Інтегрований урок – гра. Джек Лондон. Оповідання «Жага до життя» 6 клас

Про матеріал

Використання ігрових форм роботи на уроці сприяє кращому засвоєнню матеріалу. Учні вчаться самостійно приймати рішення, працювати в парах та групах.

Перегляд файлу

Інтегрований урок – гра

Тема. Джек Лондон. Оповідання  «Жага до життя»

Мета:

  • перевірити знання учнів за творчістю Джека Лондона;

розвивати в учнів логічне та зв’язне мовлення, кмітливість та допитливість;

  • виховувати у школярів вірність, почуття відповідальності за інших, впевненість у своїх силах;

Завдання: 

  • розвивати усне мовлення учнів і формувати навички дослідження твору;
  • викликати в учнів зацікавлення твором через взаємозв’язок літератури та англійської мови;
  • активізувати пізнавальну діяльність учнів через ігрові форми роботи;
  • формувати позитивну мотивацію навчально – пізнавальної діяльності учнів.

Обладнання: тексти оповідання, ілюстрації до твору, додатки до завдань, музика до уроку, виставка творів Джека Лондона.

Тип уроку: урок – гра.

Епіграф: «…І почалася одвічна боротьба за існування» Джек Лондон

 

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент.

 Я рада всіх вас бачити! Давайте подаруємо один одному гарний настрій. Я посміхнусь вам, ви мені. Я хочу побажати вам, щоб сьогоднішній урок збагатив вас новими знаннями, ви отримали задоволення від роботи і стали добрішими.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

 Дитина без дитинства, король «устричних піратів», волоцюга, моряк, мандрівник, золотошукач, військовий кореспондент, шукач пригод, фермер, письменник – усе це стосується життя однієї дивовижної людини – «Моряка в сідлі» - Джека Лондона.  Він рано збагнув,  що життя буває  жорстоким. Але зрозумів й інше: людина повинна бути чесною, сильною, сміливою, вольовою, вимогливою до себе і до інших.

Нехай бува не легко у житті,

І не завжди до тебе доля благодушна,

Живи красиво, вільно, щиро,

Люби людей відверто й прямодушно.

Такими постають перед нами герої його творів. Таким був і сам автор.

ІІІ. Оголошення теми та мети уроку.

 У кожної людини є своя улюблена книга, а можливо, і не одна. Я думаю, після сьогоднішнього уроку їх стане у вас більше. Адже на нас чекає дивовижна мандрівка у світ героїв оповідання Джека Лондона «Жага до життя».

IV. Застосування знань, умінь, навичок.

 Вирушаючи у складну подорож, герої творів долають багато перешкод на своєму шляху, долають смертельні небезпеки  і ризикують власним життя, але досягають своєї незгасимої мети. Ми також відправляємось у складну подорож – гру.

Умови гри: клас ділиться на дві команди, обирає собі капітанів і назву команди. Команда, яка правильно виконає всі завдання і буде переможцем

 1. Конкурс «Лінія життя»

 Завдання: представник кожної команди повинен розповісти факт із життя письменника англійською мовою.

 2. Конкурс «Вірю –не вірю»

 Завдання: підтвердити або спростувати факт із життя письменника.

 Запитання для першої команди:

  1. Джек Лондон - справжнє прізвище письменника. (Джон Гріффіт Чейні)
  2. Джек Лондон був піратом. (так, він був «устричним» піратом)
  3. На Алясці Джек Лондон провів 10 місяців і знайшов багато золота. (8 міс., без золота і грошей)
  4. Зведену сестру Джека Лондона звали Флора. (ім’я сестри - Еліза)
  5. Джон Лондон – найближчий товариш Джека Лондона. (це його вітчим)
  6. У Джона Лондона та Флори Веллман було 2 дітей. (ні, Джек і дві зведені сестри)

 Запитання для другої команди:

  1. Джек Лондон сидів у в’язниці. (за бродяжництво)
  2. Джек Лондон служив у поліції. (вірно, патрульна служба по вилову «устричних піратів»)
  3. Джек Лондон закінчив середню школу. (ні, вимушений був кинути школу і піти працювати)
  4. Джек Лондон займався американським футболом. (ні, займався любительським боксом, це приносило йому заробіток)
  5. Джек Лондон був капітаном на шхуні «Софі Сазерленд». (ні, був матросом)
  6. 12 листопада 1893 року відправляє на конкурс нарис «Тайфун біля берегів Японії». (так)

 3. Конкурс  «Бліц - інтерв’ю»

 Завдання:

 Уявіть, що до нас завітав Джек Лондон. Зверніться до нього і задайте йому по 4 запитання, які вас цікавлять, але на англійській мові. (Додаток 1)

 

 

 4. Конкурс «Путанина»

 Завдання:

 Відтворіть послідовність оповідання (Додаток 2).

 5) There are two men who are seeking for gold in Alaska. 7) They are hungry, tired and weak. 18)They have  guns and big packs. 1) One of them has a sick leg. 6) He asks  Bill to help him. 16) But Bill  does not help him and continues his trip. 11) Nobody  helps the main hero. 17) The man  faces with wild nature. 13) He starts  going  Bill`s footsteps. 15) The way is difficult. 2) The hero has nothing to  eat.  8) Soon he sees a lot of man`s bones. 3) He sees  a small  Bill`s sack near the bones. 10) He is in  panic, terror…Soon the man meets a wolf. 12) But he cannot fight with the animal.  4) The wolf cannot fight either. 9) The hero wants to live. 14) At the end the man comes to the river and people save him.

 5. Конкус «Заморочки із бочки»

 Завдання:

 Представники команд по черзі витягують завдання і дають відповідь на неї.

  1. Чому Біл кидає товариша? (тому що товариш підвернув ногу)
  2. Назва країни, де відбуваються описані події. (Аляска)
  3. Як називалась місцевість, до якої добирався герой? («країна патичків», або Тічінічілі)
  4. На що сподівався герой? (що Біл його чекатиме біля схованки)
  5. Скільки сірників залишилось у героя? (67)
  6. Що він їв дорогою? (болотяні ягоди та пив воду)
  7. Скільки золота ніс із собою? (15 фунтів, приблизно 6,5 кг.)
  8. Чому не кинув рушницю? (надія, у схованці лежали набої)
  9. Яку рибу ловив герой? (пічкура)
  10.          Чому ведмідь не розірвав героя? (злякався невідомої істоти, що кричала)
  11.          Що сталось із Білом? (розірвали вовки)
  12.          З якою твариною довелося вступити в двобій герою? (з вовком)
  13.          Який колір переважає в описі пейзажу? (сірий)
  14.          Про яке озеро ідеться у творі? (Велике Ведмеже озеро)
  15.          Що довелося пережити герою? (голод, біль, страх, самотність)
  16.          Назва судна що підібрала героя? («Бедфорд»)
  17.          Як називалясь бухта до якої прибуло судно? (Сан-Францизко)
  18.          Що ховав під матрацом герой? (сухарі)
  19.          Що зробив із золотом герой? (висипав)

 6. Конкурс «Слади пазл»

 Конкурс капітанів

 Завдання:

Із поданих слів скласти речення, взяті із твору (Додаток 3).

 7. Конкурс «Поетична сторінка»

 Завдання:

 Скласти сенкан: Біл, безіменний герой (Додаток 4).

 8. Конкурс «Кмітливих»

 Завдання першій команді:

Розкажіть про що думав Біл в останні хвилини свого життя?

 Завдання другій команді:

Про що думав вовк в останні хвилини свого життя?

 9. Конкурс «Ти – мені, я - тобі»

 Завдання: Одна команда задає запитання іншій команді. Якщо команда не відповідає, бал зараховується супернику.

 Підведення підсумків гри. Визначення команди – переможця.

 Слово вчителя

 Життя ніколи не було легким. Випробування завжди очікують  на нас, і саме герої Джека Лондона допомагають  нам вийти із складних ситуацій, і при цьому залишитися Людиною. Закінчити урок я хочу цитатою  з оповідання : «Життя - дивна річ … Чому в нас така жага до життя? Адже життя - це гра, з якої людина  ніколи не виходила  переможцем. Жити – це означає тяжко страждати, поки не підкрадеться до нас старість, - і тоді ми опускаємо руки на холодний попіл остиглих вогнищ. Жити важко, але ми любимо життя й ненавидимо смерть…. ». (Під звуки музики)

V. Домашнє завдання

 Написати твір – мініатюру на тему: «Чи повернеться за золотом невідомий герой?»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

До конкурсу «Бліц - інтерв’ю »

Команда «Золотошукачі»

Mr Jack London nice to meet you! How are you?

 

  • What is you real name and surname?
  • Are you from America?
  • What is your hobby?
  • Have you got a family?

 

Команда «Тайфун»

 Mr Jack London glad to meet you!

 

  • How many children have you got?
  • Have you got any friends?
    • What is your favorite day?
    • What is your best book?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2

До конкурсу Конкурс «Путанина»

 

Відтворіть послідовність оповідання: «Love of Life»

One of them has a sick leg.

The hero has nothing to  eat. 

He sees  a small  Bill`s sack near the bones.

The wolf cannot fight either.

There are two men who are seeking for gold in Alaska.

He asks  Bill to help him.

They are hungry, tired and weak.

Soon he sees a lot of man`s bones.

The hero wants to live.

He is in  panic, terror…Soon the man meets a wolf.

Nobody  helps the main hero.

But he cannot fight with the animal. 

He starts  going  Bill`s footsteps.

At the end the man comes to the river and people save him.

The way is difficult.

But Bill  does not help him and continues his trip.

The man  faces with wild nature

They have  guns and big packs.

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 3

До конкурсу «Слади пазл»

 

 Завдання капітану команди «Золотошукачі»

 

1. Біл /чекатиме/ на /нього/ біля /схованки,/ і / вони / вдвох/ попливуть/ по/ Діз/ на/ південь.

2. Ведмідь/ одступив/ у/ бік,/ погрозливо/ рикаючи.

3. Його/ почали/ мучити/ галюцинації.

4. Мало/ не/ щохвилини/ йому/ доводилося/ відпочивати.

 

Завдання капітану команди «Тайфун»

 

1. Це/ був/ благальний/ крик /дужої/ людини,/ яка/ потрапила/ в/ біду, /але/ Біл/ не/ обернувся.

2. Усю/ ніч/ він/ чув/ бухикання/ хворого/ вовка.

3. Він/ пішов/ слідами/ людини,/ що/ лізла/ навкарачки.

4. На/ мокрому/ мохові/ лежали/ свіжо/ обгризені/ кістки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 4

До конкурсу «Поетична сторінка»

 

 Завдання команди «Золотошукачі»:

 

Біл

Безсердечний, зажерливий, слабкодухий

Втікає, залишає, гине

Заслуговує на зневагу

Зрадник.

 

 Завдання команди «Тайфун»

 

Безіменний герой

Волелюбний, сильний, витривалий

Бореться, страждає, перемагає

Сильна духом людина

Переможець.

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Шовкун Ірина
    Дякую за гарну роботу. Чудовий конспект
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Осипець Валерія Анатоліївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
16 лютого 2018
Переглядів
6020
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку