Комунальна організація (установа, заклад)
«Шосткинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8
Шосткинської міської ради Сумської області»
Година психолога
Добро очима дітей
Підготувала
практичний психолог
Самофал Наталія Федорівна
Шостка – 2019
Мета: сприяти позитивному ставленню учнів один до одного, розвиток вміння аналізувати ситуації та робити висновки, виховувати бажання робити добрі справи.
Аудиторія: 2 класи
Хід заняття
1.Привітання.
Мета: сприяти згуртованості колективу, створювати позитивний настрій.
Пропоную згадати віршик, яким ми починали свої заняття в 1 класі. Об’єднаємося у коло. Згадаємо наше привітання:
Станемо разом ми у коло
Скільки друзів –
Глянь навколо.
Руку другу простягну,
Посмішку всім покажу.
Будемо всі ми дружно грати.
Один одному допомагати.
2.Вправа «Мікрофон»
Мета: розвиток вміння говорити компліменти, виділятипозитивні яскраві риси особистості
Як ми вміємо один одному настрій піднімати? Компліментами! Закінчіть фразу: «Мені подобається в тобі те, що..» Діти по колу намагаються завершити запропоновану фразу з тим, щоб уміти виділяти в особистості кожного однокласника те, за що його дійсно слід поважати.
Обговорення: Чи сподобалася гра?
Чи приємно було чути про себе щось позитивне?
3. Інформаційне повідомлення «Добро – це…»
4. Ставлення до оточуючих»
Мета: розивати в учнів вміння формувати правила, розвиток вміння аналізувати та робити висновки
Давайте поговоримо як це «добре» ставитися до навколишніх людей.
Розгляд малюнків і обговорення (бажано на великому екрані) (див Додатки)
5. Гра «Казковий герой».
Мета: розвивати швидкість реакції, образне уявлення.
-Давайте пограємо. Я буду говорити ім’я казкового героя, якщо він добрий, ви радісно вигукуєте «добрий», якщо злий – закриваєте обличчя долоньками.
(Телесика, Фіксики, Червоної Шапочки, Попелюшки, Карабаса – Барабаса, Баби – Яги, Кощея, Снігуроньки, Мальвіни, лікар Айболить.)
Навіть у мультфільмах, а не лише в казках, говориться про важливіть добрих справ.
Які мультфільми ви знаєте ?
6.Гра « Потяг Доброти»
Мета: сприяти згуртованості колективу, розвивати вміння грати за правилами.
Підїзжає потяг чух- чух і відбувається діалог з кожним учнем:
– Привіт, я чух-чух!
– Привіт! Я вагончик _______ ім’я , (дитина говорить добру справу, яку любить робити)
– Поїхали з нами!
Дитина долучається ще одним вагончиком. Клас формується у довгий потяг.
7.Рефлексія.
Мета: підведення підсумків, акцент на позитивних моментах заняття.
- Що робили на занятті?
- Які завдання сподобались?