УРОК _________________________________ Алгебра 10 клас
Тема уроку: Функції, їх графіки і властивості.
Тип уроку: Узагальнення і систематизація знань учнів.
Мета уроку: Узагальнення і систематизація знань учнів з даної теми;
закріплення умінь і навичок використання властивостей
функцій при розв'язуванні завдань ЗНО; розвиток самостійного
та логічного мислення; розвиток швидкості математичних
обчислень.
Обладнання: мультимедійний проектор, індивідуальні картки самооцінки.
УРОК _________________________________ Алгебра 10 клас
Тема уроку: Функції, їх графіки і властивості.
Тип уроку: Узагальнення і систематизація знань учнів.
Мета уроку: Узагальнення і систематизація знань учнів з даної теми;
закріплення умінь і навичок використання властивостей
функцій при розв’язуванні завдань ЗНО; розвиток самостійного
та логічного мислення; розвиток швидкості математичних
обчислень.
Обладнання: мультимедійний проектор, індивідуальні картки самооцінки.
ХІД УРОКУ
І. Організаційна частина
Доброго дня.
На попередніх уроках ми повторювали, узагальнювали знання про функції. Кожен рухався за своєю власною освітньою траєкторією (під керівництвом вчителя). У кожного учня була змога повторити всі важливі теоретичні факти і відпрацювати практичні навички різними шляхами: колективно на уроці, самостійно вдома, працюючи з чинним підручником, електронним підручником та різними типами завдань. Кожен етап роботи супроводжувався діагностикою рівня розвитку. І зараз ви маєте змогу познайомитись з власними результатами за допомогою таблиці успішності. Сьогодні на уроці у кожного із вас є нагода удосконалити свої знання (індивідуальну освітню діяльність) і покращити власний результат.
Ми навчились розв’язувати всі типові завдання з даної теми і даний урок спрямований на знайомство з рівнем завдань ЗНО.
ІІ. Аналіз рейтингової таблиці успішності учнів з даної теми.
Згідно з аналізом успішності, учні об’єднуються в групи. Протягом уроку таблиця успішності буде поповнюватись оцінками.
1 група (рівень «В») |
2 група (рівень «Б») |
3 група (рівень «А») |
Аналіз рейтингової таблиці (об’єднання в групи) |
||
Колективна актуалізація опорних знань (презентація до урок у «Функції») |
||
Тести за комп’ютерами |
Самостійне встановлення властивостей заданої функції. (презентація «Функції» урок), (картка самооцінки) |
|
Виконують індивідуальні завдання на робочому місці, з подальшим поясненням для учнів 2 і 3 групи. |
виконують тестові завдання ЗНО, запропоновані на екрані, з послідуючою самоперевіркою |
працюють з презентацією «повторення», після чого виконують тестові завдання (рівень А) за комп’ютерами;
|
Підведення підсумків |
ІІІ. Актуалізація опорних знань
IV. Розв’язування вправ.
1 група (високий рівень навчальних досягнень) група учнів, яки виявились найбільш підготовленими до самостійного виконання тестів ЗНО. Тому вони запрошуються за комп’ютери і працюють з тестом В.
2 група і 3 група (достатній і середній рівень навчальних досягнень)
Тема уроку: Функції, їх графіки і властивості.
КАРТКА САМООЦІНКИ
Учень ( учениця ) 10 – класу___________________________________________
№ |
Вид діяльності |
Максимальна кількість балів |
Кількість балів |
1 |
Коментоване дослідження властивостей функції |
10 |
|
2 |
Тестові завдання ЗНО (В), екран |
12 |
|
3 |
Тестові завдання ЗНО (В), комп. |
12 |
|
3 |
Тестові завдання ЗНО (А), комп. |
9 |
|
4 |
Індивідуальне завдання |
12 |
|
№ |
завдання |
відповідь |
1 |
Область визначення |
1 |
2 |
Область значень |
2 |
3 |
Нулі функції - значення Х, при яких У=0 |
3 |
4 5 |
Проміжки знакосталості
|
4 у>0, при х… |
5 у<0, при х… |
||
6 |
Функція стала: У-не змінюється |
6 |
7 |
Найбільше значення функції |
7 |
8 |
Найменше значення функції |
8 |
9 |
Проміжки зростання функції |
9 |
10 |
Проміжки спадання функції |
10 |
2 група
1 група
ІНДИВІДУАЛЬНЕ ЗАВДАННЯ
_________________________________________________________________
3 група
Завдання для комп’ютерного тестування
Відповідь: Г
Відповідь: Б
Відповідь: Г
Відповідь: Г
Відповідь: Д
Відповідь: В
Відповідь: Б
V. Підсумок уроку.
Занесення (порівняння) результатів в рейтингову таблицю. Другу групу ще чекають тести ЗНО. А учні першої групи на другому уроці прокоментують розв’язання завдань поглибленого рівня ЗНО. Дякую учням за співпрацю.
1