" Графічний редактор. Створення об’єктів в середовищі графічного редактора, палітра кольорів."

Про матеріал

Урок інформатики 3 клас. На уроці використані цікаві та різноманітні форми роботи з використанням не тільки комп'ютерів . Учні на уроці читають вірші малюють малюнки на папері

Перегляд файлу

3клас

Інформатика 

Тема: Графічний редактор. Створення об’єктів в середовищі графічного редактора, палітра кольорів.

Мета: формувати поняття графічного редактора; ознайомити з інтерфейсом графічного редактора; формувати вміння працювати з елементами інтерфейсу програми; удосконалювати навички самостійної роботи на комп'ютері; формувати вміння міркувати; виховувати відповідальність, самостійність.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок.

Обладнання та наочність:  комп’ютери.

Програмне забезпечення: графічний редактор Paint

 

Хід уроку

I.  Організаційний етап

Всі зібрались в класі діти?!

Домовляймось не шуміти.

Як питають – то кажіть,

Тільки руку підійміть.

Наш комп’ютер – то машина,

Ну а ти -  лише дитина.

Про безпеку пам’ятай,

Що не знаєш запитай. ( Cтоять біля стільчиків)

 

 Любі діти , у наш клас

Завітали люди  щирі.

Привітайте  в добрий  час

Гостей посмішкою  й миром

Діти: Ми  вам раді , люди  добрі,

І  вітаєм  щиро  вас.

І  запрошуєм  ласкаво

На  урок  у третій  клас

(діти сідають за комп’ютери)

II. Мотивація навчальної діяльності

( Стукає  в двері Осінь)

  1. Хто вона , ота красуня

В золотім  намисті ,

Що  без пензля  і без  барв

Скрізь  малює листя.

На деревах  листя  те

Так блищить , мов золоте?

Хто вона , ота  красуня?

Діти: Осінь

Так , діти це  осінь.

І  ми її уклінно  просим :

«Заходь  у гості, люба  Осінь».

Осінь: Добрий день, в добрий час!

Рада , діти ,бачить вас!

Не сама  до вас  прийшла -

 Я гостинці  принесла.

 Я- осінь  чарівна  й  ясна

Я дивна , наче казочка  сама.

Тримаю  пензлик  у руках ,

          малюю  у садах ,  в гаях

Малюю  всюди – тут  і там,

Щоб  вміли ви красу кохати,

Щоб  теж у руки пензлик брали ,

Красу природи  малювали.

 

На уроках  малювання  ви  малюєте олівцями , фарбами , (Зразки   малюнків) також за допомогою  комп’ютера  розпечатані пейзажі.

 

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

На  уроці інформатики за  допомогою чого ми будемо малювати?

- графічного редактора. Зараз перевіримо  що ви пам’ятаєте  про графічний  редактор.

Тест :

1.Графічний редактор має назву:

а) Word

б) Opera

        в)Paint

        2.Графічний редактор має значок:

 

                 

 3.За допомогою графічного редактора  можна:

а) слухати музику

б)малювати

в) перекладати  текст

    4. До інструментів графічного  редактора відносяться:

          а) ручка

          б) фломастер

          в) олівець

    5. Фарби  в графічному редакторі  мають назву:

         а) панель

         б)інструмент

         в) палітра.

   Сьогодні на уроці ми з вами продовжимо роботу з графічним редактором.Перед  тим  як почати  працювати , ми повинні  повторити  правила безпечної  роботи за   комп’ютером.

 Інструктаж з правил безпечної роботи за комп’ютером.

Гра «Так чи ні?»( так плескаємо  в долоні, ні показуємо головою)

  • Треба швидко забігати в клас, не чекати, як покличуть вас. (Ні)
  • Вибрати найкраще місце і туди самому сісти. (Ні)
  • Краще тихо в клас зайти, вільне місце там знайти. (Так)
  • Запитати дозволу, щоб сісти. За комп’ютером не їсти. (Так)
  • Голосно покликать друга, як не чув, — то раз і вдруге. (Ні)
  • Клавіші усі вмить натискаю, але дозволу про це я не питаю. (Ні)
  • Ні шнурів, ані дротів я не чіпаю, бо всі правила я добре знаю. (Так)

 

Відкриваємо  програму графічний редактор .

На робочому  столі знайдемо значок програми Paint.

Як  ще можемо відкрити  цю  програму? «Пуск – Усі програми – Стандартні - Paint»

  

 

  Інтерфейс програми Paint: рядок заголовка, рядок меню, панель інструментів, палітра, робоча область

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

IV. Вивчення нового матеріалу

— На полі  ви будете створювати свої «шедеври», використовуючи різні інструменти для малювання, які нагадують звичайні. Окрім інструментів є готові геометричні фігури, такі як овал, прямокутник, лінія. Інструменти і фігури розташовані на панелі інструментів. Щоб малюнок був яскравим і милував око, ви можете вибрати колір з набору кольорів. Для вибору потрібного інструмента, фігури або кольору використовуйте ліву кнопку миші.  Елементи зафарбовування : заливка, розпилювач , пензель.

V. Формування вмінь і навичок

1. Робота за комп’ютерами

 Сьогодні  на уроці   ми  будемо  малювати  осінній  пейзаж. Давайте розглянемо що ви бачите  на картинах?

Це дерево , яке можна намалювати  за допомогою прямокутника , лінії ,еліпса ( я малюю  і діти повторюють). Потрібно розфарбувати.

Давайте  згадаємо якими кольорами розфарбовує  осінь .Підказки  ми знайдемо  в корзинці :  коричневий листочок – це стовбур дерева  розфарбовуємо за допомогою заливки (діти повторюють), зелений листочок ( можливо хтось знає віршик  про зелений колір восени?)

 Вересень зеленим

Осінь залишила,

Бо в траві високій

Пензлик загубила.

  •  Аж у жовтні осінь
  • пензлика знайшла
  • Й малювати  фарбами
  • Скрізь розпочала.

 

Червоний листочок (що ми можемо в нашому пейзажі розмалювати червоним? Листочки які падають з дерева  за допомогою чого ми їх розфарбуємо? Давайте  спробуємо інструмент розпилювач. І віршик почуємо.)

       -Золотим й червоним ,

  •        Змалювала гай,
  •        Річку – темно- синім
  •        Й синім  небокрай.

А річку ми намалюємо за допомогою  пензлика.

Жовтий листочок. За допомогою заливки розфарбовуємо дерево.

 

Листя жовте  та червоне

Легко з дерева  злітає,

Мов метелик , на долоні

З тихим шелестом  сідає.

Білий  листочок , а що восени біле , можливо Осінь нам про щось нагадує ?

 

Зникли  біленькі хмаринки,

Небо  не синє, свинцеве,

Зрідка  снуються  сніжинки

В переддення грудневе.

Дійсно скоро зима  і іноді до нас прилітають сніжинки з хмарки . Ми її намалюємо за допомогою олівця та зафарбуємо в( останній листочок сірий) сірий колір.

 

  Фізкультхвилинка на комп’ютері.

Фізкультхвилинка Осінь - http://onlinemusic.com.ua/play/%D1%84%D1%96%D0%B7%D1%85%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%B0-%D0%BE%D1%81%D1%96%D0%BD%D1%8C/8-n6kyRDR-8.html

      Малювати  можна  не тільки  олівцями (ними  малюють  художники), а ще  словами ( ними  малюють  поети).Композитори  малюють , створюючи  музику . Петро Ілліч  Чайковський  написав  музику  до всіх  пір  року. Вона  буде  супроводжувати  вас  під  час роботи  , щоб  створити осінній настрій.

Додати до пейзажу  можна щось , прослухавши  пісні:

http://onlinemusic.com.ua/play/%D0%BE%D1%81%D1%96%D0%BD%D1%8C-%D1%96%D0%B4%D0%B5/xC9Xe64gqM0.html

 

Діти ви можете домалювати  вже розпочатий пейзаж , або створити  свій.

ДІТИ  МАЛЮЮТЬ.

VI. Підсумок уроку.

  «Хвастощі» Я знаю  більше за  всіх про те ,як ….

Я навчився....

Я вмію розфарбовувати  малюнок  за  допомогою…

Я  зможу  намалювати ….  за допомогою….

Мені не вдалось..

 

Дорогі діти  я дуже дякую  вам за урок , всі були молодці , не сумуйте якщо вам  не все  вдалося , ми ж навчаємось і у нас  все попереду.

Наш  урок закінчено.

Давайте подякуємо  осені , що завітала до нас  у гості.

Осінь: Бажаю Вам  щастя  рясного,

Здоров’я  міцного,

Неба безхмарного

Настрою  гарного

Щастя , здоров’я, добра!

А  серцю – тільки  тепла !

Щоб не краяли  його  ні  біль , ні жаль,

Щоб  сповнилися  тисячі мрій  і бажань.

7. Рефлексія.

В нагороду за чудову роботу  на уроці  я дарую  вам гостинці.

 Осінь  за  гарну  роботу  дарує  яблука чи груші

 

 

doc
Додано
4 квітня 2018
Переглядів
2475
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку