Інтегрований урок математики в 4 класі "Письмове додавання й віднімання багатоцифрових чисел"

Про матеріал

Інтегрований урок з математики у 1 класі. На урок прилітають пташки до імпровізованої годівнички. Приліт кожної пташки супроводжується музичним співом. Урок проходить в супроводі презентації.

Перегляд файлу

Письмове додавання й віднімання багатоцифрових чисел

Тема уроку. Письмове додавання й віднімання багатоцифрових чисел.

Мета уроку. Систематизувати основні знання учнів про додавання і віднімання багатоцифрових чисел, закріплювати вміння учнів розв'язувати задачі, рівняння; розвивати логічне мислення, кмітливість, творчу самостійність, математичну мову; виховувати інтерес до навчання, бажання підтримувати колективні відносини, бажання допомагати пташкам взимку.

Тип уроку. Узагальнення і систематизації знань.

Хід уроку

І. Організаційний момент. Слайд 1.

В школі справу хоч яку –

Починаєм по дзвінку.

Тож, хвилин не витрачаєм

І урок наш починаєм.

ІІ. Актуалізація набутих вмінь і навичок.

Діти, яка пора року закінчується ?

Яка пора року скоро настане? Зима.

А кому найважче живеться взимку?(Птахам)

Слайд 2. Загадка

На дереві, під вікном висить хатка із дашком.

До неї всі птахи летять, щоб зерном поласувать. (Годівничка)

- Подивіться, діти , годівничка не весела, а чому? (Бо немає в ній зерняток і пташок)

А давайте їх запросимо до нас на урок.

Звучить пісня « Пташка щастя» Слайд 3.

Ну що ж, гостей ми запросили, то пора і за роботу.

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.

Інтерактивний метод «Дивуй» Слайд 4

Діти, а ви знаєте таку рослину, як ріпа?( Клік мишею) Так от, в давнину ріпу сіяли з рота. Справа в тому, що у ріпи дрібне насіння: у 1 кг їх більше мільйона, і вручну їх просто не розкидати. Однак і плювати – справа не проста, тому кращі «плювальники» цінувалися і шанувалися в народі. Тому ще і зараз можна почути, якщо щось зробив не так (Клік мишею) «Це тобі не ріпу сіяти!»

(Слайд 5) Тож ми будемо працювати з багатоцифровими числами. І сьогодні тема уроку «Письмове додавання та віднімання багатоцифрових чисел»

Чим більше математичних завдань ми виконаємо, тим більше пташок ми нагодуємо. Адже ви знаєте, як важко живеться пташкам взимку, бо найбільше вони бояться не холоду, а голоду.

Отже наше завдання на уроці (Клік миші)

Швидко усно рахувати, додавати й віднімати.

рівняння й задачі складні розв’язати,

словом, свій розум потренувати.

- Щоб всього цього досягти, якими ми повинні бути на уроці? (розумними)

За кожну правильну відповідь ми будемо класти в годівничку зернятка, а потім по закінченню уроку ми повісимо нашу годівничку біля школи на дереві і будемо підгодовувати пташок.

ІV. Основна частина уроку.

 Слайд 6. (Чути спів синички) (Клік по мікрофону)

- А ось і перша пташка прилетіла і принесли із собою завдання:)Клік не по мікрофону

1.Щоб свій мозок розвивати,

треба усно всім порахувати.

Усний рахунок

(Клік миші1

Клік 2

Клік 3

Клік 4

Молодці, приклади всі ми порахували

і в годівничку зернятка поклали. (кукурудза)

2.Що за пташка нас чекає?

Старанно зробим всі завдання

Й назвемо пташку без вагання.

Інтерактивний метод «Мозковий штурм». (Слайд 7, 6 кліків)

  1. Якщо ми від суми віднімемо доданок, ми одержимо …..( другий доданок)
  2. Що одержимо, коли до різниці додамо від’ємник ? ( зменшуване)
  3. Що означає збільшити в кілька разів ? Зменшити?
  4. Як дізнатися, що одне число більше, або менше другого ?
  5. Знайти суму першого і останнього чисел ( 1089)
  6. Знайти половину першого числа, третину третього числа ( 50, 30)

 

Діти, пташка не прилітає.

Виконаємо ще одне завдання.

Каліграфічна хвилинка (Слайд 8)

Щоб цифри правильно у зошиті писати,

Хвилинку каліграфії треба розпочати.

а)Записати найменше і найбільше трицифрові числа. Перевіряємо: ( 100, 999);клік миші

б) Кожне число зменшити на 10.  Перевіряємо ( 90, 989) клік миші

Написали в зошитах ми гарненько,

а в годівничку поклали - пшениченьку смачненьку.

(Спів сороки )Слайд9 клік по мікрофону

До нас завітала сорока, (Клік не по мікрофону щоб нагодувати цю пташку ми повинні показати, як ми вміємо додавати і віднімати багатоцифрові числа ( повторення правила)

На сторінці 64 підручник відкриваємо,

і хором правило всі ми прочитаємо.

№395 усно прокоментувати.

№398 з поясненням:

а) І, ІІІ – на дошці , б) ІІ, ІV – самостійно. Обмінятися зошитами, перевірити)

Справилися з цим завданням і можемо ще насипати зерна в годівничку.

Вправи для очей (Фізхвилинка для очей)Слайд 10 клік по мікрофону

(Спів пташки снігуря)Слайд 11 клік по мікрофону

І знову чути пташиний спів, це снігур до нас прилетів. (клік миші не по мікрофону)

Ця пташка пропонує нам попрацювати в парах.

Свій розум потренуємо

і в парах попрацюємо.

У кого на парті кружечок – розв’язують ----, у кого трикутник, у кого квадрат

Перевіримо чи правильно ми виконали завдання.

Завдання ми виконали, отож можемо ще насипати зерна в годівничку.

Щоб ще краще працювати,

треба ще й відпочивати.

Фізкультхвилинка. (Сдайд 12, навести внизу на чорне і клікнути стрілочку)

Ось ми й трішки відпочили.

Та зібрали нові сили.

Чути спів горобчика. Слайд 13 клік по мікрофону

Горобчик, ще зранку в вікно заглядає,( клік не по мікрофону)

Як наче питає в усіх,

Чи хтось вже сьогодні про нього згадає,

Насипле зерняток смачних?

Розв’язавши задачі, ми зможемо нагодувати горобчиків.

Усно. За один день один горобець знищує 600 гусеней. Скільки гусені зможе знищити 2 горобці за один день? За два дні? (1200г.,2400г.)

Задача. Орел піднімається вгору на висоту 7500 метрів, дика качка на висоту – 6300 метрів, а ластівка – на 4000 метрів. На скільки метрів вище піднімається орел, ніж ластівка? На скільки метрів нижче піднімається ластівка, ніж дика качка?

Висоту польоту яких пташок нам треба порівняти спочатку? А потім?

( Робота в зошитах)

В годівничку сиплемо ще зерна.

V. Домашнє завдання.

Чути каркання ворони. Слайд 14 клік по мікрофону

А ось чути, як ворона каркає.  (Клік не по мікрофону) Ця птаха принесла нам домашнє завдання. Відкриємо щоденники і запишемо. (          )

Групова робота

А зараз ми попрацюємо в групах

Пропоную вам, малята, швидко в групи об’єднатись.

Разом, дружно працювати і завдання свої розв’язати.

Робота в групах.

Гра «Танграм» Слайд 15

Одна з перших давніх головоломок. Батьківщина – Китай, вік – близько 4000 років. Гра полягає в тому, що потрібно із розрізаного на 7 частин квадрату, скласти різні фігурки. Завдання групам буде скласти фігурки птахів.

Завдання звичайно не з легких, але спів пташок вам допоможе і для прикладу я вам показую фігурки. Клік миші, а після клік по мікрофону

Розв’язати віршовані задачі.

Налетіли горобці, посідали на стовпці.

Сім, сімнадцять, без двох двадцять,

Семеро, троє, ще й малих двоє.

Скільки всього горобців сиділо на стовпці? (54).

 

Прилетіли голуби та й сідають на дуби.

Сядуть по двоє — один дуб гуляє.

Сядуть по одному — дуба не вистачає.

Скільки було голубів і скільки дубів? (4 голуби і 3 дуби).

 

Молодці, справились із завданням, а в годівничку – зерно. (Це якщо встигнеш)

VІІ. Підсумок уроку.

Метод « Незакінчене речення»

Що на уроці повторили й пізнали нового?

Закінчить речення : Сьогодні на уроці я …..

( діти говорять і кидають по зернині)

Всі ви, діти, молодці, добре працювали,

Й в годівничку все зерно ми понасипали.

Птахи вдячні, що ви пам’ятаєте про них. Птахи – це наші друзі. Вони – частинка живої природи, її краса.

(Оцінювання)

А ще, діти, всім нам слід пам’ятати, що краса нашої землі може зникнути, якщо ми про неї не будемо дбати, не будемо берегти природу

Ніколи не зробимо шкоди ми пташці у ріднім краю.

Нехай звеселяють природу — співають для нас у гаю.

Ми друзі і вірні, і щирі, бо ми бережем повсяк час

Пташок, що літають у вирій, і тих, що зимують у нас.

А зараз підемо і повісимо годівничку.

Танграм своими руками

docx
Додано
5 липня 2018
Переглядів
1341
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку