виховання бережливого ставлення до природи, бажання ділитися своїми роздумами про те, як треба оберігати природу, збагатити знання учнів про лікарські рослини рідного краю, вивчати правила збирання рослин; ознайомити з поняттям про декоративну форму та декоративний колір;розвивати вміння збагачувати силуетні плями декоративним оздобленням.
Міністерство освіти і науки України
Красноармійський районний відділ освіти
Будинок дитячої творчості
Гурткове заняття
“Створення костюма улюбленого казкового героя”
Керівник гуртка
“ Чарівні пензлики”
Саглай С.В.
2007 р.
Тема. Створення театрального костюма улюбленого
казкового героя
Мета. Дати поняття про театральний художній образ, вчити розуміти
художній образ, висловлювати своє ставлення до нього виразними
засобами образотворчого мистецтва, вчити малювати за уявою.
Пояснити розуміння театральних декорацій.
Розвивати пам’ять, уяву, фантазію, творчі здібності, дедуктивне та
індуктивне мислення, уміння малюючи пов’язувати характером героя
Виховувати любов до театру, народної казкової творчості
Обладнання: зображення казкових героїв казки, зразки ляльок до казки,
казкові збірники, малюнки з зображенням театральних сцен, олівці,
фарби, малюнки
Хід заняття
І Організація дітей. Створення позитивного емоційного настрою
Любі діти, підніміться!
Один одному всміхніться
Успіхів всім побажайте
До малюнків приступайте!
Ми розумні та завзяті,
Учимось всі малювати!
ІІ. Повідомлення теми заняття
ІІІ. Бесіда з елементами розповіді керівника
( Образотворче мистецтво, література, музика, театр, кіно)
Актор у театрі, під керівництвом режисера, перевтілюється в цей образ, уявляючи його, використовує театральні виразні засоби. Художній образ – це основа художнього твору. Кожний образ має свій характер, зовнішність, по – різному діє в різних обставинах.
Ми з вами знаємо що таке – ескіз. Сьогодні будемо працювати з образами казкових героїв.
IV. Казкова скарбниця
V. Театралізація
Кожен вихованець спробує привітатися з друзями своїм улюбленим казковим героєм, передавши йому свій настрій
VI. Робота з казками
( Це предмети на сцені , необхідні для постановки спектаклю – будинок, тин, тощо . А фон , на якому проходять основні події, називають – задником. Він вішається на двох стійках, з’єднаних горизонтальною планкою)
VII. Демонстрація репродукцій картин А. Куїнджі “ Вечір на Україні”, К. Білокур “Квіти за тином”
Хвилинка відпочинку
VIII. Ділення на бригади
Керівник ділить вихованців на три бригади художників – декораторів
IX. Робота з персонажами казочки
X. Колективне інсценування казочки “Ріпка”
Інсценування проходить як справжньої казочки, так і переробленої, де дід, бабця, онучка, кішка та песик не хотіли займатися зарядкою і що з цього вийшло
XI. Підсумок заняття
Метод “ Вільний мікрофон”
Міністерство освіти і науки України
Красноармійський районний відділ освіти
Будинок дитячої творчості
Гурткове заняття
“Сонячні квіти ”
Керівник гуртка
“ Чарівні пензлики”
Саглай С.В.
Заняття гуртка ( Керівник Саглай С.В. )
Мета: виховання бережливого ставлення до природи, бажання ділитися
своїми роздумами про те, як треба оберігати природу, збагатити
знання учнів про лікарські рослини рідного краю, вивчати правила
збирання рослин;
ознайомити з поняттям про декоративну форму та декоративний
колір;
розвивати вміння збагачувати силуетні плями декоративним
оздобленням.
Обладнання: матеріали – гуаш, палець для техніки живого розпису
пальцем,
кольоровий папір, малюнки, вірші В.Солоухіна, Д.Павличко
Хід заняття
І. Організаційна частина
ІІ. Мотивація пізнавальної діяльності
Робота за віршем
Росла в гаю… Та не довго навтішалась
Під високим дубом … біла
Захищалась від негоди І їй рука чоловіча
Під віттям широким. Віку вкоротила.
Ой понесли… Промовила: …
У високу залу, “ Прощай гаю милий!
Понесли її з собою, І ти, дубе мій високий,
Панночка до балу. Друже мій єдиний!”
Та ж панночка в веселому Та й замовкла
Вальсі закружилась Байдужою панночка рукою
А в … голова Тую квіточку зів’ялу
Пов’яла, схилилась. Кинула додолу.
Вставити пропущене слово.
Як би ти вчинив із квіткою?
2. Робота з мімікою
Показати задоволену квітку та сумну
3.Гра “Злови риму”
Весна
До нас, наче Фея, залетіла вона –
В зеленому одязі, в квітках … (весна).
Серед лугу, наче діти,
Розцвіли весняні … (квіти).
З-під снігу, де джерельце ніжне,
Пробивсь до сонечка … (підсніжник).
Горить, пала на сонці цвіт,
Тому і зветься … (горицвіт).
На пагорбі, де рідний ліс,
Цвіте-красується … (нарцис).
А край долинки, де затінок,
Повивсь хрещатенький … (барвінок).
Ось на галявині Наталка
Побачила малу… (фіалку).
Одяг червоний він жупан,
Стоїть, пишається … (тюльпан).
Всіх на бал запросим вас
Танцювати з квітками … (вальс).
4.Слово керівника
Мабуть, не знайдеться в світі такої людини, яка б не любила природу. Одні милуються лісами, інші обожнюють високі гори та бурхливі ріки, а ще інші в захваті від простоти степу.
Але можна з певністю сказати, що ми не тільки милуємося, а і використовуємо цілющі здібності природи.
ІІІ. Знайомство з новими квітами
З природою живи у дружбі,
То буде вона у службі.
Чи знаєте чим допомагають людям дані квіточки?
Конвалії – з неї роблять ліки для тих у кого серце болить
Ромашка – для полоскання горла, промивання ран
Подорожник – для загоювання ран, наривів, застосовують зовнішньо у вигляді примочок
Мати – й – мачуха – для лікування хвороб дихальних шляхів
Шипшина – застосовують у випадках захворювання печінки, як жовчогінний засіб
(Вірші В.Солоухина, Д.Павличка)
А) Читання віршів учнями
Б) Бесіда
- Як ви гадаєте, що це за сонячні квіти? ( Кульбаби )
- А інша квітка? ( Соняшник )
- Чому обидві квітки названо сонячними?
- Який колір мають ці квітки?
- Чи можна зробити квіти казковими, декоративними?
4. Знайомство з творами народного майстра Марії Примаченко
Соняшник може бути і не жовтим, бо в казці все може бути не таким, як в дійсності. І на вашому малюнку кольори квітів, листя та вазону можуть бути будь-якими.
IV. Хвилинка відпочинку
Сонце спить, небо спить
( очі закриті долонями ),
Навіть вітер не шумить,
Рано – вранці сонце встало
( відкривають очі й піднімають голови )
І проміння всім послало
( Піднімаються на носки, руки підносять вгору, розводять руки у сторони)
V. Постановка практичного завдання
У світ краси полинемо ми сьогодні,
Бо де квіти – там завжди краса,
Полинемо в країну Квіткову безодню,
Де чути їх подих, їх голоси
Малюємо сонячні квіти у вазоні. Колір вибираємо за бажанням
VI. Практичне завдання
Під час виконування практичного завдання вихователь допомагає вирішати виникаючи технічні проблеми
VII. Підсумок заняття
Щоб рослини приносили користь і не зникли, треба вміти збирати їх і сушити. Збирають лікарські рослини на початку цвітіння, корені – восени, насіння – коли достигне, кору – навесні, коли сік іде. Збирають у суху погоду, як зійде роса, але не опівдні. Сушать не на сонці.
Увага! Ні в якому разі не можна зберігати в целофанових пакетах.
Згадайте назви книжок про охорону рідкісних видів рослин