Інтегрований урок математики та природознавства дає можливість познайомити учнів з розв'язуванням рівнянь, у яких права частина подана числовим виразом; формувати вміння розв'язувати розширені задачі на спосіб зведення до одиниці та збагатити знання про Світовий океан.Використані технології: графічний диктант, «Мозковий штурм», вправа «Чиста дошка», «Броунівський рух», «Два-чотири-всі разом», вправа «Очікування результатів»
Інтегрований урок математики в 3 класі
Вчитель: Свєрдлова Л.В.
Тема: Додавання та віднімання на основі десяткового складу числа. Рівняння. Задачі. (№292-300, с.47)
Мета: ознайомити учнів з розв'язуванням рівнянь, у яких права частина подана числовим виразом; формувати вміння розв'язувати розширені задачі на спосіб зведення до одиниці; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення, уважність; прищеплювати цікавість до математики.
Обладнання: презентація, кораблик,картки «Попрацюємо на полях», портрет Магеллана, смайлики
Тип уроку: урок формування знань, умінь і навичок
Використані технології: графічний диктант, «Мозковий штурм», вправа «Чиста дошка», «Броунівський рух», «Два-чотири-всі разом», вправа «Очікування результатів»
ХІД УРОКУ:
І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
Дружньо візьмемось за руки,
І приступимо до науки.
Раз, два, три, чотири, п’ять,
Хочемо все на світі знать.
ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
Додавати й віднімати,
На доданки розкладати
Вчасно руку піднімати,
Щоб задачу розв’язати.
Вправа «Очікування результатів»
Цей урок мене навчить….
працював активно, творчо
я старався
міг працювати й краще
Графічний диктант
2 кл. праворуч, 1 вгору, 2 ліворуч, 2 вниз, 1 вправо, 4 вниз, 1 вліво,
1 вниз, 3 вправо, 1 вниз, 7 вліво 1 навскіс ліворуч вгору, 5 праворуч,
1 вгору, 1 вліво, 4 вгору, 1 вправо.
ІІІ. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ: ПОДОРОЖ ПО ОКЕАНУ
МАТЕМАТИКИ
1.Математичний диктант
Понад 400 років тому вперше було здійснено кругосвітнє плавання.
У морську подорож з Іспанії вирушило 5 невеликих кораблів. Вів їх
сміливий 35 річний мореплавець Магеллан. Ця подорож тривала майже 3 роки. Вона була дуже важкою. З подорожі повернувся лише 1 корабель. На його палубі залишилося 18 моряків. Ця подорож мала велике значення для науки. Експедиція Магеллана, обійшовши навколо Землі, довела, що Земля має форму кулі.
2.«Мозковий штурм»
Коли треба знайти суму, то ми…(додаємо);
Щоб знайти периметр квадрата зі стороною а, треба….;
Щоб знайти різницю треба…(відняти);
Продуктивність праці – це …..(обсяг роботи, виконаної за одиницю часу: 1год, 1день, 1місяць)
Швачка за 5 днів роботи пошила 35 футболок. Якою буде продуктивність праці швачки?
3.Усний рахунок,вправа «Чиста дошка»
- Наш кораблик потрапив на цифрову мілину, давайте допомагати йому,
треба скласти приклади на додавання або віднімання з відповіддю
420, 80, 110, 234, 780.
4.Робота з картками «Попрацюємо на полях зошита»
5.Завдання на кмітливість
а)знайди в кожному рядку зайве число
300 176 100 500 700
226 238 49 253 254
б) Допоможіть Плюсу Плюсовичу і Мінусу Мінусовичу розставити знаки дій: 60…50…30 = 80
70…70…60 = 80
150…60…30 = 120
6.Розвязування рівнянь - робота біля дошки
7.Порівняння значення виразів с.47 №293 за технологією «Броунівський рух»
- Ви знаєте, діти, що крапельки води в природі весь час рухаються, приєднуючись одна до одної. Зараз ми з вами порівнюючи вирази спробуємо переміщуватися, мов крапельки
(технологія «Броунівський рух»: кожна пара порівнює вирази – взаємоперевірка, далі учні І варіанту залишаються, а ІІ варіанту зі своїми зошитами переходять на наступну парту, і виконують їх вирази – взаємоперевірка;рухаються далі доти, поки кожен не попрацює з учнями свого ряду і не розв’яже їх вирази )
8.Фізкультхвилинка
- Ось ми дібралися до Коралових рифів тож трішечки розімнемося і відпочинемо від плавання
- Вирушаємо далі в подорож і …..
9. Робота над задачею
а)усні обчислення:
б)робота з підручником
|
Продуктивність праці (за 1 год) |
Час роботи |
Загальний виробіток |
Столяр |
? |
4 год |
12 стільців |
Учень |
?, на 2 стільці < |
4 год |
? |
— Скільки стільців виготовить столяр за 1 годину?
— Скільки стільців виготовить учень за 1 годину?
— Скільки стільців виготовить учень столяра за 4 години? Розв’язання
повторіть задачу, усно розв’яжіть її, обміняйтеся думками з товаришем,що сидить збоку, а потім об’єднайтеся в групи по 4 (за геометричною фігурою, яка лежить у вас на парті), і, коли дійдете до спільної думки, запишіть розв’язання у зошити
1) □ : □ = □
2) □ - □ = □
3) □ х □ = □
10. Самостійна робота з геометричним матеріалом + взаємоперевірка
С.47 №298
ІV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
V. ПІДСУМОК УРОКУ