Година спілкування „Крок в безодню”
(анкета думок з приводу боротьби з наркоманією та СНІДом)
Мета: Викликати в учнів негативне ставлення до наркоманії, яка завдає шкоди здоров’ю людини. Пропагувати здоровий спосіб життя. Обговорити із вихованцями ситуації з метою попередження вживання наркотиків.
Обладнання: Напис на дошці „Від наркотиків до ВІЛ-інфекції лише один крок!”, стіннівка „Шляхи передачі ВІЛ-інфекції”.
Учитель: Сьогодні наша зустріч присвячена проблемам величезної ваги, тому що від їх вирішення залежить не просто майбутнє життя суспільства, а життя взагалі. Ми говоримо про наркоманію, адже „від наркоманії до СНІДу лише один крок!”
Учень: Наркоманія хвороба особлива, багато в ній зовсім не зрозумілого в нам. Чому , наприклад, вона виникає в основному у молоді? Чому в однієї молодої людини не виникає пристрасті до вживання наркотиків, а інша без цього не може просто існувати?
Учень: Причин багато. Та все таки головним винуватцем є сама людина. Тому не треба змовчувати про проблеми наркоманії , а говорити про страхітливі наслідки цієї біди.
Учитель: Більшість підлітків знає, що вживання наркотиків шкідливе для організму, веде навіть до смерті. Чому ж вони їх вживають? Можливо підлітки стають жертвами негідників, які їх штовхають до цього і роблять залежними від наркотиків.
Учень: Давайте розберемося разом в трактуванні окремих слів, понять.
Учитель: Чому з’являються наркомани?
Учень: Скільки їх доріг у безодню. Із соку маку приготовляють морфій, героїн, лауданум – це опійна наркоманія, яка розвивається надто швидко.
Учень: Існує наркоманія, яка пов’язана із вживанням препаратів коноплі. Гашин, анаша, маріхуана – це все наркотичні речовини, які містяться в різних видах коноплі.
Учень: Однією із найдавніших є кокаїнова наркоманія. У кокаїністів дуже часто буває галюцинація, переоцінення власних можливостей, відсутність апетиту, виснаження, безсоння.
Учень: Можна навести величезну кількість наркотичних речовин, але результат їх один. Наркомани, які звикли збуджувати себе зіллям, стають соціально небезпечними, йдуть на все, щоб придбати необхідний для себе препарат.
Учитель: Наркоманія дає іще один поштовх до страшної хвороби – чуми ХХ століття – СНІД.
Учень: Приблизно в 1984 – 1985 роках почалася епідемія не вивченої на той час хвороби, яка вражала імунну систему організму, в результаті чого людина ставала беззахисною перед будб-яким мікроорганізмом – СНІД. Наркоманія страшна сама по собі, бо людина яка стала на цей шлях, втрачає людське обличчя . Але сьогодні наркоманія страшна і СНІДом, так як наркомани користуються нестерильними щирицями.
Учитель: Наркоманія і СНІД – це жахливо! В профілактиці наркоманії немає поганих чи хороших методів, усі законні способи добрі, якщо вони попереджають це зло. Що краще? Здоровий спосіб життя, чи крок в безодню? Пропоную Вам анкету думок з приводу боротьби з наркоманією та СНІДом.
Інформація з додаткових джерел
Учитель: Згідно даних звіту Всесвітньої організації охорони здоров”я, Україна займає одне із перших місць в Східній Європі по кількості зареєстрованих носіїв вірусу імунодефіциту людини - ВІЛ. Всього на Україні офіційно зареєстровано 37588 ВІЛ-інфікованих, в тому числі 2136 тисяч дітей і 289 іноземців.
Найбільше ВІЛ-інфікованих у Донецькій, Дніпропетровській, Одеській, Миколаївській областях, автономній республіці Крим.
В основному це молоді люди віком 20 – 30 років, і все більше серед них підлітків. По кількості ВІЛ-інфікованих, Одеська область займає перше місце в Україні. Тут зареєстровано 6 тисяч ВІЛ- інфікованих, серед яких 40 дітей і 443 чол хворі СНІДом.
Наш район займає одне із перших місць в області по захворюванню на СНІД. І тому з цією ціллю в районній поліклініці є кабінет, де можна анонімно здати аналіз на СНІД.
Учитель: І на завершення нашої виховної години хочу вам порадити і побажати завжди бути здоровими
Здоров”я – це бажання жити!
Не треба пити і курити!
Наркотик – смерть, всі зрозуміли,
І розібратися зуміли,
У чому для здоров”я шкода,
Що ні до чого в звичках мода,
Що в спорті треба гартуватись,
Тоді всі будуть посміхатись,
І не померкне ваше серце
Удача гляне у віконце,
Бажаю всім здоров’я й щастя,
Хай обминає СНІД – ненастя!
Результати анкетування думок
з приводу боротьби з наркоманією та СНІДом.
В анкетуванні брало участь 9 учнів 9 класу.
Запитання анкети
- позитивні думки - негативні думки
Аналізуючи діаграму можна сказати , що більшість старшокласників школи дали відверті відповіді на поставлені запитання і допоможуть своїм одноліткам у боротьбі з наркоманією та СНІДом.