Тема. Функція та її графік. Степінь з раціональним показником та її властивості.
Мета: сформувати в учнів розуміння змісту поняття функції ; сформувати вміння знаходити область визначення та множину значень цієї функції; досліджувати функцію на парність та непарність; визначити проміжки зростання та спадання функції; будувати її графік.
Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.
Література:
-
Бевз Г.П. Алгебра: підручник для кл. з поглиб. вивч. матем 10 кл. – К.: Генеза, 2010. – 342 с.
-
Математика. Комплексне видання: Довідник з математики. 5 – 11 класи. Аналіз найпоширеніших помилок. Тестові завдання/ О.С. Будна, С.М. Будна, А.Р. Гальперіна, М.Я. Забєлишенська, О.Я Михеєва. – Х.: «Літера» ЛТД, 2009. – 320 с.
-
Бевз Г.П. Алгебра: підручник для кл. з поглиб. вивч. матем 10 кл. – К.: Генеза, 2010. – 342 с.
Структура уроку
-
Організаційний етап (2 хв.)
-
Перевірка домашнього завдання (10хв.)
-
Актуалізація опорних знань (10хв.)
-
Вивчення нового матеріалу (20хв.)
-
Засвоєння вмінь та навичок (30хв.)
-
Підбиття підсумків уроку (6хв.)
-
Домашнє завдання (2хв.)
Хід уроку.
-
Організаційний етап.
Перевірка готовності учнів до уроку, налаштування на роботу.
-
Перевірка домашнього завдання.
-
Актуалізація опорних знань.
Фронтальне опитування:
-
При яких значеннях має зміст вираз:
а) ; б) ; в)
-
Сформулюйте означення парної та непарної функції. Дослідіть на парність функції:
а) ; б) ; в) ;
-
Як розміщенні графіки парної та непарної функції?
-
Яка функція називається зростаючою? Спадною? Наведіть приклади.
-
Які елементарні перетворення графіків функції ви знаєте? Як можна побудувати графік функції:
а) ; б) ; в) ; Г) ;
-
Засвоєння знань.
План.
-
Означення функції .
-
Властивості функції .
-
Графік функції .
Функція вигляду , де називається функцією .
-
.
-
Область визначення .
-
Множина значень .
-
Парність, непарність – ні парна, ні непарна.
-
Зростання, спадання – зростає при .
-
Графік функції.
-
.
-
Область визначення .
-
Множина значень.
-
Парність, непарність – непарна.
-
Зростання, спадання – зростає при .
-
Графік функції.
Степенем додатного числа з раціональним показником , поданим у вигляді , де , називається число , тобто .
Наприклад, .
Властивості степеня з раціональним показником:
Для будь-яких і і будь-яких раціональних і виконується:
-
Формування вмінь.
-
Знайдіть область визначення функції:
-
Укажіть множину значень функції:
-
Дослідіть на парність функції:
-
Укажіть множину, на якій зростає функція:
-
Чи належить графіку функції точка:
-
Не розв’язуючи рівняння, визначте, чи може число -1 бути розв’язком рівняння .
-
Побудуйте графік функції:
-
Подайте степінь з дробовим показником у вигляді кореня:
-
Подайте корінь у вигляді степеня з дробовим показником:
-
Знайдіть значення виразу:
-
Спростіть вираз:
-
Підсумки уроку.
-
Що називається Функцією ?
-
Які ви знаєте властивості функції коли:
а) ;
б) ;
-
Що називається степенем додатного числа з раціональним показником?
-
Які ви знаєте властивості степеня з раціональним показником?
-
Домашнє завдання.
Вивчити теоретичний матеріал, з підручника «Бевз Г.П. Алгебра 10клас» №:
-
543(1,2);
-
544(1);
-
545;
-
549.