Тема. Holidays
Мета:
повторити ЛО теми; закріпити граматичний матеріал: порядкові числівники; поглиблювати знання учнів про культурні традиції у Великій Британії та в Україні; вдосконалювати навички читання, усного та писемного мовлення;
розвивати слухову пам'ять, увагу, логічне та асоціативне мислення, самостійність, уміння оцінювати себе;
виховувати інтерес та повагу до культурних традицій нашої країни та країни, мова якої вивчається.
Тип уроку: урок закріплення вивченої теми.
Обладнання: підручник, словники, картки для самостійної роботи , мультимедійний пристрій, малюнки свят, святкове аксесуари та елементи одягу .
Методи та методичні прийоми: словесні (розповідь), наочні (ілюстрації до теми), практичні (вправи).
Форми організації пізнавальної діяльності учнів: фронтальна, колективна, індивідуально-відокремлена.
Хід уроку
Привітання. Налаштування учнів на доброзичливу обстановку в класі.
T: Good day, pupils! Nice to see you!
Today we have an unusual lesson because we have our guests.
Turn around and say “ Good day, teachers!”
T: -So what season is it now?
Перевірка домашнього завдання
T: Your homework was to learn words about holidays. Look at the pictures and repeat after me.
Т: Name the British and Ukrainian holidays on the blackboard!
Look at the cards with names of holidays and put them on pictures at the blackboard (Дітям пропонується обрати картки з назвами свят і підібрати іх відповідно до малюнків свят що є на дошці та прикріпити знизу магнітом)
VI. Reading. Riddles (вибираємо хлопчика , який з новорічного чобітка буде давати загадки учням за бажанням, одягнений у святковий конусний капелюшок відповідаючи на вірність вгаданої загадки словами «yes you right» or «no»)
1. It’s a big festival in the USA and Canada to celebrate the harvest. The special foods on the table are a turkey, sweet potatoes and cranberry sauce. (Thanksgiving Day).
2. People decorate the houses with bright lights and ornaments. They exchange postcards and gifts. Children like this holiday very much, because they always find presents early in the morning. (Christmas)
3. The traditional colors of this holiday are orange, black and yellow. Children dress up in costumes of skeletons, goblins, black cats and spiders. There are many jack-o-lanterns in the streets when it is dark.(Halloween)
4. People send special cards to someone they love. Usually they don’t sign their names. (St Valentine’s Day)
5. At this holiday in England schools close for two weeks. People give each other chocolate eggs. (Easter)
6. It is in March. It is for women. They usually get flowers and presents from husbands and children. (Mother’s Day)
Teacher: Very good, children.
https://learnenglishkids.britishcouncil.org/short-stories/my-favourite-day-christmas
Game (виконуємо завдання за допомогою безпровідної комп’ютерної миші , яка передається від учня до учня, перевіряємо виконання кнопкою «Finish»)
VII. Рефлексивно – оцінюючий
Відгадуємо колядки за мінусовками та називаємо їх (англійська чи українська, назва її)
Підведення підсумків уроку.
Молодці! Ви сьогодні дуже гарно попрацювали! Tепер ви зможете вільно та розказати про своє улюблене свято .
Діти співають пісню( We wish you a Merry Christmas)