Білоцерківська гімназія – початкова школа №15
Урок зарубіжної літератури 5 клас Кушніренко С.М.
Тема уроку: «Г.К.Андерсен «Непохитний олов’яний солдатик»»
Мета: вчити виразно читати та переказувати; розкрити гуманістичний зміст казки, моральні цінності, схарактеризувати героїв та світ людей в казці; розвивати мовлення, мислення, уяву, творчість; виховувати стійкість, непохитність, незламність та інші моральні якості, що становлять загальнолюдські цінності
Обладнання: текст казки, мультимедійна дошка, ноутбук, сигнальні кружечки , картки із завданнями, завдання в вебсервісі гугл класрум
Тип уроку: урок позакласного читання
ХІД УРОКУ
Виконання тесту. Робота в парах. Взаємоперевірка.
МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ
Діти, а чи уважними ви були, коли читали вдома казку «Непохитний олов’яний солдатик»? До якої країни ми сьогодні мандруємо? (Так, до Данії)
А хто написав цю казку? (Ганс Крістіан Андерсен)
(Перегляд відео «ТОП – 10 цікавих фактів про Данію» та «Втікав у казку від власного життя – історія Г.К.Андерсена»)
СЛОВО ВЧИТЕЛЯ.
В казках завжди добро перемагає зло.
Спробуємо переконатись на прикладі казки Г.К.Андерсена «Стійкий олов’яний солдатик» також перемогло добро.
ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
Запис у зошити дати та теми уроку
ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ ТА НАВИЧОК УЧНІВ
РОБОТА В ГРУПАХ
2. СЛОВНИКОВА РОБОТА. Робота з підручником (стор.52)
АНТИТЕЗА – це різке протиставлення героїв, ситуацій, характерів, душевних або природних станів тощо (запис до літературознавчого словничка)
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
У країні казочок
Жив веселий Колобок.
Разом з ними всі звірята
Вишикувались на зарядку.
Похитали головою,
Раз – притупнули ногою,
Руки в гору піднесли,
Трішки ними потрясли.
Нахилились вліво, вправо,
Та цього іще замало.
Руки – вгору, руки – вниз,
Раз присіли, піднялись.
Головою похитали
І читати знов почали.
ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК
Визначте, які прислів’я можна віднести до характеристики гнома, а які — до олов’яного солдатика чи до обох героїв.
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
прочитати казку "Синдбад - мореплавець" (перша подорож). ООП - подивитись відео.
VII. ПІДСУМОК УРОКУ
Мікрофон
- Що сподобалось і запам’яталось на уроці?
- Чого навчає казка «Непохитний олов’яний солдатик»?