

Nick

+

Ann

+

 

P1. Ann likes reading but she doesn’t like window shopping and collecting stamps. She hates doing housework.

Приклад 2. Вправи із завданням для опитування «Знайди того, хто…». Це улюблене заняття моїх учнів, тому я дуже часто використовую таку мовну зарядку. Кожен учень отримує картку із завданням типу:

Find someone who has two brothers

Учень повинен правильно сформулювати запитання і поставити його декільком учням класу.

Так, вивчаючи тему «Спорт у моєму житті», запропонувала провести таке інтерв’ю:

Find someone who:

•    likes sport most of other activities;

•     never does any morning exercises;

•     is good at any kind of sport;

•     does morning exercises every day;

•     is a champion of any kind of sport;

•     hates sport at all;

•     runs in the morning.

Вільно пересуваючись по класу, учні запитують товаришів, а потім аналізують результати опитування.

Наприклад:

P1. It’s a pity nobody does morning exercises every day. Only Sasha does them sometimes.

P2. Sasha and Igor like sport most of other activities.

P3. I’m glad that all the pupils in our class like sport. Only Ann hates sport at all.

Під час вивчення непрямої мови запропонувала учням таке опитування:

Find someone who:

•    spent holidays at the seaside last summer;

•    will watch TV tomorrow;

•    likes autumn very much;

•    has been in the zoo more than once.

Після опитування учні зробили такі висновки:

P1. Igor and Dash a told we that they had spent holidays at the seaside the previous summer.

P2. All the pupils I have asked told me that they would watch TV the next day.

Таким чином, з допомогою такого простого засобу тренувальні вправи перетворюються на комунікативні  (додаток 1)

 

  1.         Факти з конкретного життя класу, учнів

Часто для мовної зарядки користуюся цим засобом. Якщо хтось із учнів класу відсвяткував день народження, клас вийшов переможцем у шкільному конкурсі чи змаганнях, у школі проводився якийсь захід — ми обов’язково поговоримо про це на уроці. Для розвитку ініціативної мови обов’язково використовую події, що відбуваються в країні, спортивні змагання, перемоги і поразки українських спортсменів.

Використовую і «провокаційні» питання. Наприклад, говорю, що бачила, що учень цього класу розбив вікно. Учні, перебиваючи один одного, розповідають, що цей учень не робив цього, що вони в той час були в класі чи на іншому поверсі й тому подібне. Зав’язується непідготовлена бесіда англійською мовою. Інколи прошу учнів порадити мені, як слід учинити мені в якійсь життєвій ситуації (чи дозволяти дочці ходити на дискотеки; мій син пробував палити, що мені слід робити в такій ситуації і т.п.). Варіанти тут найрізноманітніші, важливо, щоб вони не повторювалися, завжди викликали у дітей інтерес і бажання говорити.

Залучення всіх школярів до активної роботи на уроці — це найважливіший резерв підвищення його результативності. На уроці використовую різні режими (учитель — клас, учень — клас, учень — учень, «ланцюжок»), що сприяє активізації діяльності всіх учнів.

Частіше я використовую на уроках парну і групову форми роботи. Такі форми роботи застосовую на всіх етапах навчання, але привчаю дітей на початковій стадії, бо саме в цей період закладаються основи мовленнєвої діяльності.

Часто використовую роботу групами. Всі класи, в яких читаю, поділені на групи, в які входять учні з різним рівнем знань. У кожній групі є свій лідер. Ось декілька прикладів роботи в групах.

  1.         Координація дій

Суть цієї гри полягає в тому, щоб організовувати між членами групи «обмін предметами». Кожен учень отримує картку, де зазначений предмет, який він має, а також те, що він хоче отримати в результаті обміну. Прямий обмін здійснити неможливо, необхідно спробувати декілька варіантів через серію обмінів і отримати бажане.

Ось декілька зразків карток:

1)   You have a book. You want to have a cassette.

2)   You have stamps. You want to have a magazine.                                

3)   You have a magazine. You want to have a badge.     

4)   You have a badge. You want to have a book. Etc.

Учні не знають про зміст інших карток і користуються питаннями для того, щоб обмінятися речами. Після закінчення учні розповідають про те, як вони змогли отримати бажане.

  1.         Інтерв’ю

Характерною рисою цього прийому є можливість опитати якомога більшу кількість учнів для того, щоб виявити їхню думку, судження, відповіді на поставлені питання. Ця робота проходить у вигляді рольової гри. Учні, які беруть інтерв’ю (а їх. Декілька), вільно переміщаються по класній кімнаті, вибирають учня, якому й адресують свої запитання. Для цього учні фіксують відповіді в записній книжці, вибирають іншого учня і т. д.

Загальні підсумки такого опитування фіксуються на класній дошці й використовуються для подальшого обговорення.

Цей прийом не має вікових чи тематичних обмежень. На початковому етапі навчання учні збирають відповіді на запитання про професії батьків і роблять висновки про те, у скількох дітей у класі батьки робітники, лікарі, вчителі і т.д. Для проведення цієї роботи кожен учень отримує картку із запитанням, ставить ці запитання всім учня*м класу по черзі, одержує відповіді й робить висновки. Одночасно відповідає на поставлені питання. Цей прийом є засобом інтенсивного мовного тренування.

Роботу в групах організовую, виходячи з певних завдань з удосконалення чи розвитку діалогічного та монологічного мовлення. Частіше такі групи постійні, але буває, що виникають стихійно.  Наприклад,  у  7  класі,  вивчаючи  тему  «Подорожування»,    я    поставила  перед учнями проблемне завдання: мені треба поїхати до Києва. Визначилися, що можна дістатися  літаком, потягом, автобусом. Троє  учнів провели опитування на своєму ряду, якому транспорту кожен з однокласників   віддає   перевагу і об’єдналися в групи за цим принципом. Далі кожна з груп намагається переконати, що саме тим видом транспорту, який обрали вони, найкраще подорожувати. Групова робота з елементами змагання виправдовує себе і під час активізації лексичного матеріалу.

Наприклад, кожній групі дається завдання написати слова з теми, що вивчається за 1,5 хвилини (види спорту, риси характеру, назви тварин, назви захоплень, одягу, предметів шкільного вжитку і таке інше). Команди по черзі називають записані слова, повторення не допускаються. Якщо запас слів вичерпується, команда вибуває з гри. Перемагає та група, яка закінчила гру, тобто останньою назвала слово.

Навчитись спілкуватись можна тільки спілкуючись. Завдання вчителя на уроці — організувати спілкування так, щоб учням було цікаво це робити, щоб завдання якнайбільше відповідали реальним ситуаціям. При цьому вчитель повинен виховувати культуру спілкування своїх  учнів.

Подібні опори можна застосувати під час вивчення тем «Пори року», «Подорожування», «Допомога батькам » та т.п. є приклади схем, виготовлених учителем заздалегідь, на їх основі складається висловлювання –  модель, яка у подальшій роботі удосконалюється, поширюється, змінюється (див. додаток 3). «Filling gaps» (заповнення пропусків) – цей прийом широко застосовую для різних видів роботи.

 У навчанні діалогічного мовлення опорний діалог часто має пропуски, які учням слід заповнити:

  • прослухавши у запису;
  • переклавши фрази з рідної мови;
  • здогадавшись за змістом фрази партнера.

Завдання диференціюється залежно від рівня підготовки партнерів. На кожну тему легко приготувати такі діалоги (див.додаток4).

Так і вправи застосовую під час аудіювання тексту після першого прослуховування.

Рольова гра – один зі шляхів підвищення ефективності навчання англійської мови. Вона допомагає реалізувати основний методичний принцип  - комунікативної спрямованості  навчання, сприяє підвищенню в учнів мотивації вивчення англійської мови, дозволяє враховувати психолого-вікові особливості  учнів, їх інтереси і нахили, сфери їх діяльності, моделюючи ситуації  реального спілкування.

Компонентами рольової гри є :

  1.                ролі, які учні програють. Добираючи ролі, враховую і морально-етичну сторону, вони повинні сприяти формуванню кращих людських якостей: почуття колективізму, взаємодопомоги, співчуття, милосердя тощо;
  2.                навчально-мовленнєва ситуація, що є засобом організації рольової гри. Навчально-мовленні ситуації подаю з допомогою карток;
  3.                рольові дії, що їх виконують учні, програючи певні ролі за навчально-мовленнєвою ситуацією (див.додаток 5).

Вивчаючи розмовну тему, пропоную учням підготовити проект (Project), що є відображенням набутих знань, а також  відбиває особистий досвід учнів, сприяє розширенню контексту їхньої діяльності.

Це можуть бути листи, малюнки з коментарем, плакати тощо.

У своїй роботі я навела лише деякі приклади, описала деякі засоби, методи, які застосовую у своїй роботі. Кожен урок – це новизна, творчий пошук учнів і вчителя, співробітництво, радість спілкування іноземною мовою, що і лежить в основі особистісно орієнтованого підходу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДОДАТОК 1

Приклади завдань для інтерв’ю

  1.                 Модальне дієслово can

Find someone who:

  • can ski
  • can skate
  • can plant
  • can cook soup
  • can run fast
  • can plant trees
  • can draws well
  • can wash up
  • can dance well
  • can swim well

 

  1.         «Стилі одягу»

 

Find someone who:

  • never pays attentions to what he wears;
  •  thinks that pupils must wear school uniform;
  • Thinks about people on their clothes;
  • Likes nice and fashionable clothes.

 

  1.         Опрацювання I wish… I were…(subjunctive mood)

 Find someone who:

  • wishes he was younger. Why?
  • wishes he was stronger. Why?
  • wishes he was older. Why?
  • wishes he was slimmer. Why?
  • wishes he was taller. Why?

 

  1.         Опрацювання  Present Indefinite

 

Find someone who:

  • has an elder brother;
  • likes milk;
  • likes autumn very much;
  • does morning exercises every day;
  • doesn’t like to watch TV.

 

Подібні завдання можна застосувати для опрацювання інших граматичних часів.

 

 


ДОДАТОК 2

Зовнішність

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\Безымянный.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДОДАТОК 3

Подорожування

 

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\Безымянный1.JPG

 

Хоббі

C:\Documents and Settings\Администратор\Рабочий стол\2.JPG

 

 

 

 

 

ДОДАТОК 4

«Filling gaps»

  1.                   Listen to the dialogue and complete it.

AT THE STATION

Pasenger. London, please.

Ticket clerk. Single or return?

Passenger. Single,please.

Ticket clerk. That will be at 18.

Passenger. What time will I arrive to London?

Ticket clerk. If you get the 10.55 train, you’ll get to London at 14.14

Passenger. Thank you .

 

  1.               Complete the dialogue translating from Ukraine. Dramatize it.

ASKING THE WAY

-   Вулиця Шевченко далеко звідси?

-   Yes, it is. I advise you to take a trolley-bus.

-   Де зупинка?

-   It’s over there.

-   Дякую.

-   Don’t mention it.

A NEW FLAT

-   Have you got a new flat?

-   Так. Я живу тепер на вулиці Шевченка.

-   Скільки кімнат у вашій квартирі?

-   There are three.

-   Кухня велика?

-   Yes, it is.

-   On what floor is you flat?

-   Наша квартира на третьому поверсі.

-   Скільки часу вам потрібно, щоб дістатися центру?

-   It takes me about twenty minutes.

 

  1.            Complete the dialogue, guessing missing phrases:

-   Hallo, Barbara!

-  

-   I’m fine, thank you. And you?

-  

-   Oh, I’m sorry to hear that. Have you seen the doctor?

-  

-   Well, you should go, you know. Mustn’t neglect yourself.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ДОДАТОК 5

Рольові ігри

Тема «Зовнішність»

ROLE-PLAY «Detective»

Role 1. You are a detective. Ask the witness questions about the appearance of the man you are looking for.

Role 2. You are a witness. Answer the detective’s questions.

-   Is the man tall or short?

-   He is            tall

                    very tall

                    short

                    neither … nor

 

ROLE-PLAY «Lost child»

Role 1. In the supermarket of Dnepropertovsk you’ve lost your sister she is  3. Ask the policeman to help.

 Role 2. You are policeman. The girl who has lost her sister ask you to help. Ask her questions about the  appearance of  the lost child.

Use the following words:

Role 1.                                                    Role 2.

          I’m  looking for…               look like

                                                       is wearing

                                                       don’t worry

                                                       try to help

 

 

ДОДАТОК 6

Тема «Сім’я»

ROLE-PLAY «TV COMPETITION»

 Клас поділяється на групи по 3-4 учні. Кожна група представляє англійську сім’ю на телевізійному конкурсі «Щасливий випадок». Членам сім’ї інформація подається на картках.

Mr Brown

Mrs Brown

Alec

Sue

45

38

19

10

a worker

an engineer

a student

a schoolgirl

 

ДОДАТОК 7

Тема «Наша школа»

 Заключним уроком з теми є рольова гра «Екскурсію по школі». Варіанти гри різні. Можна провести у межах класу, ролі розділити серед учнів.

Завдання. У нашу школу приїхали школярі з Великобританії. Їх цікавить наш розклад, шкільні предмети, позакласна робота тощо.

Ролі гри: група британських школярів, група українських школярів, директор школи, завуч, шкільна медсестра, бібліотекар, учитель англійської мови, історії, математики, перекладач.

 Учні заздалегідь отримують ролі ( домашнє завдання), щоб обдумати питання та можливі повідомлення.

 Подібну гру проводили не з дійовими особами, а з реальними за попередньою домовленістю. Їм цікаво було б, що директор та  вчителі можуть відповісти на їх запитання англійською. Якщо вчителі не говорять англійською, то  користувались

послугами «перекладача».

Тема уроку:  “Sports  Competitions”

Мета:

-         проконтролювати ступінь засвоєння знань, сформованості навчальних умінь та навичок учнів з теми «Спорт»;

-         узагальнити граматичний матеріал (утворення і вживання вищого й найвищого ступенів порівняння прикметників);

-         розвивати навички розуміння прочитаного, навички діалогічного та монологічного мовлення, вміння учнів працювати над проектними роботами;

-         сприяти, розвитку логічного мислення учнів;

-         виховувати пізнавальний інтерес до вивчення англійської мови, старанність і повагу один до одного;

-         розширювати кругозір учнів.

 

Тип уроку: урок-змагання.

Обладнання: плакати з прислів’ями та висловами; картинки з видами спорту; дидактичний матеріал; магнітофон, аудіокасета; результати проектної діяльності: стіннівки, ото реферати.

 

ХІД УРОКУ

І.    Підготовка до сприйняття іноземного мовлення

1.    Привітання. Повідомлення теми й цілей уроку

Т. Good morning, boys and girls! I am very glad to see you. Sit down, please. Tell me, please, what day is it today? And what is the date? Right, today is Friday, the 17th of March. You know that today we’ll have the competitions, between two teams. You have just studied the topic “SPORT”, and now we are ready for the game. Let’s start.

2.    Уведення в іншомовну атмосферу

1) Т. On the walls of our classroom there are some proverbs and sayings. Can you read and translate them?

P1.  A sound mind in a sound body. — У здоровому тілі — здоровий дух.

Р2. Citius! Altius! Fortius! Or Quicker! Higher! Stronger! — Швидше! Вище! Сильніше!

P3. No pain, no gain! — Хто не працює, той не їсть.

Р4. Fortune favours the brave.— Де відвага, там і перемога.

P5. It is above all to take part in, not to win. — Головне — участь, а не перемога.

P6. If at first you don’t succeed, try again. — Вперше не вдалося — спробуй ще раз.

2) Т. Well, we’ve got two teams. Tell me, what are the names of your teams? And what are the mottoes of your teams? Who are the leaders of your teams? What is your name? And your ? Come here, shake your hands. I see, you’ve prepared fine badges. Could you bring them to our referees? Thank you. Take your seats.

II. Основна частина уроку

1.   Morning exercises (проведення зарядки)

T. Well, the first task is to do morning exercises. The leader must go to the board and do M.E. with the entire group. Who can start? Please, do. The highest mark for this competition is three.

 

PI

Stand up, stand still.

Hands on your hips!

Hands on your knees!

Clap them behind you.

If you please!

Touch your shoulders!

Touch your nose!

Touch your ears!

Touch your toes!

Hands up! Hands down!

Hands on hips and sit down.

 

P2

Stand up, stand still!

Make a chain.

Let’s play sport!

Let’s have fun!

We can jump!

We can run!

We like football!

We can swim!

Let’s play team games!

Let us win!

 

 

2.    Reading test (робота з текстом)

T. Now I need one pupil from each team. Take the cards and listen to me attentively. You must read the text and statements. If you agree with them write “True”, if not — “False”. Is it clear? Get down to work.

 

Text.  A Letter about Sports in England

37. High Street, London, S. E. 9 June 4th 2002

Dear Lena,

I greatly enjoyed your letter in which you told me about sports in your town. I’ll try to tell you now about the games we play in England.

First of all, I must tell you that football is played in England in winter, and not in summer. Football is the most popular game in England, because England is the home of football. Schools and towns  have  football  teams,  and  of course the English team is well known in the world.

We do not play ice hockey much in England, because the winter is not very cold. But we play field hockey. There are men’s teams and women’s, and many schools have teams too.

Other games which we play in England are tennis, basket-ball and volleyball. We have gymnastics every week in our school gymnasium. We run and jump and play basketball, volleyball and other games. In summer we have gymnastics in the playground.

Well, I end my letter for today.

I wish you all the best and hope to receive another letter from you soon.

                          Your friend,   Mary Smith.

 

True or False

1.   This   letter   is   about   sports   in Ukraine.

2.    Football is played in England in winter.

3.    England is the home of football.

4.    English team is not well known in the world.

5.    The winter is very cold in England. 6     English people play field hockey.

7.    Mary has gymnastics every week in her school gymnasium.

8.    In summer they do not have gymnastics.

9.    Mary  lives  in   London   in   Low Street.

10.  This letter is from England.

 

3.   “Missing letters”

(вставити пропущену літеру)

T. The following task is to write the missing letters. I need two players. Go to the board, take the piece of chalk and get down to work.

 

№1

№2

1. wi_ _ing

1. h_ckey

2. oxrng

2.ju_ping

3. _hle_ics

3. sk_t_ng

4. _nnis

4. wr_stl_ng

5. I_lley_bll

5. ba_ket-b_ll

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.   Puzzle-words (побудувати слово)

T. The other two pupils have to make up the words using the letters. You’ll have one point for each right word.

№1

№2

1. і n g s к

1. n a s g y m t I c s

2. m і і g r u

2. а і t r n e r

3. n g f e c n

3. s s e c h

4. o l l b a f t

4. c kc r і e t

5. у р 1 e r

5. m a n o r s p t s

 

5.     “Step by step” (рухлива лексична гра)

T. While they are working let’s do the next task. I need two pupils once more. Come here. Stand still. You must name sports-words and move your steps. One step — one word. Be very attentive. Don’t say one word: twice If you say the wrong word you must move one step back. Do you understand me? Then start! The winner will get 3 points.

PI. Swimming, boxing...

P2. running, skating...

6.  Checking

(перевірка завдань № 3 і 4)

Т. Let’s look at the board. Read and translate your words. Now we can sum up the results. You’ve got... points. («Читання   —   тест»   перевіряють судді.)

7. Mime Game

(Учні з допомогою жестів намагаються показати різні види спорту.)

T. The name of this task is “Mime Game”. I think everybody knows the rules of this game. I need two players. Come here and take the cards. Look them through. Think and try to show the kinds of sports. Your team must guess the word. The highest mark is 6.

8.    Crossword (розгадування кросвордів)

T. The task is to fill in the crossword and find a key-word in a line. The highest mark is 7. Referees will check your work

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Crossword 1

Fill in the crossword and find a keyword in a bold line.

1)   Хокей.

2)    Боротьба.

3)    Теніс.

4)    Шахи.

5)    Катання на ковзанах.

6)    Тренер.

7)    Обидва.

Crossword 2

Fill in the crossword and find a keyword in a bold line.

 

 

 

 

 

 

 

1)  Шашки.

2)  Гравець.

5)  Плавання.

3)  Фехтування.

6)  Стрибки.

4)  Атлетика.

7)  Гімнастичний зал.

 

9.    «Sport Survey» (представлення проектів «Спортивний огляд»)

Т. We’ve got one more interesting task. F can see you’ve prepared wonderful posters. The tables on them are the results of your interviews. Who can introduce them?

Example:

PI. Olena, Sashko, Natasha like sport. Tetyana doesn’t like it.

P2. Basket-ball is a favourite kind of sport for Natasha and Olena. Sashko likes football.

P3. Sashko’s favourite sport star is Andriy Shevchenko.

T. What about another team? Thank you for information.

 

10.  Question — answer (поліглот)

Утвори питання, використовуючи подані слова, запиши їх. Постав питання одному із членів іншої команди. Починає картка № 1.

Т. “Question — answer” is the next task. Listen to me attentively! You 1 must make up the questions using the following words, write them down and ask the members of the other team. Do it one by one. The card № 1 will start. You have 5 minutes. The highest mark is 6.

№1

1)    you, Do, in for, go, sport?

2)    you, Can, swim?

3)    to see, you, competitions, like, do, boxing, on TV?

4)    in your school, When, have, did you, basketball match, last?

5)    better, What, played, team?

6)    like, Did, the game, you?

 

№2

1)    kind, do, What, of sport, you, in for, go?

2)    play, you, Can, chess?

3)    to skate, you, Do, like?

4)    took  part,  What,   in  the  game, teams?

5)    won, game, Who, the?

6)    in boxing, favourite, Who is, sportsman, your?

 

11.  Fill in the gaps

Учні повинні заповнити пропуски в таблиці «Ступені порівняння».

Т. І need two pupils. Your task is to fill in the gaps in the table. You must recollect the degrees of comparison of adjectives. The highest mark is twelve. Referees will check your work. The highest mark is 12.

See table.

Table

interesting

more interesting

?

active

more active

?

?

worse

the worst

cold

?

the coldest

?

better

the best

hot

hotter

?

easy

?

the easiest

difficult

?

the most difficult

?

less

the least

narrow

narrower

?

polite

?

the politest

?

more

the most

№2

 

 

deep

deeper

?

?

bigger

the biggest

famous

?

the most famous

duty

dirtier

?

?

more beautiful

the most beautiful

clever

?

the cleverest

large

larger

?

?

better

the best

long

?

the longest

many

more

?

?

worse

the worst

interesting

more interesting

?

 

12. Project (захист проектних робіт)

Т. And now the last task is the task for the leaders. They must go to the board and present their project works. As far as I know they want to tell us about Ukrainian and Foreign sports stars. They also can introduce us the best sportsmen of our school.

(Під час вивчення теми «Спорт» учні готували проектні роботи про видатних українських та зарубіжних спортсменів. Також до проектів включені розповіді про найкращих спортсменів школи.)

 

III. Заключна частина уроку

Т. While referees count your points, let’s sing and dance. Stand up, please.

(Журі підраховує кількість балів і визначає переможців. Учні співають і танцюють. Звучить пісня «Clap your hands».)

T. Children, come to the board. Dear referees, are you ready with the results?

(Журі оголошує результати, вітає переможців і вручає нагороди.)

Т. І congratulate the winners. You won the GOLD medals. As they say, FORTUNE FAVOURS THE BRAVE.

The other team won SILVER medals. Don’t forget: IT IS ABOVE ALL TO TAKE PART IN, NOT TO WIN. Dear

 

 

 

 

 

 

 

 

 

referees, thank you for your help.

Thank you, pupils, for your participation in our competitions. The winners [ have got the highest mark — 12. Each pupil of the other team has got — 9.

Our lesson is over. 

Good luck!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема уроку: Спорт в моєму житті.

Мета:

                   формувати   комунікативні   навички на уроці-КВК;

                   розширити знання учнів з теми «Спорт»;

                   формувати  вміння  монологічного мовлення учнів;

                   розвивати кмітливість, логічне мислення та мовленнєву реакцію;

                   виховувати культуру спілкування та колективної співпраці.

 

Обладнання уроку: плакат з написом «The Brightest, the Cleverest, the Wittiest and the Best», сюжетні картини, картки, магнітофон.

 

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

1.    Привітання

2.    Повідомлення   теми   та   мети уроку

Т. Dear children! We have an unusual lesson today. The theme of our lesson is “Sport”. As you know, there is no sport without competition. So, today we have a lesson-competition and we shall see who is the brightest, the cleverest, the wittiest and the best. But we need a competent jury. So, I ask... to be the members of our jury. You are welcome. Two teams will take part in our competition. They are “Sharks” and “Lions”. The captain of “Sharks” is... and the captain of “Lions” is...

So, let’s start because you know that “you cannot win if you do not begin”.

 

II. Основна частина

1.   Привітання (Greetings)

Т. The first round of our game is “Greetings”. Each member of the team will introduce himself. He (she) will tell us about his (her) favourite kinds of sport, why he (she) is going in for sports and so on. So “Lions” will be the first.

(Учні по черзі розповідають про свої заняття спортом, про те, чому вони обрали саме цей вид спорту, чим він їм подобається).

(Оцінюється в 5 балів.)Журі оцінює правильність відповідей.

Т. Thanks everybody. We shall begin the second round. It is called “Brainstorming”.

 

2.    Мозкова атака (розминка) Brainstorming

1)    Гра “Cross the River” (див. додаток 2).

(Оцінюється в 3 бали.)

2)    Гра « Pantomime «(див. додаток 2). (Оцінюється в 3 бали.)

3)    Гра «Word Search» (див. додаток 2).

(Оцінюється в 3 бали.)

4)    Гра «Synonym» (див. додаток 2). (Оцінюється в 5 балів.)

5)    Гра «Right» or «Wrong» (див. додаток 2).

(Оцінюється в 5 балів.)

Т. We have finished “Brainstorming”. The next round is “Hometask”.

 

3.    Домашнє завдання (Hometask)

T. Now, we shall check your hometask. You were to write a notice about the next football match of your team, which will be held, for example, on Friday 1st in the Central stadium of our town at 3 p.m. (див. додаток 2).

(Оцінюється в 5 балів.)(Команди демонструють свої оголошення.)

4.    Конкурс капітанів (Captain’s Competition)

(Оцінюється в 3 бали.)

1) Гра “A Telephone Call” (див. додаток 2).

(Капітани по черзі ставлять питання.)

2) «Mentions» (див. додаток 2).

5.  «Справжні змагання»

(A Real Sports Competitions)

The next round is for real men. I ask 2 boys from each team to come out. The task is to lift these dumb-bells. You have only 1 minute. Who will lift them more times will win.

Thank you. The winner is... 

(оцінювання в 3 бали)

Now, I ask one boy from each team to come out. The task is to bounce the ball as many times as possible. You also have only 1 minute.

So, the winner is...

(Оцінюється в 3 бали.)

  1.         Музичний раунд (A Music Round)

The teams sing their songs. (Оцінюється в 5 балів.)

 

III. Заключна частина

  1.    Підбиття підсумків (Summing Up)

And now I ask jury to sum up the results of our competitions. The total score is...

Team... is the winner. I thank both teams for their participation and our guests for their attention. Be always strong and healthy!

 

Дидактичні матеріали з теми «Спорт»

Додаток 1

Proverbs about Sports and Health

1.   It is easy to swim if another holds up your chin.

2.   A sound mind in a sound body.

3.   Health is better than wealth.

4.   While  there   is  a  life,   there   is a hope.

5.   The best of the sports is to do the deed and say nothing.

6.    Early to bed, early to rise, makes a man healthy, wealthy and wise.

7.    In sports and journeys men are known.

8.    Game is not worth the candle.

9.    Helpful habits make healthy body.

10.  Good health is better than good medicine.

11.  He that never climbed never fell.

12.  Fortune favours the brave.

13.  Actions speak louder than words.

14.  If your health is good, you are always in a good mood.

15.  An apple a day keeps the doctor away.

16.  After dinner sit a while, after supper walk a mile.

17.  All men can’t be first.

18.  Lookers-on see more than players.

19. Wealth is nothing without health.

20.  Don’t live for eating, but eat for living.

21.  One for all and all for one.

22.  Never say die.

23.  We shall see what we shall see.

24.  It is hard sailing when there is no wind.

25.  Union is strength.

26.  It is better to be healthy and rich than to be poor and ill.

 

Додаток 2

Riddles

1.    What do people who are riding cycling, swimming and playing tennis like? (They like sport.)

2.    What do people who go on hikes like? (They like fresh air and exercises.)

3.    What game do people play if they have a small ball, rocket and a table? (They play table-tennis.)

4.    What game do American people play with clubs and balls? (They play golf.)

5.    Alice watched the game in Wonderland. The Queen was playing it with the help of birds. (Cricket)

6.    The name of the game sounds as a kind of sweater. (Golf)

7.    A game when 11 players run for a ball on a large field, is... (football)

8.    A game, which needs 2 teams with 5 players in each, a ball and 2 baskets on the opposite sides of the wall is... (basketball)

9.    It’s a team game. Both men and women can play it. The players have a ball. They play the ball with their hands. There are 6 players in every team. (Volley-ball)

10.  It is the most popular game in England and in Ukraine. It was first played in England. Both men and women can play it now. The players have a ball. The game lasts for 90 minutes. It has 2 halves. The players kick the ball and run after it. There is a referee on the field. The players try to score a goal. (Football)

11.  It is one if the most popular games in the world. It was first played in Canada. It is a team game. It is a winter game. Only men and boys can play it. Many people like to watch this game on TV. The players don’t run on the field. They have sticks in their hands. (Ice-hockey)

12.  It is a very beautiful kind of sports. It gives the sportsmen strength, rhythm and grace. The sportsmen do some exercises or dance to the music. The sportsmen have beautiful costumes on. (Figure-skating)

13.  This game is played everywhere in Ukraine: at schools, universities and sports clubs. It was first played in our country. The team has 5 players. They bounce the ball on the floor up and down with one hand. They try to throw the ball into the basket. (Basketball)

 

“Brainstorming”

Пошук можливих відповідей

  1.    “What is a good and what is bad about sports?”

One team writes down the advantages of sports and another one writes down disadvantages. Then each team confirms its notes.

For example:

Advantages

Disadvantages

1. All sports and

1. We can hurt our-

physical exer-

selves doing some

cises are very

kind of physical

useful.

Exercises.

2. Sports prevent

2. It is difficult to

us from dis-

combine going in

eases.

For sports and

3. Sports make us

studies.

More organ-

3. Going in for

ized and disci-

sports takes too

plined.

Much time.

4. Sports develop

4. We should buy

a personality.

Some special

5. It teaches us to

equipment.

Win and to lose.

5. Sports can make

6. Sports make us

us nervous.

Feel and look

6. Going in for sports

better

is dangerous

 

  1.    What must we do to be healthy (to keep fit)

Each team writes down its ideas and then the members of both teams exchange their views.

 

For example:

To keep feet I

•  get up early in the morning;

•  do my morning exercises;

•   take long walks in the open air;

•   do some training;

•   wash my hands before meals;

•   keep my body clean;

•   keep my teeth clean;

•   do (smth) always at the same time;

•  get enough sleep

 

 

Гра “Do You Know Proverbs”

Some proverbs are cut into words. The pupils have to make up proverbs out of the words.

e.g. A / sound / mind / in / a / sound / body.

 

 

 

Гра “A Telephone Call”

Imagine that you are watching TV now. The coach of your favourite team will speak over the telephone and you will watch a TV programme, a meeting with a coach.

Your task is to make a call and ask questions about his team. The winner is the team, which will make up more questions.

(Цю гру можна також проводити як конкурс капітанів).

Гра “Write A Notice”

The task is to write a notice about the next football match of your team which will be held, for example, on Friday, 1 on the Central stadium of our town at 3 p.m. The entrance is free. But don’t forget that your notice should:

a)    attract attention;

b)    have a short text;

c)    give full and precise information;

 

Гра “Hurry up”

On one side of the blackboard the teacher writes a list of 15—20 learnt words for team A and the same words in a different sequence on the other side for team B. Then the teacher calls out one of the words and one member of each team runs to the blackboard to cross out that word on his team’s side of the blackboard. They do it in turn.

 

Гра “The Funniest Story”

This game encourages children to produce simple narratives. Give each group 5—10 cars from any set or sets. Tell them to prepare a funny story, using the animals, objects, etc, shown on the cards in any order you like. The groups come to the front of the class, one group at a time, to tell their story. As each child speaks he /she shows the front of his card. Children who are waiting to I speak show the back of the card.

For example:

P1. Every Saturday I play tennis (shows і the tennis card).

P2. Then I go swimming (show the I swim card). The group which tells the і funniest story, in the teacher’s opinion, I is the winner.

Гра “Word Chain”

This is a memory game. Each player ; names all the words about sports which і have previously been named, and adds of his own.

  1.    (skiing, hockey, shooting, tennis, golf, boxing, chess, horse riding)

 

s

k

і

і

n

g

h

o

c

k

e

y

o

і

d

і

g

a

o

r

g

n

n

s

t

e

n

n

і

s

і

s

m

r

X

e

n

r

о

h

о

h

g

o

1

f

b

c

 

  1.         (gymnastics, basketball, yachting, boxing, tennis, golf, chess, skiing)

 

g

y

m

n

a

s

t

і

c

s

b

a

s

k

e

t

b

a

l

l

k

c

o

r

f

e

о

m

r

f

c

h

e

s

s

n

x

l

b

h

l

t

w

o

n

n

і

s

p

g

m

і

s

k

і

і

n

g

c

k

a

n

v

e

h

s

g

f

e

n

r

g

o

l

f

a

r

y

і

о

 

Гра “Cross The River”

There is a river on the blackboard. The task is to cross it. But to do this the pupils have to write down 10 kinds of sports (for each team) shown on the cards. The first team to cope with the task is the winner. Those team will cross the river.

 

Гра “Pantomime”

a) The task is to show a favourite kind of sports without words. The rest members of the team have to guess this kind of sports asking questions.

b) One member of team A reads a poem, and the representatives of team В show pantomime. They do it in turn.

For example: “It’s Fun”

It’s fun to be this.

It’s fun to be that.

To leap like a lamb.

To climb like a cat.

To swim like a fish.

To hop like a frog.

To trot like a horse.

To jump like a dog.

 

Гpa “Guess the Words”

A pupil reads a poem, but he misses, for example, nouns or verbs. The task is to guess these words and put them in. This task may be done in writing.

For example:

I fly like a bird;

I swim like a fish;

I leap like a kangaroo;

I trot like a horse;

I run like a hare;

I climb like a monkey in the zoo;

I slide like a snake;

I skip like a girl;

I hop like a frog and then;

I clap my hands high;

I clap my hands low;

And begin it all over again.

 

Гра “Be Quick to Answer”

The riddles are in “Kinder-Surprises”. Each member of any team may choose on of them. (Право вибору надає вчителька.)

One, two, sky blue, All out, but you.

Гра “Mentions”

The activity begins with one pupil saying a word, such as “sport”. Then the “receiver” says whatever word is triggered in his mind as quickly as possible. Then they switch roles.

For example:

Hockey — ice;

Football — 11 players and so on.

Pupils can pass an object to each other such as a ball or a pen.

 

 

Гра “Stand up sit down”

All pupils are standing. The teacher gives a word in Ukrainian and a pupil translates it into English. If the pupil doesn’t know this word, he is out and takes his place. The winner is the only pupil who goes on standing.

 

Гра “The Chain”

There is a chain of words. The pupils are to find out the words about sports.

For example:

draughts box hockey tennis running and so on.

 

Гра “Rhymester”

The task is to make up rhymes using the words about sports.

For example:

I like tennis, draughts and running,

But I hate hockey and climbing.

 

Гра “Word Search”

The task is to find as many words about sports as you can.

 

S

k

і

і

n

g

h

о

c

k

e

y

о

і

d

і

g

a

o

r

g

n

n

s

t

e

n

n

і

s

і

s

m

r

x

e

n

r

о

h

o

h

g

o

l

f

b

c

 

Гра “Synonym”

Find a synonym to each of the following words and word-combinations

Variant 1

a) to go by horse — to go riding;

b)  to play with a small ball, a rocket and a table — to play tennis;

c) to play the game which sounds as a kind of a sweater in Ukraine — to play golf;

d) to do some exercises or dance to music on ice — to go figure-skating;

e) to bounce the ball on the floor up and down with one hand — to play basketball.

 

Variant 2

a)    to ride a bicycle — to go cycling;

b)    to swim under the water — to go diving;

c)    to play on the play-ground covered with ice — to play hockey;

 

d) to jump on a ring with pair of gloves — to go boxing;

e) to play the ball, kick it and try to score a goal — to play basketball.

 

Гра “Introduce Your Partner”

Try to guess in what way your classmates go in for sports.

Phrases on the blackboard:

-         If I am not mistaken...

-         As far as 1 know...

-         I guess (believe, think, suppose, gather)...

-         To my mind...

-         As for (Ann)...

-         In my opinion...

-         That’s quite right!

-         I’m afraid you are mistaken.

-         Bingo!

-         I’m sorry, but it’s not very close.

-         He is fond of (enjoys)...

-         His favourite way is…

-         He likes...

A model:

If I am not mistaken, Lena is fond of tennis.

That’s quite right. I like to play tennis very much.

Гра “Change the Picture”

This activity has 2 parts.

 

First, pupils are given a picture with lots of actions on it. They then write sentences describing actions that are taking place:

 

e.g. A woman is playing tennis.

  A boy is skiing. Etc.

 

The second part of this activity is to let the pupils “change the picture”... draw additional items inside the picture, then they can write their additional new sentences.

 

 

 

 

Гра “Group Portrait”

The task is to draw a stick figure. The figure must have an object that represents each member of the group.

Example:

Julia likes to ski.

Natasha likes to play tennis.

Oleh is on a football team.

 

 

 

 

Гра “Bull’s eye”

Within three concentric circles on the board, write letters appropriate to a lexical set. Divide the students into two teams.A member of the first team throws the ball at the board. If it hits a letter, any member of the team can say a word from the lexical set beginning with that letters. Team members may not confer. Correct words score points: one point for letters in the outer circle, three in the middle and six in the centre. Letters are erased once they have been used. Each team has three “throws” before the next team takes a turn.

Гра “Story time” 

Brainstorm a chosen topic, e.g. “sports”, and write up all the elicited words. Every student of each team throws the ball and collects any word, which must be incorporated into stories invented in groups.

Гра “Training”

Let’s train our necks and eyes. Turn around and name all kinds of sports we have learned. (У чотирьох кінцях кімнати розвішані плакати, на кожному з них — по 8 слів. Обертаючись на місці, учні читають слова, переводячи погляд згори донизу.)

For example:

-         swimming

-         boxing

-         running

-         jumping

-         skating

-         climbing

-         hockey

-         gymnastics

Гра “Right” or “Wrong”

a)  Women are good football players — W

b)  Ice-hockey is popular with men and boys — R.

c)  Football is a popular winter game — W.

d)  Swimming and windsurfing are summer kinds of sports — R.

e)  Englishmen do not like sports — W.

f)  We use ball playing basketball — R

g) There are many golf clubs in America — R.

h) In winter we can skate and ski — R.

i)  Football is an indoor game — W.

j) We go to the skating-rink in summer — W.

Rhyme “Once the Football Players”

Once the football players

(Ступні разом, кроки вліво)

Won the football match.

(Ступні разом, кроки вправо.)

But their goal-keeper

(Потрясти кистями рук.)

They could hardly catch.

(Hуки «у замок» і витягти перед собою.)

 

Додаток 3

Фізкультхвилинка

Nod your head,

Bend your knees.

Grow as tall

As New Year tree.

Raise your head,

Turn around.

Jump up high

And touch the ground.

Hands on hips,

Show your shoe.

Clap your hands

And that will do.

           Everybody clap your hands,

Clap your hands like this.

Everybody stamp your feet,

Stamp your feet like this.

Get down low,

Touch your toe,

Jump up high,

Wave goodbye!

            Running, climbing, figure-skating,

Fencing, swimming too.

Rowing, hockey and gymnastics

Out to you! More!

          One draught player, two draught players,

Three draught players, four.

Five draught players, six draught players.

Seven draught players more.

They won!

(Під час рахунку до 4 діти згинають пальці на обох руках, а до 7 розгинають.)

Список використаної літератури

 

  1.          Є.І.Ітельсон .Методика навчання англійської мови в середній школі. К.: А. С. К., 1998. – 344 с.
  2.          Г.Г. Трубій . Організація методичної роботи вчителів англійської мови. 2-е видання, виправлене і доповнене. – Київ: Тандем, 1997. – 192 с.
  3.          В.В. Фіщук . Вправи на уроках англійської мови. : Для абітурієнтів та школярів середніх шкіл, ліцеїв та коледжів. – Харків: Основа, 2003. – 354 с. 
  4.          В.Г. Матвіїшин. Мовленнєва діяльність на уроці. – Київ: Вища школа, 2000. – 264 с.
  5.          О.І. Вишневський. Робота в парах на уроках англійської мови. – К. : Ґенеза, 2007.- 160 с.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗМІСТ

 

1

Формування комунікативних навиків на уроках англійської мови

3

2

Шляхи активізації мовленнєвих компетенцій

5

2.1.

Розповідь учителя чи просто фраза-стимул

7

2.2.

Використання запитань для опитування (questionnaires)

7

2.3.

Факти з конкретного життя класу, учнів

10

3

Методичні розробки уроків з теми»Спорт»:

 

 

-  «Спортивні змагання»

24

 

-  «Спорт в моєму житті».

35

4

Дидактичні матеріали з теми «Спорт»

36

5

Список використаної літератури

52

 

 

 

1

 

doc
До підручника
Англійська мова (7-й рік навчання) 7 клас (Несвіт А.М.)
Додано
27 лютого
Переглядів
120
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку