Інтегрований урок " Математична подорож Краплинки"

Про матеріал
Інтегрований урок з математики і я пізнаю світ 1 клас Вода. Власттвості води. Агрегатні стани води. Число та цифра 7. Додавання числа 7, склад числа 7. Розв'язування задач на знаходження суми і остачі.
Перегляд файлу

Інтегрований урок  у 1 – А класі

Вчитель Гирич Н. В.

Предмет : Я пізнаю  світ та математика

Тема:« Математична подорож Краплинки».

Я пізнаю світ  «Вода. Властивості води. Агрегатні стани води. Як берегти воду?».

Математика «Число та цифра 7. Склад числа 7. Послідовність чисел. Додавання і віднімання чисел.  Назви компонентів дії додавання і віднімання.

Мета. Поглиблювати знання дітей про одну з найпоширеніших речовин у природі – воду,дати поняття про властивості води, агрегатні стани води на основі пошуково-дослідницької діяльності; формувати уявлення дітей про роль та цінність води для всього живого; формувати в учнів обчислювальні навички;  вміння визначати склад числа; закріпити знання складу чисел; формувати навички додавання і віднімання; розвивати логічне мислення; виховувати допитливість, дбайливе ставлення до води.

Хід уроку

І. Організаційний момент

1.1. Привітання гостей

Шановні гості!

В добрий день і в добрий час

Завітали Ви до нас.

Всіх ми Вас вітаємо,

Подивіться, що ми знаємо.

1.2. Слова вчителя

Сьогодні в нас знову цікавий урок,
Сьогодні ми зробимо ще один крок
В країну відому, в країну казкову
Хай всі володіють знаннями чудово!

Девіз уроку:

Щоб усе прекрасно знати,

Будем добре міркувати,

Додавати, віднімати

І усім допомагати.

ІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь.

Учитель. Любі дітки, протягом тижня ми з вами подорожували разом з Краплинкою.

Ви вже багато дізналися нового, цікавого, корисного про воду, а що ж саме?

Відповіді дітей

 

 

  •     Краплинка запрошує нас ще раз полинути в чарівний світ води.

 В подорож вирушаємо на транспорті, а на якому, ми дізнаємось відгадавши загадку.

 

 

 

1.Загадка.

В довгі, довгі перегони
Почіплялися вагони.
Не проїде потай
Гуркотливий …
(Потяг)

Робота в групах

Гра «Веселий потяг»

  • 1 група Для того, щоб вирушити в подорож Вам потрібно зібрати вагони потяга в порядку зростання, від найменшого до найбільшого.

Скільки вагонів? Сьогодні ми повторимо число і цифру 7

Чим відрізняється цифра і число? Пригадаємо склад числа 7 Будемо вправляти наші вміння у додаванні чисел.

  • 2 група Відповідно до номера вагона розмістити пасажирів.
  • 3 група Гра « Напої квіточку» склад числа 7
  • 4 група
  • Скільки кошенят подорожують у нашому потязі? Скільки мишенят?
  • Кого більше ? Порівняємо.
  •  скласти задачу ( кошенята мишки) 4+3=7
  • Назвати компоненти при додаванні

Учитель. На потязі ми відправляємося в місто Біллунд Данія. Урок проведемо у найбільшому Леголенді світу.

Леголенд – це дитячий парк розваг, який практично повністю побудований із конструктора LEGO.

Цікавий факт! Перший у світі Legoland був відкритий 7 липня 1968 році в місті Біллунд (Данія). На сьогодні це найбільший Леголенд у світі, що складається в цілому з більше ніж 46 мільйонів кубиків LEGO різних розмірів. По площі парк займає приблизно 100000 квадратних метрів.

 

 

 

 

Робота в групах

Гра «Будівництво Lego – світу»

  • Збудувати вежу в правильній послідовності. Кожній правильній відповіді

відповідає певний колір цеглинки.

 

  • Що  вам нагадує кольорова гама утворених цеглинок? (Веселка)
  • Фізкультхвилинка « Веселка»
  • Скільки кольорів має веселка? А у нас? Якого кольору не вистачає? (Фіолетовий)
  • Скажіть чому саме веселку ми будували?
  • (Перегляд відеоролика « Як з’являється веселка»

 

III. Ознайомлення з новим матеріалом

1. Вступне слово вчителя

Разом з Краплинкою ми дізнаємося про властивості води і стани води в природі , складемо правила користування водою та що треба робити, щоб економічно використовувати воду.

     2. Дослідницька робота.

         Властивості води.

         Агрегатні стани води.

3. Цікаві досліди з водою.

 Дослід Веселка

 

 

 

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

  1. Гра « Краплинки»

2+1

3 рази – стрибаємо через калюжі

5-1

4 рази– блимаємо оченятами, радість переповнює нас, що можемо спостерігати веселку

3+2

5 разів – кружляємо літаком, намагаємось доторкнутися до веселки

5+5

10 кроків – крокуємо до річки

7-1

6 разів – перепливаємо річку

4+4

8 разів – стрибаємо як зайчики, обсихаємо на сонечку

 

 

  1. Складання правил бережливого та економного відношення до води.

Демонстрація робіт учнів. Правила економії води

  • При чищені зубів користуйтесь водою із індивідуального стаканчика. І воду

 зекономите і так гігієнічніше.

  • Посуд мийте  у перекритій пробкою мийці.
  • Приймаючи ванну не допускайте  протоку води через переливну трубу.
  • А краще купатися під душем, так гігієнічніше.
  • Заради чашки чаю чи кави не кип’ятіть  повний чайник води.
  • Якщо виникли неполадки у водогоні, негайно викликайте аварійну службу.

Поетична хвилинка

 

  1. Перегляд відеоролика « Водоспади»

 

 

 

V. Підсумок уроку. Рефлексія.

5.1. Нагородження дітей

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
20 січня 2022
Переглядів
397
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку