19 серпня о 18:00Вебінар: Ментальна арифметика: розвиваємо обидві півкулі головного мозку

Консультація для батьків дошкільників "Таємниця малюнка"

Про матеріал
Мабуть, немає такої дитини, яка б не любила малювати. Навколишній, світ, предмети, близьких людей. А чи знали ви, що кожен дитячий малюнок може вам багато про що розказати? Як навчитися читати витвори вашої малечі?  Малювання не тільки допоможе вам зробити психологічний портрет дитини, але і зміцнить його пальчики, навчить координації, тонким рухам, і пізніше йому легше буде оволодіти письмом. До того ж, малюючи, він буде помічати особливості навколишнього світу, наприклад, що у кішки і у стільця чотири ноги, а у людини - дві.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Таємниці дитячих малюнків. Мабуть, немає такої дитини, яка б не любила малювати. Навколишній, світ, предмети, близьких людей. А чи знали ви, що кожен дитячий малюнок може вам багато про що розказати? Як навчитися читати витвори вашої малечі? Закодованим шедеврам да Вінчі далеко до каракулів вашого малюка. У перших заховані лише символи, а малюнок дитини - відображення його душі, почуттів, ставлення до себе, до сім'ї і до світу, який його оточує. Все це нескладно розгледіти за умови, що ви підберете вірний код.

Номер слайду 2

Ми малюємо чоловічків2 роки: малюк зображає людину у вигляді концентричних незавершених кіл.3 роки: круги замкнуті, з'являється зображення очей, а також рук і ніг в мініатюрі.3 роки і 2 місяці: чоловічок- «пуголовок», зображені всі риси обличчя, волосся, непропорційні руки і ноги.3 роки і 7 місяців: з'являється тулуб, руки вимальовані більш детально. Після 4 років: всі частини тіла промальовані, деякі диспропорційні, на обличчі посмішка. Після 5 років: всі частини тіла зображені чітко, на кистях і ступнях промальовані пальці, у чоловічків є статева ідентифікація.

Номер слайду 3

Кольорові думки. Зрозуміти, яка вона ця маленька людина, чим живе і що відчуває, допоможуть і кольори, які він використовує в малюванні. Приміром, якщо на малюнку присутні не менше 5-7 кольорів, дитина живе повним життям, насолоджується його фарбами. Використання одного-двох кольорів можна пробачити дворічному малюкові, але ніяк не трьох-, чотирирічному. Це означає одне: малюка щось гнітить, і фарб не вистачає не тільки в малюнку, але і в його житті. Колір, яким він розфарбовує членів родини, теж багато про що говорить. Наприклад, для нелюбимих він вибирає коричневий або чорний колір. А для коханих - жовтий. Адже коли дітей запитують, з чим у них асоціюється мама, вони часто відповідають: з сонечком.

Номер слайду 4

Якщо в малюнку переважає: Синій - дитина спокійна і врівноважена. Їй не нудно одній, адже вона любить поміркувати. Дружбі вона віддається цілком, бо воліє віддавати, а не отримувати. Однак слід враховувати одне «але». Часом діти вибирають синій не тому, що спокійні, а тому що хочуть заспокоїтися. Зелений - дитина незалежна, наполеглива, вперта. Зелений для неї - колір спокою і безпеки, до яких вона прагне. Червоний - дитина ексцентрична, агресивна, активна і легко збудлива.

Номер слайду 5

Жовтий - малюк - допитливий оптиміст. Фіолетовий - дитина любить фантазувати, вона емоційна, але в той же час дуже чутлива і ранима. Коричневий - дитина часто відчуває негативні емоції. Вона повільна і фізично не розвинена. Чорний - дитина пригнічена, чорний колір вона використовує як протест проти дискомфорту, який відчуває. Їй необхідна зміна атмосфери. Сірий - все одно що відсутність кольору. Малюк байдужий до навколишнього, він прагне не помічати того, що йому не подобається і що його тривожить.

Номер слайду 6

Успіхів Вам !!!Такі нескладні ключі вам знадобляться для розшифровки малюнка маленького чоловічка. Малювання не тільки допоможе вам зробити психологічний портрет дитини, але і зміцнить його пальчики, навчить координації, тонким рухам, і пізніше йому легше буде оволодіти письмом. До того ж, малюючи, він буде помічати особливості навколишнього світу, наприклад, що у кішки і у стільця чотири ноги, а у людини - дві. Практичний психолог ТНВК №35 Ханенко С. В.

pptx
Пов’язані теми
Психологія, Виховна робота
Додано
27 березня
Переглядів
139
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку