22 вересня виповнилося 228 років від дня народження великого англійського вченого Майкла Фарадея (22 вересня 1791 – 25 серпня 1867), два відкриття якого лежать в основі електроенергетики:
у 1821 він створив прообраз електродвигуна, а в 1831 р. відкрив явище електромагнітної індукції, яке лежить в основі роботи електричних генераторів.
Засвоївши погляди Фарадея на природу електромагнітних явищ і використавши результати його дослідів, Дж.К.Максвелл створив свою теорію електромагнетизму.
Фарадей отримав також низку інших видатних наукових результатів, зокрема відкрив і дослідив явища парамагнетизму, діамагнетизму, обертання площини поляризації світла в магнітному полі, відкрив закони електролізу.
Чи знаєте Ви, що…
У Фарадея був особливий талісман, який він постійно носив у кишені - це магніт.
Завдяки тому, що Фарадей обожнював читати він став учнем вченого Хумфрі Дейві. А потім одним з кращих в світі вчених-експериментаторів.
Майкл Фарадей мав безліч позитивних якостей: працьовитість, методичність, ретельність виконання експериментів.
Був дуже доброю і скромною людиною. М.Фарадея прозвали "королем експериментаторів".
З 1825 року і до смерті він був директором лабораторії Королівського інституту.
Англійська королева Вікторія надала фізику будинок в довічне користування. Будівля була частиною Хемптон-Корт, палацового комплексу. Всі податки і витрати королева взяла на себе. Фарадей провів тут свої останні роки, і помер за письмовим столом.
Ніколи з часів Галілея світ не бачив стільки вражаючих і різносторонніх відкриттів, що вийшли з однієї голови, і навряд скоро побачить другого Фарадея
Столєтов
Якби у світовій історії не з'явився такий чоловік, як Майкл Фарадей, то наше життя навряд чи була б таким, яке вона є зараз. У нас би не було комп'ютерів, не було б електрики, не було б нержавіючої сталі, не було б мідних проводів, алюмінієвих ложок і ще багато чого. Але він з'явився і зробив стільки великих відкриттів, кожне з яких могло б зробити його успішним, навіть якщо б він не відкрив більше нічого.